تجدید میثاق اعضای جمعیت هلال احمر شوشتر با طبیعت در روزی به نام درختان

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر از اجرای طرح نهال سبز با حضور اعضای این جمعیت در نخستین روز از هفته منابع طبیعی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، احمدعلی آهنگر شوشتری  با اشاره به موضوع درختکاری در ملت ها و ادیان مختلف اظهار کرد: این برنامه با حضور داوطلبان، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان و سایر ادارات و سازمان های مردم نهاد در بام شوشتر برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه بیش از یکصد اصله نهال درختان همیشه سبز در این منطقه توسط اعضای هلال احمر شوشتر غرس شد.
رییس جمعیت هلال احمر شوشتر با بیان اینکه دین مبین اسلام مردم را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است، بیان کرد: امروزه با صنعتی شدن جوامع بشری، درختان نقش مهم تری در زندگی بشر ایفا می کنند که این موهبت های الهی از سویی مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ را تامین می کند و از سوی دیگر بسان ریه های تنفسی یک شهر تلقی شده و وظیفه مهمی را در تامین سلامت اعضای جامعه به عهده دارد.
آهنگر شوشتری ادامه داد: در کشور ما روز درختکاری در ۱۵ اسفند ماه هر سال برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهرها اقدام به کاشت نهال های جوان کرده و با این کار نمادین در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز می گردانند.
بر اساس این گزارش، کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر شوشتر، همه ساله در نیمه اسفند ماه در برگزاری هر چه بهتر این آیین خداپسندانه شرکت کرده و در جهت زیبا سازی طبیعت و تولید هوای پاک تلاش می کنند.