سازمان جوانان هلال احمر برگزار کرد: کارگاه آموزشی همتایان در زمینه پیشگیری از ایدز و اعتیاد/ حضور مهتاب کرامتی، سفیر صلح یونیسف در این کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی همتایان در زمینه ایدز و اعتیاد با همکاری سازمان جوانان، دفتر صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) و وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، در این برنامه آموزشی که مهتاب کرامتی سفیر صلح یونیسف نیز حضور داشت و از نزدیک در جریان روند این برنامه قرار گرفت، اعضای فعال سازمان جوانان با آموزش هایی که در این کارگاه دو روزه دریافت کردند، پیام های پیشگیرانه را به همسالان آموزش می دهند.

لازم به ذکر است اعضای ۱۶ استان در این کارگاه حضور داشتند و کارگاه سایر استان ها هفته آینده برگزار می شود و دوره آموزشی دختران نیز اسفندماه خواهد بود.

فاطمه بی باک رییس اداره دانشجویی و جوانان در افتتاحیه این دوره آموزشی با اشاره به تفاهم نامه یونیسف و هلال احمر و همکاری وزارت بهداشت در طرح آموزش همتایان برای پیشگیری از ایدز و اعتیاد، گفت: مدل جامعه محور پیشگیری از ایدز و اعتیاد به دنبال این است تا با کمک خود جوانان، آنان را از خطرات آسیب های اجتماعی ایدز و اعتیاد آگاه کند.

وی افزود: پیام های آموزشی این طرح نیز با همکاری دفاتر ایدز و اعتیاد وزارت بهداشت، گردآوری شده است.

کبری محمدی مشاور آموزش و پژوهش سازمان جوانان نیز با بیان اینکه اعضای سازمان جوانان، سرمایه های اجتماعی هستند، افزود: تلاش می کنیم با جوانان و برای جوانان کار کنیم تا اهدافی را که می خواهیم پیش ببریم. سازمان جوانان به دلیل عضویت در شورای اجتماعی کشور و تفاهم نامه ای که با ستاد مبارزه با موادمخدر دارد و همچنین همکاری چند ساله با یونیسف، تلاش می کند تا در راستای توانمند سازی اعضا، طرح پیشگیرانه ایدز و اعتیاد را اجرایی کند.

وی با تاکید براینکه، باید کاری کنیم تا افراد نسبت به پیشگیری از آسیب های اجتماعی حساس شوند، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک داوطلبان جوان جمعیت هلال احمر، گام های خوبی در زمینه پیشگیری از ایدز و اعتیاد برداریم.