گزارش// از گردهمایی بزرگ در جماران تا اجرای برنامه های فرهنگی و خدمت رسانی جوانان هلال احمر سراسر کشور در بیست و هشتمین سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

ویژه برنامه های بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شامل برنامه های فرهنگی و معنوی، ختم قرآن، غبار روبی مزار شهدا، حضور در آیین های گرامیداشت یاد امام راحل، برپایی ایستگاه های سلامت و صلواتی، سیاه پوشی و تجدید پیمان با آرمان های پیر جماران، با حضور پرشور جوانان انقلابی هلال احمر در سراسر کشور اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) ویژه برنامه هایی در محل جمعیت هلال احمر شهرستان مشگین شهر اجرا شد.

جلسه سخنرانی با موضوع امام و جوانان از جمله برنامه های اجرایی بود. در این نشست زندگینامه امام(ره)، وصایای امام و توصیه های رهبر کبیر انقلاب در خصوص جوانان مورد بررسی قرار گرفت.

در حاشیه این نشست کلاس احکام همراه با پرسش و پاسخ ویژه اعضا حاضر در جلسه برگزار شد.

حضور پرشور جوانان استان آذربایجان غربی در مراسم رحلت امام(ره)

مدیرعامل هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: شخصیتی مانند امام (ره) تا امروز اصلاً نداشتیم و لذا هرقدر از ایشان تجلیل نماییم حق ایشان را درست ادا نکرده‌ایم.

مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره)، بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در سراسر استان آذربایجان غربی با حضور پرشور اعضا هلال احمر این استان و مسئولین لشکری و کشوری برگزار شد.

مدیرعامل هلال احمر استان آذربایجان غربی در توصیف امام خمینی (ره) نیز گفت: ایشان به‌هیچ‌وجه آدم خرافی نبوده و حتی این مسئله را همسر ایشان در خاطراتشان به این شکل آورده‌اند که، در سن ۱۶ سالگی که قدم به خانه امام گذاشتم در اولین صحبتشان فرمودند که بنده به‌هیچ‌وجه آدم خرافی و موهوماتی نبوده و از شما نیز خواهشمندم در این زمینه دقت بیشتری داشته و در ضمن ایشان از همسر خود خواست که در این خانه به‌هیچ‌وجه گناه انجام نشود، وی افزود: همه این نکات دلیل بر توجه ویژه امام (ره) به خرافی نبودن و عدم گناه است وزندگی ایشان پر از درس‌های عمیق از اسلام می‌باشد و ما نیز باید از همه موارد الگوپذیر بوده و در مسیر زندگی خود عمل‌گرا باشیم.

حسن محمودی اصل زاده خاطرنشان کرد: امام درعین‌حال که بسیار با شدت و صلابت برخورد می‌کرد به‌قدری بامحبت بود که انسان از اقدامات ایشان تعجب می‌کرد، شخصیتی مانند امام تا امروز اصلاً نداشتیم و لذا هرقدر از ایشان تجلیل نماییم حق ایشان را درست ادا نکرده‌ایم، وی یادآور شد:  امروز عظمتی که ایران در جهان  دارد بسیار است و آن را مدیون امام و رهبر معظم انقلاب هستیم، خدا را شاکریم که هدف امام در سال ۵۷ به بار نشست و شرمنده خون شهدا و امام  (ره) نشدیم.
وی در پایان یادآور شد: ۱۵۰ عضو جوان در سراسر استان در این مراسمات با شکوه مشارکت داشته اند.

از برگزاری مسابقه کتاب خوانی وصیت نامه امام راحل تا سیاه پوشی شعب استان فارس در سالروز رحلت امام خمینی

به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) وصیت‌نامه الهی ـ سیاسی امام راحل در کانون جوانان شهرستان لارستان به مسابقه گذاشته می‌شود.

