اعضای تیم های دادرس، سربازان مقابله با آسیب های طبیعی هستند/توانمندسازی دانش آموزان با آموزش مهارت های امدادی، نوجوانی بهترین مقطع سنی برای آموزش و انتقال آموخته هاست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با آموزش مهارت های امدادی، اعضای تیم های دادرس به سربازان مقابه با آسیب های طبیعی تبدیل می شوند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان؛ دکتر علی خدادادی عصر امروز در مراسم اختتامیه مرحله استانی المپیاد آماده بخش برادران در دزفول اظهار کرد: نوجوانان و جوانان افتخار و امید آینده جمهوری اسلامی هستند که با آموخته هایشان در آینده می توانند با مخاطراتی که وجود دارد مقابله کنند.

وی افزود: علاوه بر آسیب های طبیعی آسیب های اجتماعی مثل طلاق و اعتیاد وجود دارد که جامعه را به ورطه ورشکستگی و جوانان را به انحراف می کشند و مشکلاتی را برای آنها فراهم می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: آموزش هایی که برای جوانان برنامه ریزی شده آنها را به عنوان سفیران مقابله با آسیب ها تربیت می کند.

دکتر خدادادی گفت: امیدواریم که نوجوانان و جوانان در آینده به عنوان سرمایه های اصلی جامعه مورد توجه قرار گیرند تا از بین رفتن استعداد های آنها جلوگیری شود.

توانمندسازی دانش آموزان با آموزش مهارت های امدادی، نوجوانی بهترین مقطع سنی برای آموزش و انتقال آموخته هاست

معاون دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: با آموزش مهارت های امدادی در قالب طرح ملی دادرس می خواهیم دانش آموزان را در مواجهه به حوادث و بلایا توانمند سازیم.

 سعید بابایی عصر امروز در مراسم اختتامیه مرحله استانی المپیاد آماده بخش برادران در دزفول اظهار کرد: نوجوانی بهترین مقطع سنی و زمان برای آموزش و انتقال آموخته هایی است که می تواند جامعه را سعادتمند کند.

وی با بیان اینکه آموزش انسان را توانمند می کند، افزود: عصر امروزی، عصر ارتباطات است و هرچه مهارت ها، دانسته ها و آموخته های نسل نوجوان ما بیشتر باشد، آسیب کمتری می بیینند.

معاون دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: هدف از این رقابت ها برد و باخت نیست بلکه می خواهیم به نوجوانان یاد دهیم که بهتر زندگی کنند.
بابایی تصریح کرد: دادرس طرحی راهبردی و مهم برای ما است و همواره تلاش می کنیم از ظرفیت دانش آموزان برای ارتقای سطح فرهنگ آنها قدم برداریم.

تیم های برتر مرحله استانی پنجمین المپیاد دادرس در استان خوزستان معرفی و تجلیل شدند 
معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: تیم های برتر پنجمین المپیاد دادرس مرحله استانی با حضور معاون دانش آموزی کشور و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان و معاون جوانان استان کرمانشاه معرفی و تجلیل شدند.

علی پهلوان در آیین اختتامیه و تجلیل از تیم های برتر طرح دادرس افزود: امسال با توجه به همسان سازی و همترازی معلومات امدادی که در اجرای مرحله شهرستانی انجام شد شاهد رقابتی تنگاتنگ بودیم و این نشان دهنده سطح بالای آمادگی در شهرستان های استان می باشد.

وی ادامه داد: بی تردید فعالیت های دادرسی در جامعه بی تاثیر نخواهد بود و قطعا موجب نجات جان بسیاری از انسان ها شده و این امر از ارزش بالایی برخوردار است.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان عنوان کرد: ۲۴ تیم ۱۴ نفره در بخش برادران در فضای مهیج با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان تیم های اندیمشک، اندیکا، دزفول مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند تیم دهدز نیز برنده جام بشر دوست به عنوان  تیم اخلاق انتخاب شد.

پهلوان تصریح کرد: این دوره از مسابقات ۸ آیتم امدادی به صورت انفرادی برگزار شد که در پایان از برگزیدگان این آیتم ها تقدیر به عمل آمد.

بر اساس این گزارش پنجمین مرحله المپیاد آماده به میزبانی شهرستان دزفول در حال برگزاری می باشد که تا کنون رقابت در بخش برادران خاتمه یافته و رقابت در بخش خواهران ادامه خواهد داشت.