از دیدار مسئولین تا حضور غنچه های هلال احمر در اکیپ های ایمنی و سلامت استان سیستان ویلوچستان

فرماندار ایرانشهر از سیاه چادر و پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی دیدن کرد وبه کمپین ملی نه به تصادفات جاده ای پیوست.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر؛ داودی فرماندار ویژه شهرستان ومعاون استاندار صبح  امروز پس از بازدید از اکیپ های ایمنی و سلامت جوانان هلال احمر این شهرستان در ورودی پلیس راه ایرانشهر- خاش با تشکر از زحمات شبانه روزی جوانان حاضر در این ایستگاه ها، کارشان را نوعی فداکاری در راه آرمان های انقلاب اسلامی ایران دانست.

وی افزود: ما در ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان از هرگونه حمایتی که لازم باشد برای این عزیزان دریغ نخواهیم کرد زیرا با خدماتی که به مسافران ارائه می‌دهند در واقع نماد مهمان‌نوازی و مردم‌داری شهرستان ایرانشهر را به عرصه ظهور می‌گذارند و نباید احساس کمبود برای این پست ها باقی بگذاریم.

داودی تصریح کرد:  تیم های جوانان هلال احمر شهرستان ایرانشهر با برپایی ایستگاه های  سلامت که شامل تست قند و فشار خون، خیمه‌های نماز، فضای دوستدار کودک و با توزیع نقشه استان و شهرستان و دیگر محصولات فرهنگی از ۲۵ اسفند ماه ۹۵ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۶ به ارائه خدمات به مسافران نوروزی مشغول به فعالیت هستند.

توزیع صبحانه محلی در سیاه چادر پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهرستان خاش
محمد امین حسین زهی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خاش گفت: در پنجمین روز از طرح ملی ایمنی و سلامت جوانان هلال احمر این شهرستان  حلیم یا هلیم یکی از غذاهای سنتی منطقه خاورمیانه را باهمت بخشداری مرکزی ودهیاران تابعه بین مسافرین وهموطنان حلیم (هلیم )بعنوان صبحانه توزیع شد.

وی افزود: جادارد ازاین همه مهربانی عزیزان ستادتسهیلات نوروزی شهرستان تقدیرشود.

حسین زهی تصریح کرد: باتوجه به اینکه  امسال  استان سیستان وبلوچستان بعنوان استان هدف گردشگری معرفی شد جوانان شعبه خاش جهت معرفی بهترظرفیت ها   پتانسیل جاذبه هاوتوانمندی شهرستان خاش ازطریق چیدمان سفره هفت سین تنوع محصولات کشاورزی پوشش گیاهی منطقه رابرای شناخت ومعرفی شهرستان انتخاب کردند.

وی ادامه داد: شهرستان خاش باتوجه دارا بودن تمام محصولات سردسیری وگرمسیری بعنوان (ایران کوچک) در استان زبانزد خاص و عام میباشد.
 
خدمات جوانان هلال احمر در پست ایمنی و سلامت بندر چابهار
محمدرضا وظیفه دان شهرکی رییس جمعیت هلال احمر بندر چابهار گفت: در پنجمین روز از طرح ملی مسافرین نوروزی با افزایش چشمگیر مسافرین  بندر چابهار را شاهد بودیم.

وی افزود: چنانکه بیشترین ورودی علی الخصوص مسافرین امروز خارج از استان و یا شهرستان های همجوار بودند جوانان هلال احمر آماده ارائه خدمات به مسافرین هستند.

وظیفه دان شهرکی تصریح کرد: همچنین فضای دوستدار کودک با استقبال گرم مسافرین مواجه شد و نیز شاهد پذیرایی از مسافرین نوروزی که نیمه شب به پست مرکزی مراجعه کرده بودند بودیم.

وی ادامه داد: بازدید مسولین از جمله معاون فدماندار، رییس اداره میراث فرهنگی، شهردار، نیز باعث شادمانی و دلگرمی اعضای مستقر در پست ایمنی و سلامت شد.

بازدید مدیر عامل جمعیت هلال احمر از پست ایمنی و سلامت شهرستان سراوان
بهمن دهواری رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان اظهار کرد: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از نمایشگاه فروش محصولات صنایع دستی و پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی این شهرستان دیدن کرد و از فعالیت های بشردوستانه جوانان هلال احمر تقدیر نمود و به کمپین ملی “نه به تصادفات جاده ای” پیوست.

فعالیت ایستگاه سلامت در پست ایمنی و سلامت شهرستان ایرانشهر
محمد رضا کرد مسئول امورجوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر گفت: به منظور افزایش سطح آگاهی عمومی مردم در خصوص پیشگیری از گسترش بیماریهای قلبی و عروقی و ترغیب اقشار جامعه به خود مراقبتی اقدام به برپایی ایستگاه سلامت  در محل کشیک های نوروزی شد.

وی افزود: جوانان هلال احمر در این ایستگاه که درمحل پست های نوروزی  برپا شد  به توصیه های بهداشتی و اندازه گیری فشار خون تست قند خون می پردازند.
کرد تصریح کرد: در این ایستگاه علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی، درمانی از علاقمندان به شرکت در فعالیت های انساندوستانه جمعیت هلال احمر دعوت و ثبت نام بعمل آمد.

بازدید مسئولین شهرستانی از اکیپهای ایمنی وسلامت شهرستان نیمروز
محمد کرمی زاده رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروزاظهار کرد: در پنجمین روز از طرح ملی ایمنی و سلامت معاون فرماندار و بخشدار این شهرستان از اکیپ های ایمنی و سلامت دیدن کردند و حضور جوانان را در پایگاه های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی نمایانگر حس انسان دوستی و خدمت به هم نوع خود دانستند.

حضور پررنگ غنچه های هلال در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهرستان زاهدان
علیرضا میربهاالدین رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زاهدان گفت: حضور غنچه های هلال در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با هدف تاثیر گذاری آموزش در این گروه سنی و به منظور آشنایی کودکان با فعالیت های جمعیت و همچنین شرکت در فعالیت های بشردوستانه از جمله برنامه های این شهرستان عنوان می شود.