برگزاری جشنواره ماه پیشونی ویژه غنچه های فعال استان مرکزی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از جشنواره سرود ماه پیشونی ویژه غنچه های فعال شعب جمعیت هلال احمر خمین و دلیجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ آرش اشتری در رابطه با اجرای جشنواره ملی سرود ماه پیشونی در شعب این جمعیت بیان داشت: در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری، جشنواره سرود ماه پیشونی در شعب جمعیت هلال احمر خمین و دلیجان با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر این شعب و حضور حداکثری مهد های کودک این شهرستان ها  برگزار و غنچه های فعال این مهدها سرودهای مورد نظر را اجرا کردند.

اشتری اظهار داشت: این سرودها شامل معرفی اصول نهضت بین­ المللی صلیب سرخ و هلال احمر، همچنین آشنایی کودکان با فعالیت های جمعیت هلال احمر است که با زبانی کودکانه سروده  شده  و در کتاب و سی دی  با نام «دوستانه» جهت بهره برداری و تمرین غنچه ها به مهد های کودک ارسال و با انتخاب مربی یکی از سرودها را برای اجرا در روز مسابقه تمرین میکنند.

وی افزود:  این جشنواره با هدف  توسعه و ترویج کارگروهی، آشنایی اعضای کانون غنچه های هلال احمر با جمعیت هلال احمر، اهداف و خدمات آن در شرایط مختلف با زبان کودکانه و قابل درک برای کودکان برگزار و با استقبال خوبی از سوی غنچه ها و والدین آنها قرار گرفته و خواستار ادامه این جشنواره ها و برنامه ها بودند.