شور خدمت شیرین تر از هر شیرینی/ گفتگوی دو خواهر جوان کردستانی از پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی

خواهران هلال احمری عضو سازمان جوانان در روز پایانی سال 95 در پست سردار شهید محمد جعفری جمعیت هلال احمر شهرستان دهگلان باهم و درکنار هم مسافرین نوروزی را راهنمایی کردند.

امسال هم همچون سال های قبل شاهد حضور اعضای سازمان جوانان در پست های ایمنی و سلامت هستیم که در حال ارائه خدمات به مسافرین نوروزی در جای جای ایران اسلامی هستند. امروز در آخرین روز و آخرین دقایق سال ۹۵ با دو خواهر عضو سازمان جوانان در پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سردار شهید محمد جعفری جمعیت هلال احمر شهرستان دهگلان همراه شدیم تا از خدمت رسانی های خود در این ایام برایمان بگویند.

فاطمه رحیمی عضو جوانی است که در کنار خواهر کوچکترش در پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی مسافرین نوروزی را راهنمایی میکند.

وی درسال ۱۳۸۳ به عضویت سازمان جوانان درآمده است و امدادگر ۲ جمعیت هلال احمر شهرستان دهگلان است.

فاطمه رحیمی میگوید: به مدت ۳سال است که در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در شهرستان دهگلان شرکت میکنم و هر سال با دیدن مسافرینی که به استان کردستان مسافرت میکنند احساس خوشحالی و خرسندی به سراغم می آید و در مقابل آن بخاطر آنکه من به همراه خواهرم می توانم در پست های نوروزی سازمان جوانان خدمت هرچند کوچک به این مسافرین ارائه دهم و با راهنمایی ها و توصیه های ایمنی که شاید تاحدی باعث کاهش تصادفات این عزیزان شود برایم رضایت بخش است.

رحیمی معاینه کامل ماشین قبل از شروع به مسافرت، بستن کمربند ایمنی سرنشینان خودرو در حین مسافرت، توقف و استراحت در حین خستگی و حرف نزدن با تلفن همراه از جمله توصیه هایی است که به خود واجب میداند و در این راستا از هیچ کوششی فرو گذار نیست تا در این کار بتوانم در سلامتی رانندگان و سرنشینان خودرو سهمی داشته باشد.

وی در آخر اضافه می کند: شور خدمت شیرین تر از هر شیرینی است. گرمی برخوردهای مسافرین و شوق مسافرتشان آدمی را به خدمت هرچه بیشتر وا می دارد. خدمتی که حتی اگر به جای اینکه در کنار خانواده سال را تحویل کنیم در کنار سفره هلال احمر که با یاری خواهرم و دیگر دوستان امداد جاده سفره پربرکت سال تحویل را چیدیم و سال نو را جشن گرفتیم و همزمان به راهنمایی مسافرین در همان لحظه و بدون وقفه ادامه دادیم.

فاطمه رحیمی آرزوی خود را اینگونه بیان می کند: در پایان سالی پربار و پربرکت برای همه بخصوص افرادی که در این ساعات به دور از خانواده خود مشغول به خلق بوده اند، آرزو میکنم. آرزومند آرزوهای نابتان.

زهرا رحیمی دیگر عضو جوان جمعیت هلال احمر دهگلانی است که در آخرین روز سال ۹۵ به همراه خواهر بزرگترش در حال خدمت رسانی است. وی در ادامه میگوید:زهرا رحیمی نجاتگر ۳ جمعیت هلال احمر شهرستان دهگلان و در سال ۱۳۸۳ به عضویت سازمان جوانان در آمدم و مفتخرم که یک عضو هلال احمری هستم و به مدت ۵ سال است که در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شرکت میکنم و مسافران عزیز را راهنمایی میکنم.

در این روز خوب دوست دارم خاطره ای را برای شما که امروز با خواهرم و دوستان تیم امداد اتفاق افتاد را برایتان تعریف کنم: امروز فکر کنم بهترین خاطره ی نوروزی من با دوستان هلال احمریم باشد و آن این است که سال تازه ام را در کنار آنان و خواهرم به جای اینکه در خانه خود و در کنار خانواده ام باشم در حال خدمت رسانی به مسافرین نوروزی هستم.

دعای پایان سال زهرا رحیمی شنیدنی است: خدایا در این روز که چند ساعتی به تحویل سال نمانده است از تو میخواهم همه مارا در امور زندگی، عشق و محبت، صداقت و وفاداری، سلامت، آرامش و همه آنچه که تو می دانی و من از درک آن عاجزم از خزانه غیبت به ما عطاء بفرما و از گناهانمان بگذر و همه ما را عاقبت بخیر کن و همچنین آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمام کسانی که در این ایام مشغول خدمت به مردم هستند را از خدا دارم. الهی آمین

و در آخر باخوبی ها و بدی ها و هر آنچه که بود برگی دیگر از دفتر روزگار ورق خورد و برگ دیگری از درخت زمان بر زمین افتاد. سالی دیگر گذشت روزهایتان بهاری و بهارتان جاودانه باد و مبارکباد آن دردمندی که بی کسی را که نه کسی را مبارکباد گوید و نه کسی او را.

گفتگو از امید یوسفی رابط خبری جوانان دهگلان / کردستان

2 دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. نیک خواه says:

    مایه ی افتخار است که این دو خواهر سال تحویل را به جای اینکه کنار خانواده باشند
    مشغول خدمت به خلق هستند و باعث سرافرازی هلال احمر هستش که چنبن نیروهای فعال و خادمی دارد.

  2. سحر says:

    خداوند را شاکرم که هنوز هم هستند کسانی که خدمت را بیشتر از هرچیزی می پسندد
    موفق باشند شایان تقدیرند این دو خواهر گرامی

Comments are closed.