- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

سومین روز از کارگاه آموزشی “بهرفت”// جلسه توجیهی طرح “بهرفت” با حضور کارشناسان امور جوانان سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر حبیبی رییس سازمان جوانان با حضور در این جلسه توجیهی ضمن قدردانی از تلاش کارشناسان امور جوانان در اجرای طرح ها و برنامه های سازمان، گفت: سال گذشته شانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، به خوبی اجرا شد و در کنار آن کمپین نه به تصادفات جاده ای با استقبال مردم و مسئولان برگزار شد.

وی افزود: در سال جاری با تشکیل مجامع استانی و کشوری جوانان و دانشجویی گام خوبی در جهت مشارکت هرچه بیشتر اعضا برداشته شد تا بتوانیم داوطلبان جوان هلال احمری را هرچه بیشتر در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها مشارکت دهیم.

رییس سازمان جوانان با اشاره به یکی از اهداف جمعیت هلال احمر مبنی بر حفظ سلامت انسان ها و با بیان آمار بالای تصادفات جاده ای، تصریح کرد: امیدواریم امسال بتوانیم در کنار اجرای طرح نوروزی و کمپین نه به تصادفات طرح “بهرفت” را نیز با کمک شما کارشناسان و اعضای سازمان جوانان به خوبی اجرایی کنیم.

در ادامه این جلسه امیر لـله گانی، معاون سابق دانشجویی و جوانان سازمان با اشاره به اینکه در تدوین طرح “بهرفت” کار مطالعاتی و کارشناسی خوبی طی چندین ماه انجام شده است، گفت: طی این مدت تلاش کردیم تا کار اثربخش و قابل قبولی ارائه کنیم و درحال حاضر هم که در جمعیت هلال احمر نیستم، برای اجرای هرچه بهتر این طرح، اعلام آمادگی می کنیم.

وی افزود: 40 درصد تصادفات در ایام نوروز به دلیل واژگونی خودرو و خطای انسانی رخ می دهد که باید تلاش کنیم تا با یک الگوی ساده این آمار را کاهش دهیم. اینکه هریک از اعضای ما در پست های نوروزی به رانندگان هشدار دهند و از آنها بخواهند که با احتیاط بیشتری رانندگی کنند، اثربخش و با ارزش است.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه تغییر یک فرهنگ و رفتار اشتباه، کاری مشکل و زمان بر است، ادامه داد: در این شرایط حضور اجتماعی جوانان اثرگذار و مهم است و می توان با کمک آنان قدم های خوبی در این خصوص برداشت.

لـله گانی تصریح کرد: باید بستر فعالیت های اینچنین از جمله اجرای طرح “بهرفت” برای جوانان در استان ها فراهم شود تا با آموزش هایی که کسب کرده اند، مراحل اجرایی طرح را انجام دهند.

وی گفت: پیشگیری از تصادفات یکی از جدی ترین و مهم ترین حوزه های کاری است که سازمان جوانان هلال احمر به آن ورود کرده است و اگر این تلاش ها منجربه این شود که حتی یک نفر در تصادفات جاده ای کمتر کشته شود، با ارزش و قابل توجه است.