دیدار دکتر مسعود حبیبی با روسای ادارات سازمان جوانان// تدوین برنامه های سال ۹۶ سازمان، براساس برنامه پنج ساله جمعیت// تاکید بر حضور هرچه بیشتر اعضا در برنامه ریزی و اجرا// حمایت مالی از طرح های ابتکاری کانون ها

دکتر مسعود حبیبی، رییس سازمان جوانان در دیدار نوروزی با معاونان و روسای ادارات سازمان جوانان، ضمن قدردانی از تلاش های همه همکاران در اجرای برنامه های سال گذشته، بر فعالیت موثرتر در سال جدید و مشارکت هرچه بیشتر اعضا در برنامه ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، وی افزود: سال ۹۵ سالی پرکار و مفید بود که با همکاری همه همکاران اعم از معاونان، روسای ادارات و کارشناسان در اجرای برنامه ها، توانستیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.

رییس سازمان جوانان با بیان اینکه امیدواریم در سال جدید نیز بتوانیم برنامه ها را عمیق تر و موثرتر پیگیری کنیم ادامه داد: جوانان ما باید در تمام برنامه ها از برنامه ریزی گرفته تا سیاست گذاری و اجرا، دیده شوند تا انگیزه بیشتری برای حضور در مجموعه جمعیت هلال احمر داشته باشند.

دکتر حبیبی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارشناسان امور جوانان سراسر کشور و تشکیل مجامع دانشجویی و جوانان سازمان جوانان در سال گذشته، گفت: این دو برنامه، شاخص ترین فعالیت های ما در سال گذشته بود که باید در سال جدید نیز پیگیری شود. ارتباط ما به عنوان مدیران و کارکنان ستادی، بایستی با کارشناسان شعب برقرار باشد و نظرات آنها را مستقیما دریافت کنیم. همچنین مجامع که فرصت مغتنمی برای رشد و شکوفایی جوانان است، باید فعال و پویا باشد.

وی تصریح کرد: نشاط سازمان جوانان زمانی حفظ می شود که بشردوستی را از خود شروع کنیم و بتوانیم آن را به اعضا منتقل کنیم. باتوجه به ظرفیت بالایی که در استان ها وجود دارد می توانیم با استفاده از این فرصت، ظرفیت و کارایی خود را تا چندین برابر افزایش دهیم.

رییس سازمان جوانان افزود: سازمان جوانان یکی از با برنامه ترین بخشس های جمعیت هلال احمر است که توانسته برنامه های خود را براساس برنامه راهبردی جمعیت تدوین کند و امیدواریم در اجرا نیز بتوانیم خوب عمل کنیم.

دکتر حبیبی با تاکید بر لزوم توجه به نظرات و مشروت های اعضا در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها خاطرنشان کرد: حمایت از طرح های ابتکاری استان ها یکی از اولویت های ما در سال جاری است و برای این منظور طرح هایی که به تصویب نهایی برسند تا سقف یک و نیم میلیارد بودجه دریافت خواهند کرد تا در سراسر کشور اجرایی شوند.

وی گفت: علاوه بر همه این ها باید آسیب ها را بشناسیم و برای رفع آنها اقدام کنیم که برای این منظور باید برناتمه داشته باشیم. باید رویکرد بهره مندی و گسترش فعالیت ها برای اعضا بیش از پیش گسترش یابد تا بتوانیم به رسالت خود عمل کنیم.