گفتگو با بنیامین رئیسی، جوان ورزشکارلنجانی// جوانی که در راستای اهداف جمعیت در آن فعالیت کند ضرر نمی کند

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، گلچینی از بهترین‎ها را در خود دارد. افرادی که علاوه بر فعالیت در عرصه‎های مختلف دل در گرو انجام فعالیت‎های داوطلبانه دارند و به خدمت کردن عشق می‎ورزند که با گسترش فعالیت‎ها و تبلیغات سازمان جوانان، نخبگان ورزشی نیز با مرام پهلوانی خود، خدمت به خلق را برگزیده و عضو سازمان جوانان شده‎اند. بنیامین رئیسی جوان 20 ساله‎ای است که از سال 1388توسط یکی دوستانش با نهضت پیشاهنگی جمعیت هلال احمر آشنا شده و بعد از مراجعه به جمعیت هلال احمر شهرستان لنجان در غرب استان اصفهان و ثبت نام، فعالیت عام المنفعه‎ی خود در و در کنار درس و ورزش بصورت تخصصی، سازمان جوانان را آغاز کرده است.

از موفقیت هایتان در حوزه ورزشی برایمان بگویید؟
سال۱۳۸۷رشته کاراته را انتخاب کردم و از سال ۱۳۹۰ به صورت نیمه حرفه ای و از سال۱۳۹۲ به صورت حرفه ای پیگیری می‎کنم عناوینی همچون کسب مقام در ۱۲دوره مسابقات شهرستانی، ۸دوره مسابقات استانی و سه دوره مسابقات کشوری را دارم و مرداد امسال هم در انتخابی تیم ملی امید جمهوری اسلامی ایران شرکت کردم با اینکه چندین نفر از رقبایم را شکست دادم ولی از رسیدن به جمع ۳نفر برتر این مسابقات بازماندم. همچنین آخرین مسابقه ای که در ان شرکت کردم مسابقات کشوری کاراته انتخابی مسابقات جهانی مالزی در شهریورماه که در استان سمنان برگزار شد و مقام دوم این مسابقات در رده امید و بزرگسالان را کسب کردم.

در چه زمینه هایی با جمعیت هلال احمر همکاری دارید؟
همکاری بنده با جمعیت هلال احمر در یک سازمان و یا یک بخش نیست! هرجا که احساس کنم نیاز به حضورم باشد دریغ نمی‎کنم و با تمام تلاش حضور میابم ولی به صورت کلی ابتدا فعالیتم شهرستان لنجان استان اصفهان شروع شد و سال۱۳۹۲بعد از قبولی در دانشگاه و عزیمت به استان کرمان فعالیت عام المنفعه خود را آنجا ادامه دادم و دبیر کانون دانشجویی دانشکده فنی شدم تا سال ۱۳۹۳که به دانشکده فنی شهرستان بروجن استان چهارمحال وبختیاری منتقل شدم و کانون دانشجویی این دانشکده را احیا و همسو با اهداف جمعیت فعالیتم را در این کانون ادامه دادم. همچنین همزمان با فعالیت درکانون دانشجویی در شعبه به فعالیت هام ادامه دادم و به صورت متوالی۲سال در پست ایمنی و سلامت نورزی سازمان جوانان فعالیت داشتم و در اولین جشنواره مسابقات قرآن و عترت مقام دوم در رشته احادیث موضوعی را کسب کردم البته این را هم بگویم همزمان با فعالیت در این شهرستان فعالیت ویژه ای در کانون آزاد شهرستان لنجان داشتم و در تمامی برنامه ها حضور خودم را اعلام میکردم و همچنین ۳دوره در مسابقات رفاقت مهر،۲دوره در مسابقات امدادی،۲دوره المپیاد ورزشی،۲دوره در مسابقات قرآنی،۲دوره در مسابقات فرهنگی، ۵دوره در پست ایمنی و سلامت نوروزی حضور داشتم و امسال هم در اردو کشوری نشاط و امید کانون های آزاد برادران و اردوگردش و رویش درون استانی رابط خبری استان اصفهان بودم و در اردوی کشوری نشاط و امید رتبه برتر مسابقات فرهنگی را کسب کردم.

