عکس

گزارش تصویری // پایش تب مسافران در راه آهن یزد با حضور اعضا جوانان و امدادگران هلال احمر استان یزد

تیم‌های تست تب اعضاجوانان و امدادگران هلال احمر استان یزد با استقرار در ترمینال راه آهن یزد ضمن تب سنجی و غربالگری، آموزش‌های بهداشتی لازم را به مسافران ارائه می کنند.

بسیج اعضا سازمان جوانان، داوطلبان و امداد و نجات برای خدمت‌رسانی به سیل زده‌های سیستان و بلوچستان/ گزارش تصویری

اعضا سازمان جوانان، داوطلبان و امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سیستان و بلوچستان برای خدمت‌رسانی به مردم آسیب دیده از سیل و آبگرفتگی سیستان و بلوچستان بسیچ شدند.

گزارش تصویری // سرپرست جدید سازمان جوانان هلال احمر معرفی شد

جلسه معرفی و آغاز به کار رسمی سرپرست جدید سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با حضور حبیب درگاهی مشاور و رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال‌احمر، دکتر سلطانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر،‌ مجید شهیدی مشاور و مدیر کل حراست جمعیت هلال احمر، اعضای شورای معاونان سازمان جوانان و دکتر علی حیدری نجات برگزار شد.

دستور العمل‌ فوری برای مهار خونریزی/ چگونه انواع مختلف خونریزی در اندام‌های فرد مصدوم را کنترل کنیم؟/ اینفوگرافیک

فرقی ندارد در صحنه یک تصادف جاده‌ای باشد و یا یک ماموریت امداد و نجات کوهستان. حوادث و سوانحی که باعث آسیب به اندام‌ها و اعضای بدن مصدوم می‌شوند معمولا ممکن است با انواع خونریزی همراه شود. خوریزی وریدی، شریانی و یا سوانحی که خونریزی داخلی مصدوم را به همراه دارد. بنابراین لازم است امدادگران و نجاتگران، پس از رسیدن به صحنه حادثه و در هنگام انجام عملیات امداد و نجات، انواع خونریزی، نشانه‌ها و علائم آن و نیز چگونگی اقدامات اولیه برای کنترل خونریزی را به خوبی فراگرفته باشند. اما این فرشتگان نجات چگونه باید در نخستین لحظات وقوع حادثه و در زمان طلایی نجات، دانش و مهارت کافی را برای کنترل انواع خونریزی‌ها داشته باشند؟ در ادامه «سید لقمان حسینی» ؟؟؟؟ راهنمای امدادگران و نجاتگران می‌شود.