گرامیداشت روز ولادت امام علی (ع) و روز پدر توسط اعضای‌ کانون‌ های هلال احمر در سراسر کشور

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر از فعالیت های متنوع فرهنگی و تکریم سالمندان توسط اعضای‌ کانون‌ های سراسر کشور در گرامیداشت روز ۱۳ رجب مصادف با میلاد با سعادت‌ حضرت علی علیه السلام ‌و روز ‌پدر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ مسعود آسیما با اشاره به اجرای برنامه ها سلامت محور و مسابقات متنوع فرهنگی از حضور اعضای کانون های دانشجویی و جوانان استان ها در سرای سالمندان خبر داد و اظهار کرد: اعضای‌ کانون‌ های سراسر کشور همزمان با گرامیداشت روز ولادت امام علی علیه السلام با حضور در آسایشگاه های سالمندان به تکریم پدران پرداختند.

وی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه های بشردوستانه توسط اعضای جوان در راستای ترویح فرهنگ تامین احترام انسان ها که یکی از اهداف هلال احمر است، تصریح کرد: اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی گناباد از خانه سالمندان این شهرستان به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر بازدید کرده و با اهدای هدایایی از طرف اعضای کانون این روز را به آنها تبریک گفتند.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر همچنین از بازدید مسولان به همراه اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران از خانه سالمندان مهر شهرستان رباط کریم خبر داد و افزود: در این دیدار که به همت اعضا کانون دانشجویی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با هماهنگی و همکاری مجمع کانون های دانشجویی استان تهران صورت پذیرفت، اعضا از آسایشگاه سالمندان مهر شهرستان رباط کریم در روز پدر بازدید کرده و اقدام به انجام معاینات و سنجش قند و فشارخون سالمندان این آسایشگاه کردند.

آسیما با اشاره به اینکه مشابه این برنامه توسط اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر در سرای سالمندان صادقیه اجرا شد، اضافه کرد: در پایان این دیدار صمیمانه اعضا با اهدای شاخه گل به سالمندان ولادت امام علی(ع) و روز پدر را به آنها تبریک گفتند.

وی ادامه داد: جمعی از اعضای کانون جوانان خواهران، قم نیز همزمان با شب میلاد امام علی علیه السلام و به مناسبت روز پدر، با هدف تکریم و احترام به سالخوردگان و تسکین آلام آنها به دیدار پدران فراموش شده در سرای سالمندان آسایشگاه‌ خیریه بقیه الله(عج) استان قم رفتند و از نزدیک به دلجویی از پدران تحت پوشش در این آسایشگاه پرداختند.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به تاکید دین مبین اسلام به تکریم سالمندان بیان کرد: در این دیدار صمیمانه اعضای کانون جوانان ضمن گفتگو و دلجویی از پدران این آسایشگاه با توزیع شیرینی بین سالمندان و اهدای پوشاک مورد نیاز به عنوان هدیه روز پدر، آنها را مورد تکریم قرار دادند.

آسیما با اشاره به اینکه به مناسبت سالروز میلاد امام اول شیعیان و روز گرامیداشت مقام پدر، برنامه‌هایی فرهنگی هم توسط کانون های جوانان در شهرستان های میناب و قشم برگزار شد، گفت: در این برنامه ها اعضای کانون های جوانان شهرستان میناب با حضور در روستای دودو از توابع این شهرستان اقدام به برپایی ایستگاه سلامت و ایستگاه نقاشی، با موضوع پدر نقاشی کردند که در پایان هم به نفرات برگزیده جوایزی اهداشد.

وی خاطرنشان کرد: جوانان عضو کانون های جوانان شهرستان قشم در آغاز این روز اقدام به غبارروبی قبور مطهر شهدای این شهرستان کردند و با حضور در منازل شهدا ضمن دیدار با پدران شهدا روز پدر را به آنها تبریک گفتند.

مدیر روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه برگزاری جشن های میلاد با سعادت مولی الموحدین، حضرت علی (ع) و بزرگداشت مقام پدر از دیگر برنامه های این روز در کانون های سراسر کشور به شمار می رفت، ابراز کرد: این جشن ها با حضور پرشور اعضای کانون های جوانان هلال احمر در شهرستان های قیر و کارزین خرامه از توابع استان فارس برگزار شد و ضمن اجرای تواشیح، مولودی خوانی و مسابقات فرهنگی، مسولان و سخنرانان به معرفی شخصیت و زندگی حضرت علی (ع) به عنوان الگویی انسانی در تاریخ حیات بشری پرداختند.