اجرای پنجمین دوره طرح ملی دارس در مدارس بهاباد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد از اجرای طرح ملی دادرس در 5 مدرسه بهاباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ طرح ملی دادرس توسط جمعیت هلال احمر بهاباد و با همکاری آموزش و پرورش شهرستان در مدارس راهنمائی  بهاباد به اجرا درآمده است.

رئیس جمعیت هلال احمر بهاباد، دادرس را به معنای “دانش آموز آماده در روزهای سخت” دانست و افزود: گروه هدف طرح، دانش آموزان سال سوم راهنمایی هستند که آموزش لازم را می بینند.

وی بیان کرد: دانش آموزاندر این طرح آموزش های امدادی را در قالب ۸ سرفصل شامل: پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی ریوی، خونریزی-پانسمان و باند، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم، اطفاء حریق و اسکان اضطراری فرا می گیرند.

رضاپور، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس، دانش آموزان آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت های خود امدادی و دیگر امدادی و همچنین آموزش مهارت های امدادی به معلمان در مواجه با حوادث را از مهمترین اهداف این طرح ملی دانست.

رئیس جمعیت هلال احمر بهاباد ضمن تقدیر از همکاری مدیریت آموزش و پرورش، مدیران مدارس و مربیان طرح ملی دادرس، خاطرنشان کرد: این طرح در ۵ مدرسه و با حضور ۱۳۰ دانش آموز پایه هشتم در حال برگزاری میباشد.