ارائه مشاوره پیشگیری از اعتیاد و ایدز به بیش از ۶ هزار مسافر و زائر نوروزی در قم

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم در جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان، از ارائه مشاوره پیشگیری از اعتیاد و ایدز به ۶۲۲۰ مسافر و زائر نوروزی با همکاری باشگاه زندگی مثبت خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان قم معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر در خصوص فعالیت های پیشگیرانه جوانان هلال احمر در ایام نوروز به ارائه گزارش پرداخت.

محمد مصباحی با اشاره به خدمات متنوع جوانان در اکیپ های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی تصریح کرد: ارائه مشاوره پیشگیری از اعتیاد و ایدز به ۶۲۲۰ مسافر و زائر با همکاری باشگاه زندگی مثبت از فعالیت های پیشگیرانه جوانان هلال احمر در ایام نوروز بود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی در دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور مسولان نیروی انتظامی، شهرداری، بهزیستی و مرکز بهداشت افزود: با دریافت بروشورها و محصولات با پیوست فرهنگی حاوی پیام های پیشگیرانه، از جمله؛ دفترچه، خودکار، دستمال کاغذی، بادکنک و کتابچه های آموزشی، جوانان هلال احمر در ایام نوروز اقدام به توزیع اقلام و اطلاع رسانی به مسافرین و زائرین کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: نصب بنرهایی با شعارهای پیشگیری از اعتیاد توسط شهرداری، برپایی ایستگاه سلامت (کنترل فشار خون و مشاوره پیشگیری از اعتیاد) و حضور کارشناس و ارائه مشاوره به مسافرین و زائرین از دیگر فعالیت های هلال احمر در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بود.