بسته خبری هفته منابع طبیعی بوشهر

جوانان استان بوشهر در برنامه های هفته منابع طبیعی خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر، رییس شعبه شهرستان جم گفت: هدف از تشکیل غنچه های هلال بستر سازی مناسب جهت توانمندسازی نوآموزان پیش دبستانی در مواجهه با نیاز های فوری و عمومی جامعه همراه با حرکت های بشر دوستانه می باشد.

احمد یزدانی اظهار کرد: کودکان و غنچه ها آینده سازان این کشور هستند و نقش مهمی در آینده ایفا می کنند همچنین آنان به دلیل شرایط جسمی و روحی که دارند به راحتی پذیرای آموزش های  جمعیت خواهند بود و با شرکت دادن در این مراسمات موجب شادابی بیش از پیش آنها می شود.

وی گفت: این ایستگاه با هدف تشویق و افزایش انگیزه اعضای کانون غنچه های هلال در شهرستان جم برگزار شد و همچنین اعضا ضمن حضور در این اردو که با هدف غنی سازی اوقات فراغت اعضاء در این فصل تدارک دیده شده است به کشیدن نقاشی بر روی دیوار پرداختند.

رییس شعبه شهرستان جم خاطر نشان کرد: به دلیل نزدیک شدن به بهار طبیعت و گرامیداشت این هفته کودکان را بیشتر ترغیب به حفظ محیط پیرامون خود می کنیم تا به آنها بیاموزیم که طبیعت خانه دوم آنهاست و آسیب به طبیعت همانا آسیب به خود می باشد.

 کاشت ۲۰۰ اصله نهال توسط اعضای فعال جمعیت هلال احمر شهرستان جم

اعضای فعال جمعیت هلال احمر شهرستان جم با مشارکت نهادهای شهرستانی ۲۰۰ اصله نهال در روستای آبگرمک کاشتند.

رییس شعبه شهرستان جم ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، از برگزاری همزمان مراسم نهال کاری توسط اعضای جوانان هلال احمر شهرستان جم خبر داد و گفت: یکی از اساسی ترین وظایفی که امروز همه ما باید به آن توجه داشته باشیم، حفظ منابع طبیعی، محیط زیست و جلوگیری از تخریب این منابع است و باید به گونه ای عمل کنیم که حفاظت از محیط زیست و مراتع، به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

احمد یزدانی چنین گفت: در راستای اجرای طرح ملی نهضت سبز و هفته منابع طبیعی اعضای فعال جمعیت هلال احمر  شهرستان جم با مشارکت نهادهای شهرستانی و روستایی در روستای آبگرمک ۲۰۰ اصله نهال کاشتند.

وی تاکید کرد: منابع طبیعی نه فقط به نسل حاضر، بلکه به تمامی نسل های آینده کشور تعلق دارد و باید به خوبی حفظ و به آیندگان سپرده شود.

رییس شعبه شهرستان جم گفت: درختان علاوه بر اینکه کیفیت هوا را افزایش داده و آلودگی‌ هوا را کاهش می دهند تولید اکسیژن کرده و زیستگاه حیات وحش هستند، همچنین کارکردهای زیبایی‌شناختی، دارند.

احمد یزدانی اظهار کرد: همه این عوامل سبب می شود که برای درختان به عنوان موجودی با ارزش احترام قائل شویم و حفاظت از آنها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهیم.

کاشت نهال توسط اعضای جوان شهرستان تنگستان با حضور استاندار
رییس شعبه شهرستان تنگستان گفت: به دلیل فعالیت کارخانه های صنعتی و افزایش فعالیت روزانه وسایل نقلیه عمومی در سطح شهر و افزایش آلاینده ها و گازهای گلخانه ای در هوای شهر که سلامت افراد به خصوص گروه های آسیب پذیر نظیر بیماران ریوی و قلبی و سالخوردگان و کودکان را تهدید می کند اعضای جوانان این جمعیت با هدف پیشگیری از این شرایط نامساعد در “هفته درختکاری” اقدام به کاشت نهال در شهرستان تنگستان نمودند.

علی امیر نژاد اظهار کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی، مراسم روز درختکاری با حضور مسئولین استانی، شهرستانی و اعضای جوان در شهرستان تنگستان برگزار شد .وی افزود: اعضای جوان از غنچه های هلال احمر گرفته تا دانش آموزان و جوانان همگی در این روز با کاشت نهال به ساخت جامعه ای پاک کمک کردند.

رییس شعبه شهرستان تنگستان ادامه داد: در این روز مردم نیز با حضور پرشور خود در پارک ها و مناطق مختلف شهر پا به پای اعضای هلال احمر و سایر نیروها نهال کاشتند .علی امیر نژاد تصریح کرد: امروزه کاشتن نهال و درختکاری کمک شایانی به پاک بودن هوا می کند و راه حل مناسبی برای مبارزه با آلودگی هوا است.

وی در پایان گفت: روز درختکاری بهانه ‌ای برای احترام گذاشتن به محیط زیست است که از این طریق محیط زیست و طبیعت دوباره زنده می شود و باید برای نگهداری ازمحیط زیست و درخت دقت بیشتری داشته باشیم.

کاشت نهال توسط اعضای غنچه های هلال و جوانان شهرستان دیر
رییس شعبه شهرستان دیر گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی، در اولین روز این هفته که با عنوان روز درخت و نهال کاری نامگذاری شده است مراسم نهال کاری توسط  اعضای غنچه های هلال و جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان دیر برگزار شد.

مهدی نظامیان ادامه داد: در این روز غنچه های هلال و اعضای جوانان اقدام به کاشت نهال دوستی کردند که مورد توجه و تشویق همگان قرار گرفت. وی تصریح کرد: به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اعضای جوانان با کاشت نهال،آینده ای سرسبز را برای محیط شهر خود همچون راه سرسبز شهیدان وطن رقم زدند.

رییس شعبه شهرستان دیر با بیان این که در این برنامه ی فرهنگی مسئولین ادارات، امام جمعه محترم و عموم مردم حضور داشتند اظهارکرد: فرهنگ درختکاری در جامعه امری راهبردی در جهت رفع مشکلات زیست محیطی است و حفاظت از درختان که باعث کاهش آلودگی هوا می شوند بسیار ضروری است.

مهدی نظامیان هدف از این کار فرهنگی را فرهنگ سازی حفاظت از درختان و منابع طبیعی در میان کودکان و نوجوانان عنوان کرد و افزود: تخریب جنگل ها و نابودی گونه های مختلف گیاهان زندگی انسان ها را به طور جدی تهدید می کند و اگر برنامه ای برای حفاظت از این نعمت ارزشمند صورت نگیرد زیان های جبران ناپذیری به زندگی انسان ها وارد می شود.