درختان نماد حیات زمین، اعضای هلال احمر دزفول روز درختکاری را گرامی داشتند


رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: اعضای منتخب کانون های دانش آموزی این جمعیت با کاشت نهال، هفته منابع طبیعی و روز درختکاری را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، عظیم رضایی مرساق اظهار کرد: هدف از اجرای این برنامه، احیا و ترویج فرهنگ احترام به طبیعت بوده است.

وی با بیان اینکه کاشت نهال علاوه بر سرسبزی درختان راهی برای هوای پاک و مقابله با ریز گردها است و همچنین کارکرد های زیبایی شناختی دارد، افزود: دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند.

رییس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می گردانند.

رضایی مرساق با بیان اینکه مساله درخت و درختکاری راه حلی مناسب برای مبارزه با آلودگی ها است که با فرهنگ سازی می توان از ایجاد شرایط بدتر پیشگیری کرد، افزود: از آنجا که درختکاری جزو اولویت‌ برنامه‌های ما در این روز است، هماهنگی‌هایی را با برخی از مدارس برای کاشت نهال داشته ایم.

وی تصریح کرد: درخت نماد حیات زمین و بشر است و زندگی بشر وابستگی زیادی به حیات درختان دارد و نابودی درختان نابودی حیات بشر است.