اخبار بالای سایت

بازدید نماینده پاوه و اورامانت از سازمان جوانان// دکتر نادری: هلال احمر مسیر زندگی ام را عوض کرد// تلاش می کنیم بودجه موردنیاز هلال احمر تامین شود

دکتر شهاب نادری نماینده مردم پاوه و اورامانت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی، با حضور در سازمان جوانان ضمن دیدار با دکتر حبیبی، با فعالیت های جوانان جمعیت هلال احمر آشنا شد.

سازمان جوانان هلال احمر برگزار کرد: کارگاه آموزشی همتایان در زمینه پیشگیری از ایدز و اعتیاد/ حضور مهتاب کرامتی، سفیر صلح یونیسف در این کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی همتایان در زمینه ایدز و اعتیاد با همکاری سازمان جوانان، دفتر صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) و وزارت بهداشت برگزار شد.

گزارش// موفقیتی بزرگ در شهری کوچک/ گزارشی از عوامل موفقیت بزرگ دادرسان شهر غرق آباد در المپیاد آماده کشور

گاهی برای اثبات توانمندی در مهارت های فراگیر، باید تمام توان خود را صرف کرد تا به کسانی که تلاش را بی ثمر می دانند و باور موفقیت بزرگ را با دستان خالی انکار می کنند اثبات کرد که هیچ کس را دست کم نگیرند و بدانند خواستن توانستن است! و دادرسان شهر کوچک و کم برخوردار غرق آباد استان مرکزی، با دستیابی به موفقیتی بزرگ مزد تلاش در راستای کسب مهارت های امدادی و بشردوستانه را در المپیاد آماده کشوری با مدالی خوشرنگ از آن خود کردند، چه بسا این موفقیت در رقابت برای یادگیری آموزه های امدادی در پایان منجر به نجات جان انسانی شود.

یادداشت/جامعه ای ایمن در گروه معیشتی پایدار_حامد صدیقی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد

فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر اولین هدف استراتژیک خود تا سال 2020 را نجات جانها، حمایت از معیشت و تقویت توان بازگشت مردم از شرایط بحرانی اعلام کرده است و این اهمیت کمک به تقویت معیشت مردم را نشان می دهد.

تجلیل از جمعیت هلال احمر گلستان به عنوان دستگاه برتر در حوزه اوقات فراغت جوانان

استاندار گلستان از جمعيت هلال احمر استان در بحث ساماندهي و رونق بخشي امور محوري اوقات فراغت جوانان در سال ٩٥ در حوزه جوانان؛ به عنوان دستگاه برتر استان با اهدا لوح و تنديس قدرداني كرد.

مشاور آموزشی و پژوهشی رئیس سازمان جوانان در گفت‌و‌گو با «شهروند» مطرح کرد// پیمان؛ فرصتی برای نجات جوانان از آسیب‌های اجتماعی

کبری محمدی، مشاور آموزشی و پژوهشی رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر از مسئولان مستقیم اجرای طرح پیمان است. او از روز نخست با این طرح درگیر بوده و تمام دغدغه‌اش این است که به سرانجام برسد و معتقد است باید از ظرفیت اعتمادی که مردم به سازمان هلال‌احمر دارند به درستی استفاده و درنهایت کمک کرد که فرزندان جامعه به سمت آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد نروند. در رابطه با طرح ملی پیمان و دغدغه‌هایی که برای اجرایی‌شدن درست این طرح وجود دارد با محمدی صحبت کردیم که در زیر می‌خوانید.

طرح ملی پیمان؛ جنبشی برای زندگی سالم جوانان

با شنیدن اسم هلال‌احمر خیلی چیزها به ذهن می‌رسد، آسیب‌های اجتماعی قطعا جزو نخستین‎های این لیست نیست اما با فعالیت‎های جمعیت هلال‌احمر این امر آن‌قدرها هم دور از انتظار نیست. یکی از این فعالیت‌ها که حسابی هم طرفدار پیدا کرده، طرح ملی پیمان است، فعالیت جدیدی که جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران چندی است آغاز کرده و با جدیت هم آن را ادامه می‌دهد. این طرح به دنبال این است که با کمک گرفتن از خود جوانان جامعه‌ای ایمن در مقابل تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی جامعه ایجاد کند. طرح پیمان می‌خواهد به جوانان القا کند که در قبال دوستان، خانواده و اطرافیان‌شان مسئول هستند تا آنها را از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد حفظ کنند.