توسعه فرهنگ خود امدادی غنچه های هلال مهد کودک باغ کودکان شهرستان همدان در المپیاد جوانه

دومین جشنواره ورزشی ،امدادی نونهالان هلال احمر در کانون غنچه های باغ کودکان شهرستان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان؛ مریم پاک بین با اعلام خبر برگزاری دومین المپیاد جوانه در کانون غنچه های باغ کودکان گفت : دومین جشنواره ورزشی ،امدادی نونهالان هلال احمر با حضور مسئولین استانی وشهرستانی با شرکت۳۵نفر از اعضاء کانون غنچه های مهد کودک باغ کودکان برگزار شد.

معاون جوانان استان افزود: المپیاد جوانه ها در سال دوم اجرای آن طبق سهمیه اعلام شده از طرف سازمان جوانان درابتدادر  مهد کودک مداد رنگی شهرستان ملایر وسپس درمهد کودک باغ کودکان اجرا گردید.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت وضرورت آموزش های امدادی به کودکان گفت : ارائه این آموزش ها از سنین پایین به کودکان علاوه بر اینکه به اهمیت موضوعات امدادی اشاره دارد باعث نهادینه شدن این مطالب در ذهن کودکان می شود.

پاک بین تصریح کرد: با هماهنگی های بعمل آمده با مدیریت مهد کودک باغ کودکان برنامه با برگزاری کلاسهای آموزشی یک هفته قبل، با اعزام مربی جمعیت به این مهد کودک آغاز شد وچهارسرفصل این برنامه به زبان ساده وکودکانه به اعضاء آموزش داده شد.

وی خاطر نشان کرد: برنامه با تلاوت قرآن توسط یکی از اعضاء واجرای سرود ملی آغاز شد سپس اعضا دو سرودغنچه ها را باهم خواندند که مورد توجه و تشویق مسئولین حاضر در برنامه قرار گرفت، سپس اعضا به گروه های ۴ نفره تقسیم شدند و در موضوعات تاریخچه واصول هفتگانه هلال احمر، روش های پناه گیری و تخلیه اضطراری، آشنایی با شماره های امدادی و آشنایی با وسایل کیف کمکهای اولیه با هم به رقابت پرداختند.

معاون جوانان استان نام گذاری گروه ها با اصولهفتگانه صلیب سرخ وهلال احمررا از ابتکارات این برنامه عنوان کرد و گفت: اصول انسانیت، بی غرضی، بی طرفی، وحدت و جهان شمولی ۵ اصلی از اصول هفتگانه هستند که در نام گزاری گروه ها از آن استفاده شده است.

وی حضور مسئولین استانی وشهرستانی و پوشش خبری توسط صدا وسیمامرکز استان  رایکی از نقاط مثبت این برنامه عنوان کرد و اضافه کرد: در این برنامه  مدیر کل مدیریت بحران استانداری همدان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی، رئیس اداره آموزش پیش دبستانی آموزش وپرورش استان، رئیس اداره بهزیستی شهرستان همدان وکارشناسانی از بهزیستی و آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر شرکت داشتند.

در پایان برنامه نیز با اهداء هدیه از تمامی اعضا کانون غنچه ها، مدیر کانون ومربیان مهد کودک قدردانی شد.