آغاز مرحله استانی پنجمین المپیاد آماده// آموزش سالانه ۴۰۰ هزار دانش آموز در طرح “دادرس”

معاون دانش آموزی سازمان جوانان در جمع دانش آموزان شهرستان اندیمشک گفت: سالانه ۴۰۰ هزار دانش آموز تمرین آمادگی در روز های سخت می کنند که امسال شاهد پنجمین سال از اجرای فرایند ایجاد آمادگی در دانش آموزان هستیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ سعید بابایی در حاشیه مرحله استانی مسابقات المپیاد آماده در خوزستان اظهار کرد: امسال همانند سال گذشته مربیان جوان جمعیت هلال احمر با حضور در ۸ هزار مدرسه در سراسر کشور، به۴۰۰ هزار دانش آموز آموزش امداد و کمک های اولیه ارائه کردند.

وی هدف از اجرای طرح ملی دادرس را آموزش موارد ایمنی و کمک های اولیه دانست و اظهار کرد: برای ایجاد انگیزش و ارزیابی سطح دانش امدادی دانش آموزان، المپیاد آماده در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری با هم به رقابت می پردازند و از این طریق مهارت های خود را به محک امتحان می گذراند.

معاون دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: در این رقابت ها، دانش آموزان منتخب شهرستانی به منظور ارتقای توانمندی و یکسان سازی مباحث امدادی باهم به رقابت می پردازند که در پایان یک تیم ۱۴ نفره از دانش آموزان پس از کسب موفقیت در امتیازات به مرحله کشوری راه می یابد.

بابایی تصریح کرد: اتفاق خوشایندی که امسال در این طرح دادرس ظاهر شد، این است که ما دادرسان سال گذشته را رها نکرده و همه دادرسانی که در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری موفق به کسب مقام شدند را به عنوان کمک مربی و دادرس یار انتخاب کرده ایم که در مدارس فعالیت خواهند کرد زیرا این دادرسان مهارت لازم را برای آموزش آموخته های خود به دست آورده و با افزایش توانمندی دانش آموزان می توانیم تیم های آماده ای در سطح شهر در هنگام حوادث و مخاطرات داشته باشیم.

وی خوزستان را آغاز کننده پنجمین المپیاد آماده مرحله استانی اعلام کرد و گفت: آغاز مرحله استانی المپیاد آماده کشور در خوزستان به این علت رقم خورده است که یکی از شعب این استان در مسابقات مرحله کشوری سال گذشته جزو تیم های برتر بود.