اخبار بالای سایت

بساط این کاروان کتاب است و دانایی/  جوانان در پویش نذر دانایی به روستاهای محروم سر می‌زنند

کاروان نذر دانایی کتاب در بساط خود دارد و تعدادی از اعضای جوانان آن را به سمت مهد کودک‌ها و مدارس شهرستان‌های مختلف همراهی می‌کنند؛ پویشی که ماه گذشته در سازمان جوانان آغاز شده و تا کنون در شهرستان ورامین تهران و روستاهای بخش سوق از استان کهگیلویه و بویر احمد اجرائی شده است.

رزمی‌کاران طلایی کرمانی از ایستادن روی سکوهای قهرمانی و امدادرسانی به حادثه دیدگان می‌گویند؛ از سکوی قهرمانی تا امدادرسانی

اگرچه عمری برای کسب مدال خوش‌رنگ طلا و ایستادن روی سکوی قهرمانی تلاش می‌کنند، اما از این تمرین‌های بی‌وقفه و طاقت‌فرسا، هدف‌های بزرگ‌تری دارند. رزمی‌کاران طلایی و قهرمانان‌ پرافتخار کرمانی هم مثل دیگر ورزشکاران هلالی، برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان حوادث دغدغه دارند.

روایت اعضای کانون‌های دانشجویی سیستان و بلوچستان از کمک به دانش‌آموزان نیازمند/ مدرسه عشق اینجاست

دل‌شان برای کودکان محروم روستا می‌تپد. برای دانش‌آموزان نیازمندی که تمام خواسته‌شان شاید یک دفتر صدبرگ و مداد و قلمی برای نوشتن است. برای آن دانش‌آموز پشت کنکوری که رنج زندگی در غربت را دور از روستای پدری‌اش تحمل می‌کند تا یک روز با لباس سفید طبابت دوباره از روستای اجدادی‌ سراغ بگیرد. اعضای کانون‌های دانشجویی استان سیستان و بلوچستان هم شانه‌ به شانه دیگر داوطلبان و جوانان هلال، در کنار اقشار محروم این استان هستند.

درد مرا درمان‌توباش/ چگونه روی آلام روحی خانواده‌های‌ ‌جان‌باختگان سانحه هوایی مرهم بگذاریم؟/ اینفوگرافیک

سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و جان باختن ۱۷۶ مسافر آن، غمی بزرگ در دل ملت ایران نشانده‌است. غباری از غم و اندوه که به آسانی پاک‌شدنی و فراموش‌شدنی نیست. اما تصاویر دلخراش صحنه حادثه و پیکرهایی که قابل شناسایی نبودند، آسیب‌های جدی برای خانواده‌های جانباختگان این سانحه به همراه دارد. بهت‌زدگی، ناباوری، خشم، بی‌حسی و کرختی که می‌تواند باعث طولانی شدن دوره سوگواری، افسردگی و آسیب‌های روانشناختی جدی در افراد داغدیده شود.

بسیج اعضا سازمان جوانان، داوطلبان و امداد و نجات برای خدمت‌رسانی به سیل زده‌های سیستان و بلوچستان/ گزارش تصویری

اعضا سازمان جوانان، داوطلبان و امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سیستان و بلوچستان برای خدمت‌رسانی به مردم آسیب دیده از سیل و آبگرفتگی سیستان و بلوچستان بسیچ شدند.

اعضای جوان هلال‌احمر در کنار سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان می‌مانند/ عمو پورنگ فردا میهمان کودکان زرآباد است

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: اعضای جوان این جمعیت همراه با سایر اعضای هلال‌احمر برای کمک به آسیب دیدگان سیل در سیستان و بلوچستان بسیج شدند و تا آخرین روز در کنار هموطنان سیل زده می مانند.

کوهنورد جوان گیلانی از ‌ امدادرسانی و کمک به کودکان آسیب‌دیده حوادث می‌گوید/ فاتح قله‌های مهربانی

از فتح‌ قله‌های مرتفع کشور، دعوت به اردوی انتخابی تیم ملی امید کوهنوردی ایران و برنامه‌ریزی برای کسب نشان پلنگ برفی در آینده نزدیک، هدف‌های بزرگ‌تری در سر دارد. «امیرحسین ره» امدادگر و نجاتگر جوان رضوانشهری می‌‌خواهد علاوه بر حضور در عملیات‌های امداد و نجات کوهستان و ماموریت‌های امداد و نجات جاده، به عنوان نماینده هلال‌احمر کمک‌حال کوهنوردان شده و از تجربیاتش برای امدادرسانی استفاده کند.