معاون امور جوانان هلال احمر فارس ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی (ره)، با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) وصیت‌نامه الهی _ سیاسی امام راحل در این شهرستان ها به مسابقه گذاشته شد و همچنین کانون های جوانان هلال احمر در سراسر استان فارس با سیاه پوش شدن خود را مهیا برای استقبال از سالروز رحلت امام کردند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان لارستان با شاره به اینکه این مسابقه ویژه جوانان هلال احمر تدوین شده است، گفت: ۸۰ جلد کتاب وصیت‌نامه امام راحل در اختیار اعضای جوانان این شهرستان قرار گرفت و آزمون کتبی آن در روزهای آینده برگزار شود.

همچنین رئیس حمعیت هلال احمر شهرستان خرم بید با اشاره به اینکه وصیت نامه امام خمینی(ره) از جمله منابع ارزشمندی است که توانسته رابطه معنوی انقلاب و امام راحل را تداوم بخشد، گفت: با توجه به نقش تاثیرگذار هلال احمر این کتاب برای مطالعه جوانان در نظر گرفته شده تا از نتایج آن بهره‌ مند شوند.

کانون های امور جوانان بوشهر به مناسبت ارتحال امام سیاه پوش شدند
به همت اعضای کانون های سازمان جوانان شهرستان دیلم ، محیط کانون های این شهرستان به مناسبت ۱۴ ، ۱۵ خرداد سیاه پوش شد. معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر گفت: جوانان این مرز و بوم از هر دهه ایی حافظ ارمان های انقلابی و امام راحل هستند.

مریم آلبوغبیش گفت: به مناسبت فرارسیدن نیمه خرداد رحلت امام خمینی و قیام ۱۵ خرداد اعضای جوان کانون های امور جوانان شهرستان دیلم اقدام به سیاهپوشی محیط کانون ها نمودند.

وی با اشاره به آئین سیاهپوشی  محیط کانون ها در  آستانه ۱۴ خرداد گفت: امام خمینی (ره) عالمی اسلام شناس، سیاستمدار، مردم شناس، آگاه به مسائل روز دنیا و تاریخ عمومی و تاریخ اسلام بود.

وی افزود: معمار کبیر انقلاب اسلامی از فلسفه، عرفان، اخلاق و همه علوم تخصصی حوزوی در حد بسیار بالایی برخودار بودند.

وی ادامه داد: معمار کبیر انقلاب با انقلاب خود اسلام ناب محمدی را احیا کرد و ایام ارتحال امام فرصتی برای یادآوری آموزه‌ها، افکار امام خمینی (ره) و مرور باورهای ایشان است.

امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است

رییس جمعیت هلال احمر بهبهان از جمع خوانی قرآن کریم با حضور اعضای جوان این جمعیت همگام با مردم فهیم و قرآنی این شهرستان خبر داد. رییس جمعیت هلال احمر دزفول ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد امام راحل، گفت: در بیست و هشتمین سالگرد عروج ملوکتی امام خمینی (ره)  مراسم سوگواری و ختم صلوات توسط جوانان در جمعیت هلال احمر شهرستان دزفول برگزار شد.

عبدالعظیم رضایی مرساق با بیان اینکه فقدان امام هیچگاه باعث از یاد بردن اون نیست بلکه در قلبمان هروز زنده تر می شود ، افزود: شخصیت والای امام خمینی به گونه ای است که ایشان تمام سیره ی پیامبر (ص) در شیوه ی انقلاب اسلامی جانمایی کرد.

وی ادامه داد: امام راحل به دنبال کرامت از دست رفته ای بود که سالها در زمام رژیم طاغوت له شده بود و توانست این کرامت را به مردم و کشور برگرداند و جوانان دزفولی با حضور در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شامخ امام راحل یاد و خاطره ی شهدا و امام شهیدان را زنده نگه داشتند.

