اسلایدر

روایت اعضای کانون‌های دانشجویی سیستان و بلوچستان از کمک به دانش‌آموزان نیازمند/ مدرسه عشق اینجاست

دل‌شان برای کودکان محروم روستا می‌تپد. برای دانش‌آموزان نیازمندی که تمام خواسته‌شان شاید یک دفتر صدبرگ و مداد و قلمی برای نوشتن است. برای آن دانش‌آموز پشت کنکوری که رنج زندگی در غربت را دور از روستای پدری‌اش تحمل می‌کند تا یک روز با لباس سفید طبابت دوباره از روستای اجدادی‌ سراغ بگیرد. اعضای کانون‌های دانشجویی استان سیستان و بلوچستان هم شانه‌ به شانه دیگر داوطلبان و جوانان هلال، در کنار اقشار محروم این استان هستند.

درد مرا درمان‌توباش/ چگونه روی آلام روحی خانواده‌های‌ ‌جان‌باختگان سانحه هوایی مرهم بگذاریم؟/ اینفوگرافیک

سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و جان باختن ۱۷۶ مسافر آن، غمی بزرگ در دل ملت ایران نشانده‌است. غباری از غم و اندوه که به آسانی پاک‌شدنی و فراموش‌شدنی نیست. اما تصاویر دلخراش صحنه حادثه و پیکرهایی که قابل شناسایی نبودند، آسیب‌های جدی برای خانواده‌های جانباختگان این سانحه به همراه دارد. بهت‌زدگی، ناباوری، خشم، بی‌حسی و کرختی که می‌تواند باعث طولانی شدن دوره سوگواری، افسردگی و آسیب‌های روانشناختی جدی در افراد داغدیده شود.

دستانت همه مهر است و امید/ سیل در سیستان و بلوچستان هم حریف امدادگران نشد

آب، بی‌رحم و خروشان جاده‌ها و پل‌ها را با خود برده است. روستاهای مهجور سیستان و بلوچستان و اهالی آن تنهاتر از قبل شده‌اند هر کدام در جزیره‌ای که روزگاری نامش آبادی بود و حالا گِلزاری از آن باقی نمانده. خانه‌های خشت و کلی مثل حبه‌های قند در آب حل می‌شوند و زیلو و ظرف‌ها و لباس‌های رنگارنگ سیستانی‌ها و بلوچستانی‌ها همه رنگ خاک و گل گرفته. ۱۸ سال است ابرها در این استان منطق باریدن را از یاد برده‌اند؛ گاه با نباریدن به موقع کام مردم استان را خشک می‌کنند و گاه با بارش سیل آسا آرامش را از مردم استان می‌گیرند. راه‌های زمینی بسیاری از روستاها از بین رفته و روستاها از دسترس خارج شده‌اند.

اعضای جوان هلال‌احمر در کنار سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان می‌مانند/ عمو پورنگ فردا میهمان کودکان زرآباد است

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: اعضای جوان این جمعیت همراه با سایر اعضای هلال‌احمر برای کمک به آسیب دیدگان سیل در سیستان و بلوچستان بسیج شدند و تا آخرین روز در کنار هموطنان سیل زده می مانند.

کوهنورد جوان گیلانی از ‌ امدادرسانی و کمک به کودکان آسیب‌دیده حوادث می‌گوید/ فاتح قله‌های مهربانی

از فتح‌ قله‌های مرتفع کشور، دعوت به اردوی انتخابی تیم ملی امید کوهنوردی ایران و برنامه‌ریزی برای کسب نشان پلنگ برفی در آینده نزدیک، هدف‌های بزرگ‌تری در سر دارد. «امیرحسین ره» امدادگر و نجاتگر جوان رضوانشهری می‌‌خواهد علاوه بر حضور در عملیات‌های امداد و نجات کوهستان و ماموریت‌های امداد و نجات جاده، به عنوان نماینده هلال‌احمر کمک‌حال کوهنوردان شده و از تجربیاتش برای امدادرسانی استفاده کند.

گزارش تصویری // سرپرست جدید سازمان جوانان هلال احمر معرفی شد

جلسه معرفی و آغاز به کار رسمی سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با حضور حبیب درگاهی مشاور و رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال‌احمر، دکتر سلطانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر،‌ مجید شهیدی مشاور و مدیر کل حراست جمعیت هلال احمر، اعضای شورای معاونان سازمان جوانان و دکتر علی حیدری نجات برگزار شد.

سرپرست جدید سازمان جوانان هلال احمر معرفی شد

علی حیدری نجات ، سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با حضور حبیب درگاهی مشاور و رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال‌احمر، دکتر سلطانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری،‌ مجید شهیدی، مشاور و مدیر کل حراست و اعضای شورای معاونان سازمان جوانان معارفه شد.