دورهمی سبزانه هلال احمری های باغملک و اهواز در روز درختکاری، ضرورت درختکاری به عنوان یک دغدغه همگانی

رییس جمعیت هلال احمر باغملک گفت: جوانان و داوطلبان این شهرستان همزمان با روز درختکاری اقدام به کاشت درخت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، محسن علیزاده اظهار کرد: هدف از این کار ترویج فرهنگ احترام به محیط زیست و پاسداری از آن بوده است.
وی افزود: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست وظیفه ای همگانی است و تنها متوجه دولت نیست.
رییس جمعیت هلال احمر باغملک تصریح کرد: صیانت و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست یک ضرورت است و باید کاری کرد که به دغدغه عمومی تبدیل شود.

نهالکاری اعضای هلال احمر اهواز به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری
رییس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: جوانان و داوطلبان این جمعیت، به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، ۳۰۰ نهال درخت را در مناطق کویری اهواز به منظور ایجاد کمربند سبز غرس کردند.

سید فتح الله هاشم نژاد اظهار کرد: این اقدام در راستای فعالیت های بشردوستانه، پیشگیری از بروز ریزگردها، تقویت پوشش گیاهی و ترویج فرهنگ احترام به طبیعت انجام شد.
وی افزود: در این مراسم ۳۰۰ نهال در ۲۵ کیلومتری جاده اهواز ـ ماهشهر که یکی از کانون های اصلی ایجاد ریزگردها است توسط جمعی از جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر اهواز کاشته شد.
رییس جمعیت هلال احمر اهواز تصریح کرد: درختان با جذب کربن و تولید اکسیژن نقشی اساسی در حیات بشر و زمین دارند.
هاشم نژاد با انتقاد از نابودی پوشش گیاهی بدست انسان و بی احترامی به طبیعت گفت: این نوع رفتار وحشیانه ترین و بدترین نوع رفتاری است که انسان ها با طبیعت داشته اند به طوری که انسان ها کمر به نابودی طبیعت بسته اند.
وی اضافه کرد: وضعیتی که اکنون در استان حاکم است نتیجه بی احترامی به طبیعت است و زنگ خطری برای نابودی بشر محسوب می شود.
رییس جمعیت هلال احمر اهواز با بیان اینکه هدف از اجرای این برنامه توجه به مسولان به ریزگردها و فرهنگ سازی برای حفاظت از درختان و منابع طبیعی است، گفت: تخریب جنگل ها و نابودی گونه ها و پوشش گیاهی زندگی انسان ها را به طور جدی تهدید می کند.