بهره مندی بیش از یک هزار گردشگر نوروزی از خدمات ایستگاه های سلامت هلال احمر مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از بهره مندی یک هزار گردشگر نوروزی از خدمات ایستگاههای سلامت در پست هایی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی جوانان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ دکتر مجتبی اکبری با اعلام این خبر افزود: از آغاز طرح نوروزی جمعیت هلال احمر در ۲۵ اسفند تا کنون،  بیش از ۴۰هزار گردشگر نوروزی از خدمات طرح های نوروزی هلال احمر استان در حوزه امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافران بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به برپایی ۳۰ پایگاه ایمنی و سلامت در سطح استان، بیان کرد: در این مدت یک هزار و ۶۸۴ نفر با مراجعه به ایستگاه‌های سلامت، یکهزار و ۳۲۵ نفر با مراجعه به خیمه‌های نماز، یک هزار و ۴۴۹  نفر با مراجعه به فضای دوستدار کودک و بیش از۳۶ هزار نفر با مراجعه به پست‌های ایمنی و راهنمایی مسافران نوروزی هلال احمر مازندران از خدمات لازم برخوردار شدند.

دکتر اکبری همچنین از توزیع ۲۰هزار بروشور اطلاع رسانی و بسته فرهنگی در میان گردشگران نوروزی و مراجعان به پایگاه‌ها و پست‌های این جمعیت خبر داد و با اشاره به خدمت رسانی نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات، گفت: در این مدت عوامل امدادی استان موفق شدند با اجرای ۶۸ عملیات امدادی به ۲۳۸ نفر از مصدومان حوادث جاده ای، کوهستان و مراجعان حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات خدمات لازم را ارائه کنند. دکتراکبری گفت: ارائه خدمات درمان سرپایی به ۲۱۱  نفر و انتقال ۲۷ نفر از مصدومان به مراکز درمانی و ارائه خدمات اسکان اضطراری به ۱۸ نفر از جمله این خدمات بوده است.