با حضور مربیان و مدیران مدارس و مهدهای کودک همیار سازمان جوانان انجام می شود// آشنایی با جمعیت هلال احمر در طرح “پای درس ماه”

رییس سازمان جوانان از اجرای طرح "پای درس ماه" در شعب جمعیت هلال احمر در سراسر کشور با حضور مربیان و مدیران مدارس و مهدهای کودک همیار سازمان جوانان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر مسعود حبیبی ضمن بیان این خبر گفت: باتوجه به لزوم آشنایی مربیان کانون های غنچه های هلال احمر با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر و به کارگیری درست مهارت های امدادی و بشردوستانه در سطح کانون ها، طرح “پای درس ماه” برای اجرا به استان ها ابلاغ شده است.

وی افزود: این برنامه به صورت آزمایشی برای اجرا در سطح شعب پیش بینی شده است و روند برگزاری آن به این شکل است که از مربیان شعب شهرستانی دعوت به عمل می آید تا در یک جلسه یک روزه گرد هم آیند و مباحث موردنظر در این طرح را فرا گیرند.

رییس سازمان جوانان با اشاره به آشنایی شرکت کنندگان با تاریخچه هلال احمر و ساختار کلی آن و آشنایی با کانون های معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی از جمله اهداف این طرح است، ادامه داد: یادگیری برخی مهارت های امداد و کمک های اولیه و آموزش سرفصل هایی همچون خونریزی پانسمان و بانداژ، خفگی، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم و سوختگی نیز در طرح “پای درس ماه” پیش بینی شده است.

دکتر حبیبی با بیان اینکه اجرای طرح فعلا به صورت آزمایشی در مراکز استان ها آغاز شده است، گفت: در ادامه تمام شعب در سراسر کشور طرح را اجرا خواهد کرد.

گفتنی است اجرای طرح “پای درس ماه” که همزمان با دهه فجر آغاز شده است تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.