خاطرات تلخ و شیرینی هم از حضورتان در جمعیت هلال احمر دارید؟
تمام فعالیت‎ها و خدمات بشردوستانه شیرین است ولی یکی از خاطرات شیرین که در سازمان جوانان برایم رخ داد حضور در سازمان جوانان و فعالیت در انتخابات مجامع بود که در کنار برادران عزیزم آقایان امینی هرندی، طاهری، تاکی خاطرات و لحظات خوش و شیرینی را رقم زدیم. خاطره‎ی تلخی که درفعالیت های جوانان به ذهنم میرسد دیدن وضع زندگی و معیشتی هم وطنانم که در مناطق کم برخوردار زندگی می‎کردند که با اعزام کاروان های نیکوکاری سعی بر این داشتیم که بگوییم ما کنارتان هستیم و برنامه های گوناگون و لذت بخشی با جوانان این روستاها اجرا کردیم.

فعالیت‌های داوطلبانه هلال‌احمر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
فعالیت های داوطلبانه جمعیت یکی از ستون های اصلی حرکت و اهداف آن است که بر اثر گذر زمان و شرایط موجود اندکی کم رنگ شده است و با شور و شوقی که قبلا اجرا میشد، نیست! به نظرم باید با برنامه ریزی های هدفمند کمی بیشتر به این موضوع اهمیت داده شود، چرا که جمعیت هلال احمر را با خدمات داوطلبانه می‎شناسند.

نقش فعالیت‌های ورزشی را در ارتقای برنامه‌های جوانان هلال‌احمر چگونه می‌بینید؟
اعتقاد شخصی بنده حاکی بر این است فکر پویا و سالم در بدن سالم است، اما درجمعیت هلال احمر زیاد به ورزش و سلامت نیروها اهمیت نمی‎دهند و بی مهری نسبت به ورزش و جایگاهش در هر رده زیاد است، نمونه بارز آن مسابقات المپیاد ورزشی که امسال هنوز برگزار نشده و امیدوارم زودتر اجرا شود تا طبق توصیه مقام معظم رهبری به جوانان، ورزش بیش از پیش یکی از ارکان اصلی سلامت جامعه قرار گیرد.

تاثیر حضورتان در جمعیت هلال احمر را در زندگیتان هم دیده‌اید؟
بله، به نظرم جمعیت هلال احمر یک مجموعه بزرگ انسان سازی و تربیت جوانان است که خلق و خوی جوانان را به سمت وسوی کمک رسانی و فعالیت های انسان دوستانه، داوطلبانه و دگر اهداف جمعیت سوق میدهد، من در جمعیت چه سازمان جوانان چه سازمان امداد درس ها و تجاربی آموختم که شاید هرگز در جامعه یا زندگی شخصی به آن ها پی نمیبردم و نمی آموختم

از برنامه های آینده تان در جمعیت هلال احمر بگویید.
سعی بنده همیشه بر این بوده که حرکت و فعالیتم بازدهی و نتیجه داشته باشد و همکاری خود با جمعیت را بصورت پویا و فعال ادامه دهم و نظرم بر این است بهترین لحظات عمر و جوانی اگر در جمعیت هلال احمر البته با اهدافش سپری شود ضرر نکرده ام.

سخن پایانی…
ابتدا از فرصت ایجاد شده کمال تشکر را دارم و معتقدم که ما همیشه نباید سخنرانی کنیم! مهم آن است که جامه عمل برگفته‎ی خویش بپوشانیم. ورزش در جمعیت هلال احمر میتواند از تمامی جهات باعث پیشرفت های فکری، ذهنی و بدنی انسان شود و نکته قابل تعامل این است که یادمان بماند زندگی کوتاه تر از آن است که حرص و طمع دنیا کورمان کند. به یکدیگر عشق بورزیم و انرژی مثبت دهیم و برای همدیگر بخواهیم نه فقط برای خود!

تهیه و تنظیم: ابوالفضل امینی هرندی خبرنگار داوطلب جمعیت هلال احمر استان اصفهان