فعالیت های جوانان استان کردستان در چهارمین روز از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی/خبرنگاران کردستانی به کمپین نه به تصادفات جاده ای پیوستند

در آخرین روز های اسفند ماه و همزمان با شروع طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی مهم ترین اخبار روز جمعیت هلال احمر استان کردستان به شرح زیر اعلام می گردد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی: کار هلال احمر آنقدر مقدس است که ما غبطه میخوریم که نجاتگر نیستم، علی محمد مرادی در بازدید از پست های امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهرستان های قروه و دهگلان گفت: جمعیت هلال احمر همیشه حامی افراد آسیب دیده بود و فعالیت بسیار خوب هلال احمر ایران باعث مشهوریت و شناخت آن در کل دنیا شده است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی حامی جمعیت هلال احمر بوده  و با همکاری سایر نمایندگان در سند چشم انداز ششم کشور جایگاه ویژه ای برای هلال احمر در نطر گرفته شده است.

مرادی خاطر نشان ساخت :ما افتخار می کنیم که به عنوان داوطلب در کنار سایر نیرو های جمعیت هلال احمر حضور داریم و در حد توان و شرح وظایفی که داریم سعی می کنیم حامی انجام فعالیت های داوطلبانه باشیم و به عنوان منتخب و خادم مردم قوانینی را وضع کنیم که به نفع همه بخصوص داوطلبان جمعیت هلال احمر باشد.

مرادی در پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی دهگلان با امضاء میثاق نامه به کمپین نه به تصادفات جاده ای پیوست.

بازدید مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از پست های ایمنی و سلامت مسافرین و پایگاه های امدادی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از پایگاه های امدادی و پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهرستان های قروه و دهگلان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛حسن خدابنده لو در جمع جوانان گفت: کار و فعالیت های داوطلبانه جوانان و امدادگران در این فصل از سال که همه در کنار خانواده ها هستند ستودنی است.

وی افزود: در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی امسال پرداختن به شعار های بهبود رفتار های ترافیکی توسط اعضا جوانان به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین فعالیت های داوطلبانه جوانان است.

خدابنده لو خاطرنشان ساخت: جوانان و نجاتگران با تمام کم و  کاستی ها و مشکلات همواره یار و ممد کار ما در انجام فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه هستند.

گفتنی است در این دیدار ها اعضا حاضر در پست ها ایمنی و سلامت مسافرین و پایگاه های امدادی توسط مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

نشست خبری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با خبرنگاران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان: فعالیت ۲۹ پایگاه امداد و نجات در طرح نورزی در کردستان/امدادرسانی به ۵ هزار نفر در طرح زمستانه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از فعالیت ۲۹ پایگاه امداد و نجات شامل پایگاه‌های ثابت امداد نجاتی، موقت جاده‌ای، سیار جاده‌ای و تیم خواهران با عنوان توانا در قالب طرح نوروزی امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان، حسن خدابنده‌لو عصر امروز در جمع خبرنگاران در سنندج ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: جمعیت هلال احمر یکی از سازمانهایی است که در ایام نوروز با کمک اعضا فعالیت هایی را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه هلال احمر هر ساله دو طرح را همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می‌کند، افزود: طرح‌های ما از ۲۵ شروع شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: یکی از طرح‌های ما امداد و نجات نوروزی است که به صورت مستمر در طول سال انجام ولی در ایام تعطیلات نوروزی به صورت پیک و یژه انجام می‌شود.

خدابنده‌لو با بیان اینکه پایگاه های امداد و نجات شامل پایگاه‌های ثابت امداد نجاتی، موقت جاده‌ای، سیار جاده‌ای و تیم خواهران با عنوان توانا در قالب طرح نوروزی فعالیت خواهند کرد و افزود: ۱۰ تیم پشتیبان نیز در شعب حلال احمر در سطح استان در راستای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی فعال شده‌اند.

به گفته وی، طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از دیگر طرح‌های هلال احمر استان است که ۲۵ پست در سطح استان و یک پست به صورت ۲۴ ساعته در بانه در راستای ارائه خدمات ایمنی و امدادی و خدمات سلامت را به مسافران ارائه خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان افزود: اقلام مختلف شامل نقشه، کروکی، اماکن مورد نیاز مسافران و غیره در قالب بروشور به مسافران داده می‌شود.
خدابنده‌لو به فعال‌سازی کمپین نه به تصادفات در استان خبر داد و اظهار داشت: این کمپین در فرهنگ‌سازی رعایت قوانین مقررات و کاهش آمار تصادفات نقش مهمی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما از اینگونه اقدامات فرهنگی ایجاد بستری برای کاهش تصادفات در سطح جاده‌های استان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از فعالیت روزانه ۲۵۰ نفر در قالب امدادگران و جوانان فعالیت‌ می‌کنند، گفت: در کل ۲۰ روز تعطیلات نوروزی ۵۵ هزار نفر ساعت فعالیت در این پست‌ها و پایگاه‌های هلال‌احمر انجام می‌شود.

خدابنده‌لو با بیان اینکه در طرح زمستانه به ۵ هزار نفر امدادرسانی شده است، گفت: بیش از ۲ هزار نفر نیز اسکان و تغذیه شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد:  کمک به ماداران باردار، مصدومین و غیره در طول طرح زمستانه توسط حلال احمر استان با گستردگی خاص انجام و خدمات بسیار خوبی به مردم ارائه شده است.

خبرنگاران کردستانی به کمپین نه به تصادفات جاده ای پیوستند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان:جمعی از خبرنگاران؛عکاسان و اصحاب رسانه با حضور در جمعیت هلال احمر استان کردستان با امضاء میثاق نامه به کمپین نه به تصادفات جاده ای پیوستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان؛بابک قنبری در جمع خبرنگاران حاضر در نشست گفت: خبرنگاران به عنوان سربازان خط مقدم رسانه می توانند الگو سایر افراد جامعه قرار گیرند و پیوستن آنان به کمپین نه به تصادفات جاده ای عاملی برای اطلاع رسانی هرچه بیشتر توصیه های پیشگیرانه است.

وی افزود: ما امروزه در جامعه شاهد حوادث زیادی در جاده ها هستیم که بیشتر آنان از سهل انگار و نداشتن دانش کافی است و شرکت در کمپین ها نقش ویژه ای در فرهنگ سازی جامعه داشته و در دراز مدت برای همه یک الگوی درست را به وجود خواهد آورد.

قنبری اضافه کرد: پیوستن در کمپین ها تلنگری است که خانواده ها از خطراتی که در عدم رعایت قانون و مقررات رانندگی می توانند متحمل شوند آگاهی پیدا کنند و بیشتر رعایت کنند.