نشاط و امید

نذر آب یعنی نجات زندگی در سیستان و بلوچستان

پویش ملی نذرآب از جمله طرح های بشر دوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است که با نیت کمک به استان محروم سیستان و بلوچستان در کنار تمام طرح های فرهنگی دولت تدبیر و امید در سطح کشور در حال اجراست. در این طرح تلاش شده اهمیت موضوع آب به عنوان مایه حیات و صرفه جویی در مصرف آن مورد توجه قرار گیرد.پویش ملی نذرآب به عنوان یک سیاست راهبردی مورد توجه مدیران ارشد کشور قرار گرفته است، از این رو جمعیت هلال احمر نیز تلاش کرده تا در تمام دوره های آموزشی فرهنگی خود این طرح اجرا کند. برنامه ریزان این پویش معتقدند هر فردی در سراسر کشور ضمن صرفه جویی در مصرف آب و با نذر هزینه یک بطری آب معدنی برای آسیب دیدگان خشکسالی جنوب شرق کشور تلاش کند، عضوی از این پویش محسوب می شود. در اردوی ملی نشاط و امید ویژه دبیران کانون های روستایی نیز پویش ملی نذرآب مورد توجه ویژه برنامه ریزان این اردو قرار گرفته است. در این اردو جوانان عضو کانون های روستایی استان سیستان و بلوچستان نیز حضور دارند و از ثمرات این پویش ملی در این استان می گویند.

گزارش// رنگ و بوی نشاط و معنویت در نخستین اردوی کشوری کانون های روستایی

اردوهای نشاط و امید ویژه دبیران کانون های روستایی هلال احمر کشور در شهرستان نیشابور در حال برگزاری است. این اردوها از 23 مرداد تا یکم شهریور ماه سال جاری در دو بخش خواهران و برادران برگزار می شود. اردوهایی که با هدف توجه و قدردانی از دبیران کانون های روستایی و برای نخستین بار در یک شهرستان برگزار شده است. مسئولان هلال احمر در سطح استان خراسان رضوی و شهرستان نیشابور تلاش کردند تا در مدت زمان 10 روزه بهترین میزبان برای شرکت کنندگان در این اردو باشند. از این رو تلاش شد ویژه برنامه های متنوعی در این مدت پیش بینی و اجرا شود.

نذر آب نجات زندگی، صدای واحد جوانان در اردوی نشاط و امید کانون‌های روستایی

با برگزاری اردوی کشوری نشاط و‌امید ویژه کانون های روستایی در نیشابور، دبیران واعضای منتخب حاضر در این اردو ضمن برپایی کارگاه‌های مرتبط با نذرآب، به منظور حساس سازی مردم نسبت به آسیب دیدگان خشکسالی جنوب شرق کشور با حضور در اماکن تاریخی و پر تردد نیشابور، ایشان را به مشارکت در پویش نذر آب دعوت کردند.