اجرای طرح بشردوستانه حیات دوباره در شهرستان بوشهر

رییس جمعیت هلال احمر بوشهر از برپایی ایستگاه اهدا عضو توسط اعضای کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومى جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بوشهر گفت: اعضاى فعال کانون دانشجویى هلال احمر دانشگاه پیام نور واحد بوشهر، با برپایی ایستگاه اهدای عضو در محوطه دانشگاه، اقدام به توجیه دانشجویان نسبت به مرگ مغزى و اهدا عضو کردند.

اسماعیل چهله زاده تشریح کرد: با توجه به اینکه متاسفانه افراد زیادی در ایران بر اثر مرگ مغزی جان خود را از دست می‎دهند، لازم است تا اهدای عضو میان مردم فرهنگ سازی شود و دانشگاه بهترین موقعیت برای ترویج این اقدام خداپسندانه است.

وی تصریح کرد: در این راستا، اعضاى فعال کانون با بیان شرایط اهدا عضو برای دانشجویان، اطلاعات متقاضیان و علاقمندان به دریافت کارت اهدا عضو را گرفته و با ثبت نام این افراد در سامانه اهدا عضو، کارت موقت اهدای عضو علاقمندان را در اختیار ایشان قرار دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بوشهر گفت: با توجه به اینکه باید فرهنگ اهدای عضو در جامعه نهادینه شود تا این امر به عنوان یک باقیات صالحات برای اهداکننده و خانواده وی باقی ماند.

اسماعیل چهله زاده افزود: این ایثار و فداکاری و بشر دوستی که برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) و آموزه‌های دینی و اهداف جمعیت هلال احمر است که همیشه ماندگار و ابدی است و قطعا در پیشگاه خدای تعالی از اجر و قرب والایی برخوردار است.

وی افزود: فرهنگ اهدای عضو در بین جامعه نو از نسل جوان باید نهادینه شده و امیدواریم که این اقدام خداپسندانه بیش از پیش ترویج یابدکه در همین راستا و به همت اعضای کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد بوشهر ، ایستگاه ثبت نام اهدا عضو در محوطه دانشگاه برپا و با استقبال بی نظیر دانشجویان روبرو شد.