رئیس سازمان جوانان در گردهمایی دبیران کانون های استان سیستان و بلوچستان: گسترش امور جوانان در جمعیت هلال احمر به دست خود جوانان است

رئیس سازمان جوانان هلال احمر که در سفر سه روزه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بود، در گردهمایی سراسری کانون های دانشجویی و جوانان هلال احمر استان سیستان بلوچستان که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر برگزار شد، با اشاره به بزرگداشت روز دانشجو گفت: ۱۶ آذر بر اساس ایثار و فداکاری سه دانشجو که در برابر استکبار جهانی ایستادگی کردند و از جان خود گذشتند شکل گرفت و ما هر سال این روز را به یاد این عزیزان گرامی میداریم.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر دکتر مسعود حبیبی در با اشاره به اصول هفتگانه جمعیت گفت: انسجام و سلامتی انسان ها ،کمک به صلح و دوستی و تعامل پایدار اهدافی هستند که شما دانشجویان و اعضای جوان جمعیت هلال احمر دنبال می کنید و در این اهداف همواره شما فداکاری کرده اید، خودتان را ندیده اید و دیگران را برخود ترجیح داده اید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از دلایل سفر خود به استان سیستان و بلوچستان را دعوت اعضای تیم دادرس که در چهارمین دوره مسابقات کشوری المپیاد آماده مقام سوم را کسب نموده اند عنوان کردند و افزود: در این طرح سه هزار نفر با هم رقابت کردند و شهرستان شما مقام سوم را کسب نمود که این قابل تقدیر است .

دکتر حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: گسترش امور جوانان در جمعیت هلال احمر به دست خود جوانان است که بر پایه سه اصل پایه گذاری شده است. جوانان بعنوان رهبران یعنی کارها را به جوانان واگذار کنیم، جوانان را در امور مشارکت دهیم تا در تصمیم گیری ها موثر باشند برای این امر مجامع کانون های دانشجویی را تشکیل دادیم و این فرصتی است که شما در تصمیم گیری هایی که مربوط به جوانان است مداخله داشته باشید، اصل دوم جوانان بعنوان داوطلبان یعنی همین که شما فعالیت های داوطلبانه را بدون هیچ چشمداشتی انجام می دهید و در آخر هم جوانان بعنوان بهره مندان یعنی ما شرایطی را فراهم کنیم تا شما با حضور در فعالیت های جمعیت هلال احمر از امکانات آن بهره مند شوید.

رئیس سازمان جوانان با اشاره به تشکیل مجامع کانون ها و برگزاری انتخابات استانی و کشوری آن، افزود: این مجامع فرصتی است برای شکوفایی شما در امور خیر و انساندوستانه و فرصتی است برای ورود به جامعه به صورتی که بتوانید برای کشور خود مفید باشید.

وی خطاب به دانشجویان تاکید کرد که این شمایید که باید فرصت پیشرفت شهر و استان خود را احصاء کنید و یکی از کارهایی که می توانید از طریق همین کانون ها و مجامع آن انجام دهید احصاء فرصتها و ارائه پیشنهادات است. شما جوانان باید ظرفیت های استانتان را ارتقا دهید.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان با اشاره به اینکه این سازمان مفتخر است به اینکه شما جوانان تصمیم سازانش هستید، خاطرنشان کرد: به سهم خود از پیشنهادات شما در جهت محرومیت زدایی استان شما که در مجامع کانون ها ارائه شود حمایت میکنم و امیدوارم در آینده نزدیک بار دیگر در کنار شما باشم.