اخبار کانون ها

سال‌های شیرین دور از خانه؛ افزایش مجتمع‌های دانش‌آموزی در سیستان و بلوچستان

کم نیست تعداد دانش‌‌آموزان سیستان و بلوچستانی که به دلیل نبود مدرسه در روستایشان، قید ادامه تحصیل را می‌‌زنند و مدرسه را در مقطع ابتدایی یا متوسطه اول رها می‌‌کنند. هزینه سنگین ایاب و ذهاب به روستاهای اطراف و تامین هزینه‌‌های اولیه تحصیل بهانه‌‌هایی است که این کودکان را زودتر از زمان موعود از درس جدا و به بازار کسب و کارهای کاذب می‌‌کشاند. همین‌‌ها بهانه‌‌ای شد برای گسترش مجتمع‌‌های دانش‌‌آموزی در سیستان و بلوچستان. حالا ۵‌مجتمع در شهرستان‌‌های این استان از دانش‌‌آموزان حمایت می‌‌کند و آن‌‌ها را که از خانه و محل زندگی خود دور شده‌‌اند اسکان می‌‌دهد.

مهربانی؛ آئین‌ دیرینه دانشجویان و جوانان داوطلب اندیمشک در روستاهای محروم

دانشجویان داوطلب کانون‌های دانشجویی اندیمشک، راهی روستاهای «ده ایجی»، «تاک آب» و «شهرک دوکوه» شدند تا علاوه بر اجرای طرح «آئین مهربانی» و توزیع لباس گرم میان بچه‌های روستا، با روش‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، آموزش زبان انگلیسی، توزیع کتاب قصه میان دانش‌آموزان روستا و… یک روز شاد برای بچه‌های روستا رقم بزنند. در این گزارش با جمعی از دانشجویان داوطلب کانون‌های دانشجویی اندیمشک همراه شدیم.

فجـر نیکـوکـاری بـا جوانـان اصفهـانی

به ‌مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر استان اصفهان در قالب کاروان نیکوکاری به یاری مردم کم برخوردار ابوزید آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل شتافتند.

از برگزاری مسابقات فوتسال جام دهه فجر تا جشن ها و فعالیت های آموزشی کانون ها در استان فارس
اعضای جوانان استان فارس در ششمین روز از دهه فرخنده فجر انقلاب اسلامی در فعالیت های همچون مسابقات فوتسال جام دهه فجر در شهرستان ممسنی و قیروکارزین، فعالیت آموزشی سبک زندگی سالم در کازرون ، ایستگاه سلامت زرین دشت و ممسنی ، ایستگاه پیشگیری از اعتیاد در شیراز و جشن کانون غنچه های قیروکارزین سایر برنامه ها شرکت کردند.

اجرای پویش سیلِ مهربانی همکلاسی ها به همت کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان کنگاور

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کنگاور از اجرای طرح سیل مهربانی همکلاسی ها در کانون های دانش آموزی هلال احمر این شهرستان با هدف همدلی و همدردی با کودکان آسیب دیده از حادثه سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان و تروبج فرهنگ نوع دوستی خبر داد.

پایان تور قم گردی «روایت انقلاب» در دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور اعضای هلال احمر


 همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، راویان بعثه مقام معظم رهبری برای نخستین بار به روایتگری انقلاب پرداختند و اعضای هلال احمر قم نیز در این روایتگری ها حضور یافتند.