دومین دوره جشنواره ملی سرود و نمایش «ماه پیشونی» برگزار می شود// آشنایی غنچه های هلال با فعالیت های بشردوستانه در قالب سرود و نمایش

رییس سازمان جوانان از برگزاری دومین دوره جشنواره ملی سرود و نمایش «ماه پیشونی»، ویژه مراکز پیش دبستانی و مهدهای کودک همیار غنچه های هلال، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر مسعود حبیبی ضمن اعلام این خبر گفت: بادرنظر گرفتن تاثیرگذاری سرود و نمایش در آموزش کودکان و باتوجه به برگزاری دور نخست این جشنواره و استقبال کانون های غنچه های هلال سراسر کشور، دومین دوره جشنواره ملی سرود و نمایش “ماه پیشونی” به میزبانی معاونت امور جوانان استان فارس برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری مسابقه سرود و نمایش، آموزه های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بین اعضای کانون غنچه های هلال احمر نهادینه می شود و آنان با فعالیت های بشردوستانه و امدادی جمعیت هلال احمر آشنا می شوند، ادامه داد: در این دوره از مسابقات ۱۰ سرود و ۵ نمایش آهنگین جهت اجرا به مهدهای کودک ارائه شده و قطعات ضبط شده آنان برای داوری به ستاد ارسال می شود.

رییس سازمان جوانان، آشناسازی اعضای کانون غنچه های هلال با اصول هفتگانه جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ، انتشار اهداف بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با زبان کودکانه، توسعه کار گروهی و آشنایی کودکان با فعالیت های جمعیت هلال احمررا از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

گفتنی است، مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۹۶ خواهد بود و پس از داوری آثار، برگزیدگان معرفی خواهند شد.