فعالیت های آموزشی و فرهنگی غنچه های هلال احمر در شعب بوشهر ادامه دارد

دانش آموزان مرکز پیش دبستانی استعداد های درخشان شهرستان جم اقدام به تنظیم و اجرای سرود زلزله کردند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ رییس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان جم از ساخت و تنظیم سروز زلزله توسط اعضای پیش دبستانی این شهرستان خبر داد.

احمد یزدانی با اشاره به این خبر گفت: با توجه به سطح یادگیری و اینکه خردسالان مطالب آموزشی را از این قبیل به خاطر میسپارند مربیان این عزیزان را به این امر وامیدارد که با تنظیم سرودی درباره زلزله این عزیزان را با خطرات و اقدامات حیاتی آن آشنا سازند.

وی خاطرنشان کرد: این سرود پس از چند اجرای آموزشی به زودی در شهرستان اجرا خواهد شد.

 آموزش اعضای غنچه های هلال

 180عضو کانون های غنچه هلال توسط مربیان آموزش دیده سازمان جوانان و مهدهای همکار آموزش دیدند. رییس شعبه گناوه ضمن بیان این خبر گفت: آموزش باید برای تمامی سنین صورت پذیرد.

صیادی با اشاره به این امر که هر سن مطالب را در یک نوع قالبی پذیراست گفت: غنچه ها و خردسالان را هم باید آموزش داد حال نه بصورت تخصصی ولیکن به صورت آموزش های سرودی، نقاشی، شعر، داستان و نمایش انجام پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون آموزش های متعددی در امسال از بدو تاسیس این مجموعه برای تمامی گروه های سنی برگزار شده است.

وی تصریح کرد: این آموزش ها را میتوانیم از ابتدا و در پایین ترین سنین ارائه داد و پاسخ این امر در سال های آینده به بار خواهد نشست.

آیین سنتی بلال پزون در شهرستان دیر

در فعالیتی خود جوش و در جهت نزول رحمت الهی آیین سنتی بلال پزون در شهرستان دیر برگزار شد.

 رییس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان دیر با بیان خبر برگزاری این آیین گفت : آیین های سنتی باید حفظ و میراث داری شود.

مهدی نظامیان با اشاره به این که امسال بارندگی ها در ابتدا در مد مطبلوب نبوده از دیرباز مردم به جهت طلب دعای باران از حضرت باری تعالی مراسم هابی را اجرا می کردند، این امر نیز برای غنچه های هلال بصورت نمادی از آیین و سنن برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: این آیین ها ریشه در تاریخ کهن و قدمت ناریخی منطقه دارد.