معاون سازمان جوانان هلال احمر خبر داد:

كارورزي امدادي دو هزار و 500 جوان هلال احمري در تابستان امسال

معاون سازمان جوانان جمعيت هلال احمر گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته، حدود دو هزار 500 نفر از جوانان عضو اين سازمان در دومين دوره طرح كارورزي امدادي با مشاركت سازمان امداد و نجات شركت مي كنند.

به گزارش روابط عمومي سازمان جوانان جمعيت هلال احمر، سيد محمد حسين جوادي افزود: دومين دوره طرح كارورزي امدادي جوانان از 15 تير ماه جاري آغاز شده و به مدت سه ماه ادامه خواهد داشت.

معاون سازمان جوانان جمعيت هلال احمر با بيان اينكه در اين طرح تجربيات امدادگران سازمان امداد و نجات به اعضاي جوان جمعيت منتقل مي شود گفت: بر اساس بررسي هاي صورت گرفته، اعضاي سازمان جوانان جمعيت هلال احمر، به دليل علاقمندي به مباحث امدادي و امدادرساني به مردم، تمايل به گذراندن دوره كارورزي در كنار اساتيد امدادي در پايگاه ها را دارند و سازمان جوانان با توجه به اهميت اين مساله، اقدام به فراهم كردن اجراي طرح كارورزي كرده است.

جوادي حركت در جهت تكميل چرخه ورود و خروج هدفمند اعضا از سازمان به سمت خدمات امدادي، تحقق خواسته هاي علمي و امدادي اعضا و پرورش استعدادها، آموزش و بازآموزي علمي، ارتقاي مهارت هاي عملي و امدادي، ايجاد روحيه شادابي و نشاط در بين اعضا و غني سازي اوقات فراغت اعضا در ايام تابستان از جمله اهداف اجراي طرح كارورزي امدادي جوانان عنوان كرد.

معاون سازمان هلال امر جوانان با بيان اينكه اين طرح در دو سطح تئوري و عملي برگزار مي شود گفت:‌ معرفي دوره ها و رشته هاي امداد و نجات، آشنايي با حوادث و توصيه هاي ايمني، آشنايي با ارتقا عضويت، مروري بر امداد و كمك هاي اوليه شامل خفگي ها، زخم ها، خونريزي ها، پانسمان و بانداژ، شكستگي ها، آتل بندي و حمل ها، آشنايي با تجهيزات جستجو و نجات، آشنايي با سيستم راديويي و آشنايي با كيف كمك هاي اوليه و دارو از جمله عناوين آموزش تئوري طرح كارورزي امدادي جوانان است.

وي كار با تجهيزات نجات، اطفاء حريق و شناسايي انواع آن، چادرزني، نقشه خواني و جهت يابي، كار با تجهيزات داخل آمبولانس و آشنايي با اصول كار با طناب از جمله عناوني آموزش عملي طرح كارورزي امدادي است.

به گفته جوادي، جوانان هلال احمري پس از گذراندن طرح كارورزي امدادي، براي تحليف به سازمان امداد و نجات آماده مي شوند.

معاون سازمان جوانان هلال احمر افزود: در تابستان سال گذشته دو هزار و 471 جوان هلال احمري از طرح كارورزي امدادي بهره مند شدند.

خبرگزاری ایسنا

جهت دانلود دستورالعمل  و پوسترطرح کارورزی امدادی جوانان روی لینک زیر کلیک کنید.

download

پوستر