قوانین رانندگی را رعایت کنند تا مبادا اشکی بر چشمان خانواده، دوستان، بستگان بنشیند/گفتگویی با جوان فعال و رابط خبری جوان جمعیت هلال احمر شهرستان بانه


محمد رشید دوست به مدت دو سال است که به عضویت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در آمده است و فعالیت خود را در همان ابتدا در واحد جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بانه شروع کرده است. وی هدف از ورودش را علاقه ای که به کارهای بشردوستانه و داوطلبانه داشته است، می داند.

خودتان را برایمان معرفی کنید.
محمد رشیددوست متولد ۱۳۸۷ و ساکن شهرستان بانه هستم.

سال ورود و هدف از ورودت به جمعیت هلال احمر چه بوده است؟
سال ۱۳۹۴ به عضویت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر درآمده ام و فعالیتم را در امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بانه در همان ابتدای عضویتم شروع کرده ام. هدف از ورودم به سازمان جوانان از عشق و علاقه ای که به کارهای داوطلبانه و بشردوستانه دارم نشات گرفته است و الان ازاینکه در این سازمان در حال خدمت و فعالیت هستم افتخار میکنم.

چند سال است که در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سازمان جوانان شرکت میکنی و از خدمات و فعالیت های خود و دوستانت در این طرح برایمان بگو.
به مدت دوسال است که در این طرح فعالیت میکنم و راهنمایی مسافرین و دادن مسیرهای اصلی شهر باتوجه به تجاری بودن شهرستان بانه و مسافر خیز بودن این شهر، تست فشارخون و در صورت لزوم خدمات امدادی در قالب ایستگاه سلامت، به جا آوردن فرایض دینی در قالب خیمه نماز، نقاشی کردن و یا استراحت کردن کودکان در فضایی کودکانه به نام فضای دوست دار کودک، توصیه های ایمنی به مسافرین جهت کاهش تصادفات جاده ای در قالب کمپین ملی “نه به تصادفات” و همچنین نصب کردن صفحه دارت(تیراندازی) که یک کار متفاوت و خلاقانه ای است که جهت بالابردن تمرکز هواس رانندگان و مسافرین توسط امور جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان در کنار چادرهای طرح ایمنی و سلامت در این شهرستان تعبیه شده است، از جمله فعالیت ها و خدماتی است که در هفدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی به مسافرین، من و دیگر دوستان عضو سازمان جوانان در شهرستان بانه ارائه میدهیم.

چه توصیه ای به مسافرین و رانندگان در راستای کمپین “نه به تصادفات” و طرح بهرفت (بهبود فرهنگ ترافیکی) داری؟
توصیه من به این عزیزان این است که به علائم ترافیکی، توصیه های عوامل راهنمایی و رانندگی و جوانان هلال احمری توجه کنند و قوانین راهنمایی و رانندگی در مسیرهایی که در حال مسافرت هستند رعایت کنند تا مبادا اشکی بر چشمان خانواده، دوستان، بستگان و عزیزان بنشیند.

حرف پایانی
در پایان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را بر همه هموطنان عزیزم تبریک عرض می کنم و انشاالله سالی پر خیر و برکت و بدون تصادفات جاده ای داشته باشیم. انشاءالله

امید یوسفی رابط خبری معاونت امور جوانان کردستان