تجدید میثاق جوانان هلال احمر قم با آرمان های امام راحل در جماران

۴۰ نفر از جوانان جمعیت هلال احمر قم به همراه جمع ۴۰۰ تن از جوانان در ۱۰ خرداد ماه در حسینیه جماران با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

در این گردهمایی با حضور مهندس مصطفی محمدیون دبیرکل جمعیت هلال احمر و همچنین دکتر مسعود حبیبی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر و جمعی از مسئولین برگزار شد، یادگار امام به سخنرانی پرداخت.

بر اساس این گزارش، در این مراسم که ۴۰ نفر از جوانان قم در قالب گروهی از اعضای کانون های خواهران حضور داشتند، پس از مراسم تجدید میثاق جوانان هلال احمر با آرمان های امام راحل اعضای جوان قم از محل زندگی و اتاق امام خمینی (ره) بازدید کردند.

گفتنی است، سخنرانی سید حسن خمینی؛ یادگار امام راحل، دبیرکل جمعیت هلال احمر و رییس سازمان جوانان هلال احمر و همچنین شعر خوانی افشین اعلاء به همراه ضیافت افطاری از دیگر بخشهای گردهمایی بزرگ جوانان هلال احمر در حسینیه جماران بود.

برپایی ایستگاه سلامت و ایستگاه صلواتی در دیلم
به همت جوانان شهرستان دیلم در سالروز رحلت امام خمینی ایستگاه سلامت و ایستگاه صلواتی برپا شد. معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر از برپایی ایستگاه سلامت و ایستگاه صلواتی در شهرستان دیلم خبر داد.

مریم آلبوغبیش با اشاره به فرارسیدن سالگرد ارتحام امام خمینی گفت: جوانان این شهرستان با حضور در مساجد و تکایا با برپایی ایستگاه سلامت اقدامات و خدماتی را به مردم روزه دار و شرکت کننده در مراسم رحلت امام ارائه دادند.

وی افزود: حضور این جوانان و اشتیاق در خدمت رسانی و مشارکت در برنامه های ارتحال نشان از این است که رهنمود های امام راحل منش و راه و روش این پیر جماران در نسل های بعد از رحلت نیز تاثیر داشته و راهنما بوده است.

وی یادآور شد: در این ایستگاه غربالگری فشارخون و قند خون همچنین تست های سلامت بدنی، قد و وزن به مراجعین صورت گرفته است.

برگزاری سخنرانی با موضوع امام خمینی با حضور امام جمعه دیلم
اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان دیلم در مراسم سخنرانی ارتحال امام با حضور امام جمعه این شهر شرکت کردند. معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر از برگزاری و مشارکت جوانان دیلمی در مراسم سخنرانی ارتحال امام راحل خبر داد.

مریم آلبوغبیش با تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: امام خمینی درس های بزرگی را به ملت ایران به عنوان راهنما و چراغ های این انقلاب بزرگ به یادگار گذاشته است.

وی افزود: هرچه زندگی امام راحل را بازبینی میکنیم به درس هایی پی خواهیم برد که نشان از بینش و تفکرات انقلابی بی مثال امام دارد و امروز جوانان پرچم داران و رهروان راه انقلابی هستند که پیر و رهبر مبارزان بنای این مسیر را گذاشته است.

معاون امور جوانان تصریح کرد: با وجود اینکه جسم امام در میان ما نیست اما نام او همچنان گره‌گشا و «راه و روح و یاد او» زنده است و اصول کهنه‌نشدنی و شعارهای او همچنان پرجاذبه و هدایتگر ملت و کشور است که این واقعیت درخشان، نشانه‌ی «قدرت بسیج‌کنندگی انقلاب اسلامی» است.

مریم آلبوغبیش در پایان گفت: امروز جوانان نسل های بعد باید با نگرش به زندگی امام بینش انقلابی خود را تقویت و محافظان این انقلاب عظیم و بزرگ مردم ایران باشند.

