تقدیر از ۵ عضو جوان هلال‌احمر در آئین اعطای تندیس ملی فداکاری/ رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر: باید فرصت بیشتری برای شکوفایی و ارائه الگوهای شاخص جوانان به جامعه فراهم کرد

در مراسم معرفی برگزیدگان ششمین تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران از 5 جوان فداکار هلال احمر تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، در این مراسم دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جوانان به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم با گرامیداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو گفت: یکی از بارزترین مصادیق ایثار و از خودگذشتگی، از جان گذشتن است و روز دانشجو یادآور رشادت سه تن از دانشجویان این مرز و بوم است که با خون خود پایه های استبداد را به لرزه انداختند.

وی با اشاره به اینکه آرامش و امنیت امروز کشور، مرهون شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است، افزود: ایثار بالاترین درجه انسانیت است و کسی که قدم در این راه می گذارد، بهترین انتخاب را کرده است.

رییس سازمان جوانان ادامه داد: بنابراین کسانی که خوبی را انتخاب می کنند، برای کاهش آلام بشری، حفظ جان و زندگی انسان ها و پیشرفت کشور قدم برمی دارند و وجه مشترک تمام این خدمات، از خودگذشتگی است.

دکتر حبیبی با تاکید براینکه ایثارگران، ستون های جامعه هستند، تصریح کرد: ملتی که قدر ایثارگری ها را بداند، سربلند خواهد بود و شناسایی این افراد، برای ما افتخار است.

وی در ادامه گفت: هزاران جوان داوطلب در مجموعه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و در پایگاه هایی که در سراسر کشور گسترده شده است برای تحقق اهداف جمعیت، تلاش می کنند.

رییس سازمان جوانان در پایان ابراز امیدواری کرد تا بتوان فرصت بیشتری برای شکوفایی جوانان در جمعیت هلال احمر و ارائه الگوهای شاخص به جامعه فراهم کرد.

در ادامه این مراسم دانشجویان برتر سازمان ها و نهادهای مختلف که شایسته دریافت تندیس ملی و لوح تقدیر فداکاری بودند، معرفی شدند.

رقیه وظیفه شناس، دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته آموزش پزشکی کرمان از استان آذربایجان شرقی به دلیل امدادرسانی و حضور در تیم درمان اضطراری در زلزله ارسباران به عنوان کارشناس مامایی، امدادرسانی و کمک به تولد سه نوزاد در شرایط دشوار در بیمارستان صحرایی شهرستان چارویماق در روستای برازین، شرکت در چندین عملیات نجات کوهنوردان و حضور در سایر عملیات کوهستانی و هوایی، مشارکت در عملیات نجات مادر باردار در روستای اردشیر و عملیات نجات پاراگلایدرسوار در جنگل های ارسباران، حضور ده روزه در منطقه محروم کنارک زاهدان و ویزیت بیماران و … تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران را دریافت کرد.

همچنین فرهاد پاک دین دانشجوی کارشناسی مدیریت امداد و سوانح مرکز علمی کاربردی هلال احمر ارومیه به دلیل برگزاری دوره های آموزشی اعتیاد و خطرات آن، مین و مواد منفجره، جهت یابی و بقا، اینترنت و خطرات آن برای دانشجویان، حضور داوطلبانه در پوشش امدادی مراسم رحلت امام خمینی (ره)، امدادرسانی در سیل ارومیه و کولاک مرز بازرگان و ترکیه، نجات غریق های سد ارومیه و سلماس، حضور در زلزله ورزقان، نجات مرزبانان از بهمن و کولاک در نقطه صفر مرزی ارومیه و اشنویه، پوشش امدادی زائران امام حسین (ع) در مرز مهران و کشور عراق و … لوح تقدیر فداکاری دریافت کرد.

یوسف چاووش ثانی دانشجوی امداد و سوانح دانشگاه علمی- کاربردی رشت نیز به دلیل حضور در عملیات جستجو و نجات هواپیمای تفریحی، حضور در جستجو و نجات هواپیمای دونفره اتباع خارجی، حضور در عملیات نجات سقوط اتوبوس اتباع خارجی در منطقه سیاه بیشه، نجات فرد غرق شده و عملیات احیای قلبی، نجات حادثه دیده از رودخانه خروشان منطقه اشکورات، احیای قلبی جوان غرق شده ، نجات پدر و دختر از دره ۸۰ متری لوح تقدیر فداکاری گرفت.

میثم اخلاق دوست دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران هم به دلیل همکاری با یونیسف، حضور به عنوان نجات گر در سازمان امداد و نجات، اخذ ۱۶ گواهینامه بین الملی از فدراسیون جهانی صلیب سرخ، بازدید از مراکز خیریه محک و شیرخوارگاه آمنه، عضو ثابت شورای پیشگیری از ایدز و اعتیاد سازمان جوانان، پزشک مقیم هتل بین المللی توچال و مدرس جمعیت هلال احمر لوح تقدیر فداکاری دریافت کرد.

و سجاد شهبازی دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین به دلیل حضور به عنوان نجات گر در حوادث طبیعی و غیر طبیعی، حضور به عنوان نجات گر در زلزله ورزقان تبریز، حضور به عنوان نجات گر در حادثه تروریستی عراق، نجات ۳۰ نفر طی ۹ سال و امدادرسانی به ۵۰۰ نفر و … لوح تقدیر فداکاری گرفت.