برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری “هلال وصل” با محوریت آزادگان/ باز خوانی نقش خدمات جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس

رئیس سازمان جوانان از برگزاری نخستین جشنواره ملی هلال وصل با محوریت آزادگان و در راستای تبیین و نشر نقش جمعیت هلال احمر در دفاع مقدس با همکاری دفتر امور ایثارگران این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دکتر مسعود حبیبی جوانان را بعنوان بازوان توانمند جمعیت هلال احمر برشمرد و افزود: ویژگی های سازمان جوانان منحصر به فرد است و ارتباط با قشر جوان که یک لایه فکری هستند همیشه نقش موثری در رسیدن اهداف سازمان به برنامه های محوله شده داشته اند و این خود جای قدردانی دارد.

مسعود حبیبی به نقش جوانان در دوران دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد: هرزمان که به جوان در زمینه های مختلف همچون دفاع از کشور، امداد و نجات در آن دوران و غیره اعتماد شد بحمدالله رضایت بخش بوده و می توان گفت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر معتبرترین و قابل اعتمادترین مجموعه هاست تا جایی که از هر قشری در این سازمان در حال فعالیت های بشردوستانه هستند و انسانیت را در جهان ترویج می کنند.

حبیبی با اشاره به سخنان اخیر رهبر جمهوری اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) پیرامون اهمیت الگوسازی در بین جوانان تصریح کرد: چه الگویی بالاتر آزادگان می توان نام برد.

جشنواره هلال وصل با همکاری دفتر امور ایثارگران در جمعیت هلال احمر، بنیاد شهید و امور ایثارگران، موسسه میام آزادگان در نظر دارد تا قشر جوان را با رشادت ها و دلاوری های آزادگان و اسرای دفاع مقدس آشناتر کند و حلقه اتصال با افرادی که امنیت کشور به برکت  وجود آنهاست و نیز الگوی مناسبی  و مروج شهامت های جوانان ارزشی برای آیندگان باشند.

در ادامه دبیر جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری “هلال وصل” با بیان اینکه ارائه خدمات توسط اعضای جوان جمعیت هلال احمر در کل کشور چشمگیر است گفت: عمده فعالیت های خانواده بزرگ هلال احمر بر دوش جوانان عضو این جمعیت است که شبکه ای منسجم را در کشور شاهد هستیم و از این پتانسیل و ظرفیت میتوان در برگزاری هرچه بهتر و بیشتر جشنواره استفاده کرد.

دکتر محمدرضا پورساداتی به اهداف و محوریت های این جشنواره اشاره کرد و افزود: جشنواره هلال وصل در سطح ملی انجام خواهد شد و با توجه به حضور اعضا و اقشار مردم میتوان  از فضاهای موجود استفاده کافی را برده و ملموس تر وارد این حوزه خواهند شد.

این حرکت یک قدم ارزشمندی است، چراکه ارتباط جوان امروزی را با جوانان دیروز و ایثارگران حاضر،  قوی و محکمتر می کند. یادآزادگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به همین منظور و در جهت دریافت سریعتر و راحت تر آثار، دبیرخانه ای با این هدف در معاونت امور جوانان استان ها مستقر خواهد شد و مرکزیت دبیرخانه در تهران خواهد بود.

مشاور رییس جمعیت هلال احمر در امور ایثارگران خاطر نشان کرد: فراخوان جشنواره در دهه فجر خواهد بود و آثار رسیده در موزه دفاع مقدس نگهداری خواهد شد که برای نسل های آتی مجموعه ای ارزشمند را داشته باشیم.