اختتامیه جشنواره ملی قصه گویی مهر “لی‌لی لی‌لی حوضک” با حضور رییس سازمان جوانان در قزوین برگزار شد

اختتامیه جشنواره ملی قصه گویی مهر "لی‌لی لی‌لی حوضک" جوانان در قزوین برگزار و از نفرات برگزیده این جشنواره با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی، تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور رییس سازمان جوانان، رییس حراست، مدیرعامل و معاون امور جوانان استان قزوین، مدیرکل بهزیستی و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین و معاونان امور جوانان استان های آذربایجان غربی، کرمان و همدان برگزار شد.

در این مراسم، دکتر مسعود حبیبی، رییس سازمان جوانان با اشاره به همکاری خوب سازمان جوانان هلال احمر و سازمان بهزیستی در فعالیت غنچه های هلال، گفت: حضور ما در بیش از ۳ هزار مهدکودک و راه اندازی کانون غنچه های هلال در این مراکز گواه این همکاری و تعامل دوطرفه است.

وی افزود: دوران کودکی آینده افراد را می سازد، بنابراین اهمیت این دوران باید به خوبی درک شود. از این رو طرح هایی از جمله دست های مهربان، که مهربانی و نیکی کردن را به کودکان می آموزد حرکتی خوب در راستای آموزش دوستی به کودکان است.

رییس سازمان جوانان ادامه داد: اهمیت قصه و داستان گویی برای کودکان نیز بسیار زیاد است. در قرآن، کتاب آسمانی ما مسلمانان بسیاری از مطالب در قالب قصه و داستان بیان شده است. شاهنامه، مثنوی مولانا و … نمونه ههایی از این دست نیز با بیان داستان ها، مضامین اخلاقی را به انسان ها می آموزند.

دکتر حبیبی با بیان اینکه فرهنگ غنی ایران در هر عصری پر از مفاهیم آموزنده بوده است، تصریح کرد: امیدوارم با مراجعه به منابع خوبی که داریم بتوانیم راه درست زیستن را به کودکان بیاموزیم.

وی ضمن قدردانی از کارشناسان و مدیرانی ستادی و استانی در برگزاری این جشنواره، گفت: برگزاری جشنواره قصه گویی “لی‌لی لی‌لی حوضک” گامی ارزشمند در جهت آموزش کودکان است که امیدوارم دوره بعدی آن با مشارکت سایر کشورهای فارسی زبان برگزار شود.

حمید ره انجام مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین نیز با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره قصه گویی ملی مهر با عنوان “لی‌لی لی‌لی حوضک” با هدف ترویج و نهادینه کردن رفتارهای مهربانانه در دستور کار سازمان جوانان قرار گرفته است، گفت: اولین دوره این جشنواره به صورت استانی در قزوین برگزار شد که باتوجه به نتایج مثبت آن و با موافقت دکتر حبیبی رییس سازمان، تصمیم گرفته شد تا جشنواره کشوری قصه گویی برگزار شود.

وی افزود: قصه یکی از نیازهای ضروری کودکان است و این درحالی است که ما از فضای قصه گویی برای کودکان دور شده اسم. سازمان جوانان جمعیت هلال احمر که عمده فعالیت های آن فرهنگی و ارائه دهنده خدمات بشردوستانه است، باید تلاش کند تا کودکان را با مفاهیم مهربانی، دوستی و صلح آشنا کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین ادامه داد: لباس، آرم و هر نشانه ای از هلال احمر مایه آرامش جامعه است و این ظرفیت خوبی است تا بتوانیم منشا خدمات بشردوستانه در جامعه باشیم چراکه برای نجات بشریت، باید کودکانی مهربان پرورش داد.

ره انجام در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم این نوع برنامه ها و فعالیت ها به اینجا ختم نشود و روزی به جایی برسیم که به داشتن جامعه ای عاری از خشونت افتخار کنیم و همه جوانان و نوجوانان ما مهربان باشند.

در ادامه نادر میرزایی معاون امور جوانان استان قزوین در سخنانی گفت: وقتی از  صلح و دوستی صحبت می کنیم باید بتوانیم برای گسترش آن کاری کنیم و برای داشتن جامعه ای مهربان تر باید تلاش کنیم تا دوستی های بیشتری ایجاد شود.

وی افزود: جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ، منادی صلح در جهان است، بنابراین تک تک کسانی که به نوعی وابسته به این نهاد بشردوست هستند، باید در جهت گسترش صلح تلاش کنند.

معاون امور جوانان استان قزوین با بیان اینکه نوع دوستی و بشردوستی با کمک نسلی مهربان گسترش پیدا می کند، ادامه داد: اگر بتوانیم در کانون های سازمان به ویژه کانون غنچه های هلال، مهربانی را ترویج دهیم به اهداف انسان دوستانه مان خواهیم رسید که برگزاری جشنواره قصه گویی “لی‌لی لی‌لی حوضک” حرکتی مثبت در این راستاست.

در این مراسم از دکتر محمدرضا حاجی زاده معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی، کیوان علیزاده معاون امور جوانان استان کرمان و فاطمه پاک بین معاون امور جوانان استان همدان، به ترتیب به عنوان رتبه های اول تا سوم به دلیل مشارکت پررنگ در برگزاری جشنواره و ارسال بیشترین اثر به دبیرخانه قدردانی شد.

همچنین رییس اداره سلامت و آموزش و پرورش استان، معاون اجتماعی بهزیستی استان، مهدکودک و مربیان برتر شهرستان در اجرای طرح با اهدای لو ح و جوایز نقدی تقدیر شد.