از آموزش های امدادی و توجیهی طرح ایمنی و سلامت تا حفظ طبیعت با شعار “همیار طبیعت باشیم “توسط جوانان هلال احمر استان فارس

معاون امور جوانان هلال احمر فارس از فعالیتهای پرشور اعضای سازمان جوانان هلال احمر در این استان در آخرین روزهای سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس؛ غلام حسین تجلی با بیان این خبراظهار داشت: بیش از ۳۰ مورد از برنامه‌ها و فعالیت‌های جوانان هلال احمر استان فارس با حضور چشمگیر جوانان در شاخه های مختلف سازمان در روزهای پایان سال بر شکوه حضور و همبستگی اعضا افزوده است.

وی با اشاره به فعالیت های بشر دوستانه و موثر جوانان هلال احمر در روزهای پایانی سال ۹۵ از جمله فعالیت درختکاری در طرح همیار طبیعت توسط جوانان هلال احمر شهرستان شیراز، رستم، نی ریز، خرامه و غنچه های هلال احمر ارسنجان همچنین جلسه توجیهی طرح نوروزی و آموزش به اعضای جوانان هلال احمر در خصوص تکریم مسافرین در شهرستان های شیراز، کارزون، فسا، قیروکارزین، زرین دشت و خرم بید در مرحله دوم از زحمات یک ساله و ارزنده جوانان هلال احمر در شعب فارس تقدیر کرد.

تجلی تصریح کرد: این فعالیت ها با شور پایان سال و شروع برنامه ریزی های طرح نورزی در شعب با هدف انجام خدماتن بشردوستی در راستای هدف جمعیت هلال احمر انجام گرفته است.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خرامه در طرح درختکاری پایان سال گفت: با توجه به اینکه درختکاری برای حفظ محیط زیست از بزرگترین اقداماتی است که میستوان برای نسل های آینده در راستای فعالیت بشر دوستی انجام داد اعضای جوانان هلال احمر شهرستان خرامه نیز در این اقدام شرکت کردند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رستم از کاشت ۱۵۰ نهال توسط اعضای کانون های دانشجویی و آزاد در شهرستان رستم خبر داد و گفت: حضور پر شور جوانان هلال احمر شهرستان رستم در برنامه درختکاری برای حفظ طبیعت شهر خودشان ستودنی است.

جوانان هلال احمر در شهرستان نی ریز نیز با کاشت نهال درخت هایی در محل تصادف اتوبوس حامل سربازان و کشته شدن سربازان ضمن ایجاد مکانی برای حفظ طبیعت یاد این عزیزان را گرامی داشتند

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نی ریز ضمن ابراز این خبر گفت : اعضای جوانان هلال احمر به یاد هر سرباز جان باخته در حادثه تصادف اتوبوس یک درخت کاشتند تا خاطره این عزیزان سالها در ذهن مردم باقی بماند.

جوانان هلال احمر در شهرستان زرین دشت و  با کاشت ۵۰نهال در این شهرستان فعالیت چشمگیری در برنامه روز درختکاری داشتند.

غنچه های هلال احمر در شهرستان خنج و ارسنجان نیز به صورت سمبلیک به کاشت نهال برای خفظ طبیعت پرداختند.

از برنامه های انجام گرفته در روزهای پایانی و اخرین فعالیت های جوانان فارس به برگزاری کارگاهی آموزشی بهرفت، توانمند سازی جوانان در برخورد با مسافرین در شهرستان های شیراز، کازرون، فسا، استهبان، زرین دشت، قیروکارزین و خرم بید میتوان اشاره کرد که برای امادگی تیم های جوانان در طرح نورزی انجام گرفت.