اسلایدر

تشدید فعالیت تیم‌های حمایت روانی در مناطق سیل‌زده

افراد درگیر در حوادث مختلف، بسته به شدت و نوع حادثه‌ای که با آن مواجه شده‌اند، درگیر عوارض روحی و روانی پس از آن نیز می‌شوند، عوارضی که گرچه در بحران‌های بسیاری در سال‌های گذشته مورد غفلت قرار گرفته و پیامدهای زیادی نیز ایجاد کرده بود، اما چند سالی است که کم کم مورد توجه دستگاه‌های امدادی و بهداشتی قرار گرفته است. رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر درباره طرح این سازمان برای ساماندهی حمایت‌های روانی و اجتماعی پس از بحران توضیح داده است.

در جلسه شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور وزیر دادگستری ارائه شد: اقدامات ویژه هلال احمر برای کودکان مناطق سیل زده

رئیس سازمان جمعیت جوانان هلال احمر از استقبال اعضای جلسه شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از اجرای طرح سحر در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: در این جلسه گزارشی از وضعیت کودکان در مناطق سیل زده ارائه و نکاتی در خصوص تجربیاتی که سازمان جوانان هلال احمر در این زمینه داشته است و نارساریی ها و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد مطرح شد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر به خبرگزاری مهر خبر داد: حمایت ویژه از ایده پردازان دانش آموز و استارت آپ ها

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: باتوجه به موفقیت گروه های دانش آموزی در نخستین رویداد ملی ایده پردازی و کار آفرینی، از این پس از این گروه ها حمایت ویژه خواهد شد.

کانون‌های دانشجویی و جوانان هلال‌احمر، همدرد و همپای مردم سیل زده/ همه آمده‌اند

میان کمپ‌های سیل زده‌ها گشت می‌زنند و با مردم خوش‌وبش می‌کنند. گاهی اسباب‌بازی‌هایی با خود به کمپ اسکان سیل زده‌ها می‌آورند تا کودکان را سرگرم کنند و ذهنشان را برای دقایقی از دلهره سیلاب، دور نگه دارند.

نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، جوانان و بیم و امیدها/ یادداشت رئیس سازمان جوانان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

هشتم مه (18 اردیبهشت) به بهانه گرامیداشت زادروز هانری دونان پایه‌گذار نهضت صلیب سرخ و هلال احمر، به عنوان روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر نامگذاری شده است.هفت اصل بی‌غرضی، بی‌طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، بشردوستی، یگانگی و جهانشمولی اساس این نهضت است.

آنچه احتمالاً درباره هلال‌احمر نمی‌دانید/ یادداشت رییس جمعیت در روز جهانی هلال‌احمر و صلیب‌سرخ

امروز چهارشبه ۸ ماه مه‌ و ۱۸ اردیبهشت، روزجهانی صلیب سرخ و هلال احمر است.۹۷ سال پس از تأسیس هلال احمر در کشور حالا مطمئن هستیم که مردم ما این نهاد مردمی را می‌شناسند، دوستش دارند و به آن اعتماد می‌کنند.

پیام دکتر پیوندی به مناسبت روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال احمر/ خدوم و شجاع؛ مثل هلال‌احمری‌ها

رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی فرا رسیدن روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر را به تمامی داوطلبان نیک اندیش، امدادگران فداکار، جوانان خلاق و مدیران و کارکنان ساعی جمعیت هلال احمر تبریک گفت و از پروردگار متعال توفیق روزافزون‌ آنها را خواست.