اخبار ستادی

یک دهه آموزش قرآن و سوادآموزی بانوی داوطلب فسایی در سیستان و بلوچستان / داستان یک سفر پرخیر و برکت

هنوز هم مثل ۱۲ سال پیش که برای کمک به روستاییان محروم سیستانی، بار سفر بست و روستای پدری‌اش در فسا را ترک کرد، برای کمک به کودکان و زنان روستاهای محروم دلگان احساس مسئولیت می‌کند. «اعظم سبزیان» بانوی داوطلب هلال‌احمری و حافظ کل قرآن کریم، سال‌هاست که زندگی‌اش را وقف آموزش قرآن به کودکان محروم روستایی کرده است.

بساط این کاروان کتاب است و دانایی/  جوانان در پویش نذر دانایی به روستاهای محروم سر می‌زنند

کاروان نذر دانایی کتاب در بساط خود دارد و تعدادی از اعضای جوانان آن را به سمت مهد کودک‌ها و مدارس شهرستان‌های مختلف همراهی می‌کنند؛ پویشی که ماه گذشته در سازمان جوانان آغاز شده و تا کنون در شهرستان ورامین تهران و روستاهای بخش سوق از استان کهگیلویه و بویر احمد اجرائی شده است.

رزمی‌کاران طلایی کرمانی از ایستادن روی سکوهای قهرمانی و امدادرسانی به حادثه دیدگان می‌گویند؛ از سکوی قهرمانی تا امدادرسانی

اگرچه عمری برای کسب مدال خوش‌رنگ طلا و ایستادن روی سکوی قهرمانی تلاش می‌کنند، اما از این تمرین‌های بی‌وقفه و طاقت‌فرسا، هدف‌های بزرگ‌تری دارند. رزمی‌کاران طلایی و قهرمانان‌ پرافتخار کرمانی هم مثل دیگر ورزشکاران هلالی، برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان حوادث دغدغه دارند.

روایت اعضای کانون‌های دانشجویی سیستان و بلوچستان از کمک به دانش‌آموزان نیازمند/ مدرسه عشق اینجاست

دل‌شان برای کودکان محروم روستا می‌تپد. برای دانش‌آموزان نیازمندی که تمام خواسته‌شان شاید یک دفتر صدبرگ و مداد و قلمی برای نوشتن است. برای آن دانش‌آموز پشت کنکوری که رنج زندگی در غربت را دور از روستای پدری‌اش تحمل می‌کند تا یک روز با لباس سفید طبابت دوباره از روستای اجدادی‌ سراغ بگیرد. اعضای کانون‌های دانشجویی استان سیستان و بلوچستان هم شانه‌ به شانه دیگر داوطلبان و جوانان هلال، در کنار اقشار محروم این استان هستند.

درد مرا درمان‌توباش/ چگونه روی آلام روحی خانواده‌های‌ ‌جان‌باختگان سانحه هوایی مرهم بگذاریم؟/ اینفوگرافیک

سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و جان باختن ۱۷۶ مسافر آن، غمی بزرگ در دل ملت ایران نشانده‌است. غباری از غم و اندوه که به آسانی پاک‌شدنی و فراموش‌شدنی نیست. اما تصاویر دلخراش صحنه حادثه و پیکرهایی که قابل شناسایی نبودند، آسیب‌های جدی برای خانواده‌های جانباختگان این سانحه به همراه دارد. بهت‌زدگی، ناباوری، خشم، بی‌حسی و کرختی که می‌تواند باعث طولانی شدن دوره سوگواری، افسردگی و آسیب‌های روانشناختی جدی در افراد داغدیده شود.

دستانت همه مهر است و امید/ سیل در سیستان و بلوچستان هم حریف امدادگران نشد

آب، بی‌رحم و خروشان جاده‌ها و پل‌ها را با خود برده است. روستاهای مهجور سیستان و بلوچستان و اهالی آن تنهاتر از قبل شده‌اند هر کدام در جزیره‌ای که روزگاری نامش آبادی بود و حالا گِلزاری از آن باقی نمانده. خانه‌های خشت و کلی مثل حبه‌های قند در آب حل می‌شوند و زیلو و ظرف‌ها و لباس‌های رنگارنگ سیستانی‌ها و بلوچستانی‌ها همه رنگ خاک و گل گرفته. ۱۸ سال است ابرها در این استان منطق باریدن را از یاد برده‌اند؛ گاه با نباریدن به موقع کام مردم استان را خشک می‌کنند و گاه با بارش سیل آسا آرامش را از مردم استان می‌گیرند. راه‌های زمینی بسیاری از روستاها از بین رفته و روستاها از دسترس خارج شده‌اند.

بسیج اعضا سازمان جوانان، داوطلبان و امداد و نجات برای خدمت‌رسانی به سیل زده‌های سیستان و بلوچستان/ گزارش تصویری

اعضا سازمان جوانان، داوطلبان و امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سیستان و بلوچستان برای خدمت‌رسانی به مردم آسیب دیده از سیل و آبگرفتگی سیستان و بلوچستان بسیچ شدند.