بزرگداشت هفته منابع طبیعی با شعار «همیار طبیعت باشیم»// رئیس سازمان جوانان: تمرکز طرح ملی «نهضت سبز» بر رویکردهای ملی و بین المللی

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، همچون سال‌های گذشته، در راستای پيشبرد طرح ملي نهضت سبز با شعار "همیار طبیعت باشیم" و با راهبرد "افزايش پوشش گياهي وكاهش آثار بلاياي طبيعي"  همزمان با هفته منابع طبیعی، برنامه های ویژه ای برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، رییس سازمان جوانان ضمن اعلام این خبر گفت: تمرکز و تاکید این طرح، حفظ پوشش گیاهی و مقابله با تغییرات زیست محیطی انسان ساز است که با رویکردهای ملی و بین المللی و برنامه های نوین بشردوستانه و عام المنفعه ابتکاری، اجرا می شود.

دکتر مسعود حبیبی افزود: تغییرات آب و هوایی یکی از چالش های ملی و بین المللی است که جامعه با آن روبروست که از از جمله آنها می توان به معضل ریزگردها اشاره کرد که امروز بخشی از کشور ما را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: با هدف پیشگیری از تخریب بیشتر محیط زیست توسط انسان ها و ترمیم و احیای هرچه بیشتر محیط زیست، اجرا طرح ملی “نهضت سبز” در دستور کار سازمان جوانان قرار گرفته است.

رییس سازمان جوانان، خاطرنشان کرد:  این طرح از ابتدای هفته منابع طبیعی (۱۵اسفند) لغایت روز طبیعت (۱۳فروردین) برگزار می شود و بخشی از آن در قالب پست‌های طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی است.

دکتر حبیبی ادامه داد: برنامه های طرح ملی “نهضت سبز” در سه بخش بشردوستانه، آموزشی و ترویجی و فرهنگی برگزار می شود. اعزام کاروان های نیکوکاری بارویکرد زیست محیطی، کاشت نهال صلح و دوستی(زیتون) باحضور مقامات مرتبط در سطح استان، از جمله برنامه های بشرودستانه طرح است.

وی تصریح کرد: همچنین ترویج فرهنگ استفاده صحیح و بهینه از منابع طبیعی، برگزاری کارگاه توان افزایی و دانش افزایی در زمینه مهارت های تولید وکاشت نهال، استقرار در نقاط مسافرپذیر و اهدای کیسه های غیرپلاستیکی به مسافرین نوروزی و ترویج پیام های زیست محیطی از طریق اکیپ های سحاب نیز در قالب برنامه های آموزشی و ترویجی اجرا می شود.

رییس سازمان جوانان با اشاره به اهمیت فرهنگسازی در زمینه اهمیت حفظ محیط زیست، گفت: برگزاری جشنواره فیلم و عکس مستند بشردوستی، برپایی نمایشگاه  عکس و ایستگاه نقاشی وکاریکاتور با موضوع ”درختان امدادگر“، شناسایی، معرفی و تقدیراز اشخاص و اعضای فعال در زمینه کاشت نهال، انجام طرح های ابتکاری اعضای داوطلب از جمله:کاشت نهال، پلاک کوبی درختان، تعویض نهال با کاغذهای باطله و اقلام بازیافت و … برنامه های فرهنگی طرح ملی “نهضت سبز” خواهد بود.