شور خدمت در غربی ترین نقطه کشور /جوان مریوانی از حضورش در جمعیت هلال احمر می گوید


وریا فلاحی به مدت 6 سال است که به عضویت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در آمده است. وی تاکنون توانسته است در زمینه های مختلف ورزشی، فرهنگی و هنری افتخاراتی را کسب کند. در ادامه با این عضو افتخار آفرین جمعیت هلال احمر مریوان هم صحبت میشویم.

خودتان را برایمان معرفی کنید.
بنده وریا فلاحی متولد ۱۳۶۹، دبیر شاخه جوانان و رابط خبری جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان و نائب دبیر مجمع آزاد (جوانان) جمعیت هلال احمر استان کردستان هستم.

هدف از ورود و سال ورودت به جمعیت هلال احمر چه بوده است؟
از سال ۹۰ تا کنون عضو جمعیت هلال احمر هستم و دوسال است که بصورت مدام در فعالیت های حوزه جوانان فعالیت دارم. در درجه ی اول هدف از ورودم، انجام فعالیت های بشر دوستانه و خدمت به هم نوعانم بود. تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان ها و تلاش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار که اهداف چهارگانه هلال احمر میباشد و از زیبا ترین اهدافی است که یک فرد نوعی در زندگی میتواند داشته باشه.

آقای فلاحی از افتخاراتتون برایمان بگید.
در حوزه ورزشی، مربی رسمی فدراسیون کونگ فو جمهوری اسلامی ایران، کسب مدال طلای مسابقات کشوری و دعوت به تیم ملی در سال ۸۵، کسب مدال نقره و برنز کشوری در سال ۸۶، کسب مدال برنز در سبک رزم آوران در سال ۸۷ و کسب مدال طلای مسابقات آزاد در سال ۸۸، انتخاب به عنوان قلم سبز با داستان کوتاه “آمد”، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر و بیش از ۱۰ اثر دانشجویی و حضور در تئاترهایی با نام پارتی، گمشده، عروس آشتی به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان، اینها از جمله افتخاراتیست که در حوزه هنری کسب کرده ام و اینکه بنده یکی از بنیان گذارهای اتاق فکر جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان هستم و در شانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی به عنوان رابط خبری برتر استان انتخاب شدم.

شما در کنار فعالیت خود در جمعیت هلال احمر، تئاتر هم کار میکنید، در مورد کارهایی که اخیرا با عنوان “بشردوستی” در قالب تئاتر خیابانی انجام داده اید، بگید.
در این مدت سه اثر به نام های “پاپه تی”، “گمشده” و “رهگذر” را اجرا کرده ام که در “پاپه تی” و “گمشده” به عنوان بازیگر و در “رهگذر” به عنوان نویسنده و کارگردان ایفای نقش کرده ام. موضوع این سه نمایش بشر دوستانه بوده و حمایت و همدردی با هم نوع را یاد آور می سازد. کمک کردن به اقشار ظلم دیده در جنگ و زمان حال و کمک به مستضعفین در دستور کار این سه نمایش بود که وجود انسانیت را به مردم عام میاموزد.

از حال و هوای هفدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در شهرستان مریوان بگید و چندمین سال است که در این طرح شرکت میکنید؟
دو سال است که در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی فعالیت میکنم و امسال با شور و شوقی که میان جوانان هست. حضور گرم مهمانان نوروزی آدم را برای خدمت به هم نوعان خود بیشتر از پیش سوق میدهد.

به عنوان یکی از رابطین خبری جوان استان کردستان، از نقش رابطین خبری جوان در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی بگید و چه پیشنهادی برای بهتر شدن آن دارید؟
رابطین خبری جوان باید در این طرح و یا طرحهای شبیه به این، جهت یک اطلاع رسانی خوب از فعالیت های انجام شده در طرح، بهتر از قبل عمل کنند. رابطین خبری با تقویت قدرت نوشتاری خود میتوانند با ارسال متن های خوب و جذاب خبر را برای خواننده مهیج کنند.

حرف پایانی و یا اگر صحبت نگفته ای دارید بفرمایید.
ما جوانان عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، نماد فرهنگ، عز و یک پارچگی هستیم و باید از آموزه های خود و تونایی های خودمان به شکوفایی اهداف سازمانی و هدف والای انسانیت دست یابیم.

امید یوسفی رابط خبری امور جوانان هلال احمر کردستان