حضور اعضای جوانان دیر در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)
اعضای جوانان شهرستان دیر در مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) شرکت کردند. معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر از حضور جوانان این شهرستان در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی خبر داد و گفت :حضورپر شور جوانان در مراسم سالگرد امام (ره) نشانگر  شناخت و درس گرفتن از امام و اندیشه ها و افکار و آرمان های امام راحل است که بعد از گذشت ربع قرن از رحلت حضرت امام دنیا بداند جوانان ما اینگونه حافظ ارزش های امام راحل هستند.

وی افزود: توجه به آرمانها و آموزه های حضرت امام همواره راهگشای مردم و جوانان بوده و مسئولین باید آرمانهای آن امام بزرگوار را سرلوحه امور خود قرار دهند و نسل امروز ما و فردای ما که در زمان امام نبودند و با افکار و اندیشه های آن حضرت آشنا نیستند  بسیار لازم و ضروری است که ما در برنامه های سالگرد سعی بکنیم افکار و اندیشه های امام را مطرح کنیم و نسل جوان خودمان را با امام بیشتر آشنا نماییم.

مریم آلبوغبیش در پایان گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی تحول عظیمی در جهان ایجاد کرد که وظیفه ما تداوم حرکت انقلابی آن بزرگوار و تبیین اندیشه های آن بزرگوار برای نسل جوان هستیم

 

 تبلور ایمان در خدمت به خلق است

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل همزمان با ۱۴ و ۱۵ خردادماه، از برگزاری ویژه برنامه ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد. ویژه برنامه ارتحال امام خمینی(ره) با حضور امام جمعه شهرستان نمین، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل، معاونت جوانان استان، مسئولین و جمعی از جوانان استان برگزار شد.

امام جمعه نمین در ارتباط با ویژه برنامه‌های ارتحال امام راحل در استان اردبیل اظهار داشت: امسال سالروز رحلت امام راحل که هم زمان با ماه مبارک رمضان است، تلنگری برای شناخت بیشتر عالم هستی می باشد. چرا که امام راحل کسی است که تمامی حقایق را برای ما روشن تر نمود و منجی بشریت در معاصر امام خمینی(ره) می باشد.

وی افزود: انسان باید پویا باشد، باید رها باشد و در این بین قرآن و عترت دو رهرو مطمئن برای شما جوانان است.

امام جمعه نمین تصریح کرد: تمام عبادتهای ما بسته به اخلاص ماست. ناب بودن اصل است. از همه شما جوانان هلال احمری که خالصانه و با نیت ناب به خدمت خلق می پردازید سپاسگذارم و خوش نامی جمعیت هلال احمر نیز به جهت خلوص شما جوانان است؛ چرا که تبلور ایمان در خدمت به خلق است.

در ادامه این مراسم، ختم دسته جمعی قرآن هدیه به روح پر فتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و ضیافت افطاری با حضور اعضای هلال احمر در شهر سلامی خواف
اعضای کانون شهر سلامی و کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور خواف در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شرکت کردند. هادی رمضانی رئیس جمعیت هلال احمر خواف ضمن عرض تسلیت به همه آزادی خواهان جهان به مناسبت سالگرد رحلت جانسوز حضرت آیت الله خمینی (ره) گفت: مراسم ختم قران برای ارتحال امام خمینی (ره) با حضور اعضای هلال احمر در شهر سلامی برگزار شد.

رمضانی با اشاره به فعالیت های فرهنگی اعضا در کانون های چندگانه جمعیت گفت: اعضای کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور و کانون سلامی در ادامه مراسم ارتحال امام خمینی (ره) با برپایی سفره ضیافت افطار در مسجد مهمان روزه داران عزادار بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف افزود: امروز همه ما وظیفه داریم که برای معرفی شخصیت امام و اندیشه های والایشان به نسل های بعد تلاش کنیم چرا که آنها نیاز بیشتر به شناخت اندیشه های امام خمینی (ره)دارند.

نوشته های مرتبط: