برگزاری کارگاه بهبود رفتارهای ترافیکی (بهرفت)// آغاز آموزش مربیان سرتیم های طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی برای کاهش تصادفات

کارگاه دو روزه تربیت مربی طرح «بهرفت» (بهبود رفتارهای ترافیکی) با حضور جوانان داوطلب سازمان از سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، در این کارگاه آموزشی سرتیم های استان ها، با فراگرفتن روش های انتقال پیام در محیط کارگاهی به تبادل نظر و ایده پردازی در این خصوص پرداختند.

در روز اول این کارگاه، علل تصادفات جاده ای (انسان، خودرو، جاده)، موضوعات فرهنگی و قانونی و … مورد  بررسی قرار گرفت و همچنین اعضا با طرح موضوع و بیان مسائل مرتبط با موضوع کارگاه، در این برنامه شرکت کردند.

در روز دوم  نیز مسائلی از جمله اقدامات موثر در بهبود رفتارهای ترافیکی، نحوه ارزیابی این اقدامات و نحوه انتقال پیام ها به سایر افراد، تحلیل و بررسی شد.

پس از این برنامه آموزشی، در روز سه شنبه نیز با حضور کارشناسان امور جوانان از سراسر استان ها، جلسه توجیهی طرح “بهرفت” برگزار می شود تا این افراد برای اجرای مطلوب طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی آماده شوند.

دکتر مسعود حبیبی، رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز با حضور در اولین روز این کارگاه آموزشی و در جمع مربیان طرح ضمن قدردانی از فعالیت داوطلبانه و خالصانه اعضای سازمان در طرح ها و برنامه های مختلف از جمله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، کمپین نه به تصادفات جاده ای و “بهرفت” گفت: یکی از موضوعات پرچالش ما، طرح نوروزی است و برگزاری هرچه بهتر و مطلوب تر این برنامه بسیار مهم است.

وی با تاکید براینکه قطعا، متولی پیشگیری از تصادفات جاده ای، جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان نیست، افزود: انجام این طرح ها به صورت داوطلبانه است و ما برای حفظ سلامت انسان ها، مشتاق کمک به دیگران هستیم.
رییس سازمان جوانان ادامه داد: سال گذشته، کمپین نه به تصادفات جاده ای در تمامی پست های ایمنی و سلامت اجرا شد که کار فوق العاده و ارزنده ای بود و همه مردم و مسئولان را همراه کرد. امسال نیز سعی داریم تا بتوانیم طرح “بهرفت” را به خوبی اجرایی کنیم.

دکتر حبیبی تصریح کرد: سالانه میلیاردها تومان از منابع کشور صرف تصادفات می شود که آسیب آن متوجه همه مردم است، باید تلاش کنیم تا با حساس سازی مردم و مسئولان، توجه همه را به اهمیت پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات جاده ای جلب کنیم.

وی گفت: برای اجرای طرح «بهرفت» آماده دریافت ایده اعضا از سراسر استان ها هستیم، تا بتوانیم در هر منطقه مدلی که به شرایط همان نقطه سازگارتر است را اجرایی کنیم.