جوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشردوستی

مسابقات رفاقت مهر در استان بوشهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ معاون امور جوانان اعلام کرد: مسابقات رفاقت مهر هر ساله با توجه به استقبال اعضای علاقمند و به منظور بهره‌مندی از خدمات ارزشمند اعضا در پیشبرد و پیشرفت اهداف عالی جمعیت هلال احمر در سطح کشور برگزار می شود.

مریم آلبوغبیش، ارتقاء توانمندی‌های علمی، امدادی و فرهنگی اعضا و ایجاد همدلی بیشتر میان جوانان عضو جمعیت را از جمله اهداف این مسابقات عنوان کرد و گفت: مسابقات رفاقت مهر زمینه ایجاد شناخت استعداد‌ها را فراهم ساخته و با تمرین فعالیت‌های گروهی موجب استمرار ارتباط اعضا با سازمان خواهد شد.

وی با تاکید بر این نکته که جوانان عضو جمعیت هلال احمر باید رویکرد بشر دوستی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند؛ تصریح کرد: این جوانان نمایندگان خوبی برای استان بوشهر در سطح کشور هستند.

معاون امور جوانان در ادامه با اشاره به اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، افزود: اعضای جوان جمعیت هلال احمر باید این اصول را مد نظر قرار داده وهمواره در جهت ارائه خدمات بشردوستانه آمادگی کامل داشته باشند. این مسابقات با مشارکت ۲۳۰ نفر از اعضای کانون های دانشجویی، جوانان، روستایی، طلاب و عشایری از ۹ شعبه استان با هدف ایجاد زمینه های دوستی و مهربانی، پرورش روحیه تلاش و هدایت استعداد های بالقوه برگزار شد.

مریم آلبوغبیش در پایان اعلام کرد طی دو روز مسابقات رفاقت مهر  جوانان شهرستان های ذیل به مسابقات کشوری راه پیدا کردند.

خواهران: حمل مصدوم: جم، امدادوکمک های اولیه: بوشهر، اسکان اضطرای: بوشهر، زبان خارجه جم
برادران: حمل مصدوم: جم، امدادوکمک های اولیه: جم، اسکان اضطرای: جم، زبان خارجه جم