آغاز طرح ملی پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد با هدف نشاط اجتماعی) منطقه چهار به میزبانی استان خراسان رضوی

سرپرست معاونت امور جوانان هلال احمر استان خراسان رضوی از حضور 160 نفر در طرح ملی پیمان منطقه چهار کشور به میزبانی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ علیرضا معین زاده گفت: این طرح با عنوان پیشگیری موثر از اعتیاد جهت نشاط اجتماعی با حضور اعضای فعال و منتخب استان های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی و گلستان به میزبانی مشهد مقدس در محل هتل سحاب طرقبه برگزار می شود.

دکتر احمدی مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه این طرح ضمن عرض تبریک دهه مبارک فجر و تسلیت ایام دهه فاطمیه به شرکت کنندگان افزود: طرح ملی پیمان با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور با رویکرد پیشگیرانه و ایجاد نشاط اجتماعی در بین جوانان و آحاد جامعه برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: به گفته یکی از بزرگان انسانها در دنیا در چهار زندان درگیر می باشد که آخرین آن خود و خویشتن است که خیلی از تلاشهای انسان برای رسیدن به نشاط و تعبیرهای غلط برای رهایی از این چهار زندان می باشد که معمولا استفاده از مواد مخدر به اشتباه غلط برای رهایی از زندان خویشتن می باشد.

دکتر احمدی تصریح کرد: مصرف مواد مخدر و اعتیاد مسیری برای نشاط نیست و پس از استفاده آن مسیری برای حذف نشاط هم در افراد وهم در اجتماع است. مسیری است برای حبس افراد در خود و خویشتن می باشد.

وی افزود: امیدواریم که تلاشهای ما در این طرح بر روی جوانان در عدم استفاده از این گونه موادها و رساندن جوانان بر تاب آوری در سطح جامعه موثر باشد.

در ادامه مراسم افتتاحیه طرح پیمان، مشاور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به نقش و مسئولیت اجتماعی اعضای شرکت کننده در این طرح اشاره کرد و گفت: در بازدیدهایی که جمعیت های ملی از سازمان جانان داشتند از فعالیت‌هایی اجتماعی اعضای داوطلب این سازمان را تقدیر و تحسین کردند.

کبری محمدی اظهار امیدواری کرد با اجرای موثر طرح پیمان گامی موثر در جهت پیشگیری از اعتیاد جهت نشاط اجتماعی به ویژه در بین نوجوانان وجوانان جامعه برداشته شود.

وی با اشاره به طرح های داوطلبانه سازمان از جمله طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی که با مشارکت 20 هزار جوان داوطلب برگزار می شود از ظرفیت بالای این سازمان جهت تاثیر گذاری در حوزه اجتماعی کشور ابراز تمایل کرد.

همچنین دکتر پور یوسف؛ مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی نیز در افتتاحیه طرح ملی پیمان در منطقه 4 ضمن تشکر از جمعیت هلال احمر که توجه ویژه ای در بحث مهمی در مقوله اعتیاد دارد گفت: یکی از آرزوهای من این بود که روزی کلاس هایی با این موضوعاتی که شما انتخاب کردید را ببینم.

پور یوسف ادامه داد: سه آسیب اجتماعی اصلی که در کشور در رنکینگ بالا است. اعتیاد، طلاق و خشونت می باشد که اعتیاد با پدیده های زنجیره ای اجتماعی دیگر مانند کارتن خوابی، زنان آسیب دیده اجتماعی،خشونت و… در ارتباط است.

وی گفت: عوامل پیشگیری از اعتیاد چند بعدی می باشد که دو روش اصلی راه های پیشگیری از اعتیاد: مبارزه با عرضه و کاهش تقاضا می باشد.

گزارش تصویری: حسین غلامی، زهرا بلدی

نوشته های مرتبط: