نشریات

گزارش//حال خوش تابستانه در اردوگاه مهر

اردوگاه مهر بندرانزلی هر‌سال میزبان تعداد زیادی از اعضای کانون‌های مختلف سازمان جوانان است. امسال هم مانند سال‌های گذشته برای ششمین‌سال متوالی، در روزهای پایانی مرداد در دو گروه ویژه خواهران، پذیرای تیم‎های دادرسان منتخب استان‌های مختلف کشور بود. ششمین مرحله کشوری مسابقات المپیاد آماده در بخش خواهران به میزبانی استان فارس و در بخش برادران به میزبانی استان سیستان‌وبلوچستان در اردوگاه مهر بندرانزلی درحالی برگزار شد که تمامی دادرسان روزها، هفته‌ها و حتی ماه‌ها تمرین کرده بودند تا به‌عنوان نمایندگان استان خود در مرحله کشوری نیز خوش بدرخشند. در گزارشی به حال‌وهوای این رقابت‌ها پرداخته‌ایم که خواندنش خالی از لطف نیست.

به بهانه برگزاری ششمین دوره «دادرس»// حادثه «شین‌آباد» سرآغازی برای آموختن

شهروند| سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر کشور به ‌عنوان یک نهاد خیریه و خدمت‌رسان که مخاطبان اصلی آن کودکان، نوجوانان و جوانان 5 تا 29‌سال هستند، در این خصوص نقش مهمی بر عهده دارد به همین دلیل حادثه شین‌آباد و آموختن از این حادثه و عوارض آن سرآغاز اجرای طرحی تحت‌ عنوان دادرس شد. دادرس که برگرفته از اولین حرف کلمات عبارت «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» است، ارتباط معناداری با آتش‌سوزی مدرسه روستای شین‌آباد دارد.

سازمان جوانان، بازوی فرهنگی جمعیت در نوروز امسال

تعطیلات طولانی عید برای سرخپوشان هلال‌احمر، نه تنها حکم تعطیلات نداشت، اتفاقا حجم فعالیت‌های آنها در ایام نوروز، بسیار بیشتر از روزهای دیگر سال بود. مسافران نوروزی نیز شاهد خدمات بی‌چشمداشت نیروهای جمعیت در پایگاه‌های ثابت و سیار هلال‌احمر بودند و از نزدیک می‌دیدند که تعطیلات نوروزی کارکنان و داوطلبان هلال‌احمر، چگونه در مسیر خدمت به مردم می‌گذرد.

گفتگو با داوود پیرانی، دانشجوی نمونه و  دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی// جایی بهتر از هلال احمر پیدا نکردم

دانشجویی نمونه کشوری شدن آن هم برای یک پسر شهرستانی که روزگاری را در روستا زندگی کرده، به نظر محال می رسد، اما حالا این محال اتفاق افتاده است. این جمله ای است که پیرانی بیان می کند و با تاکید بر شهرستانی و روستایی بودنش یادمان می آورد که حضور او در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران حاصل سال ها زحمت و پشتکار است.

کارگاه آموزشی همتایان در زمینه پیشگیری از ایدز و اعتیاد با حضور مهتاب کرامتی سفیر صلح یونیسف برگزار شد// جوانان+ آگاهی= مهار ایدز و اعتیاد

باوجود تمام اطلاع رسانی ها و فرهنگ سازی هایی که در این سال ها صورت گرفته است هنوز هم ورود به این موضوع به نوعی تابوشکنی به حساب می آید. باید در مورد آن با احتیاط صحبت کرد و دست به عصا بود. از طرفی خود مردم وحشت زیادی از شنیدن نام این بیماری دارند و با اینکه بارها راه های انتقال آن عنوان شده است بسیاری از نزدیک شدن به افراد مبتلا به ایدز می ترسند و حتی حاضر نیستند کنار آنها بنشینند.

«بهرفت» طرحی نو برای بهبود رفتارهای ترافیکی؛ در دستور کار هفدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی

خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز و نبستن کمربند ایمنی شایع ترین عللی است که منجر به وقوع تصادفات، جرح و فوت می شود و سالانه هزاران نفر از مردم به دلیل عدم توجه به همین نکات به ظاهر ساده متحمل خسارات غیرقابل جبران می شوند.

ایده های جوانان را جدی بگیریم

یکی از اولویت های سازمان جوانان، فراهم کردن زمینه ها لازم برای ایجاد بستری مناسب در راستای مشارکت حداکثری جوانان در تصمیم گیری ها و گشودن درهایی برای مشارکت های جدید است، برای دستیابی به این هدف و تربیت جوانان، بعنوان رهبران و آینده سازان جامه، بایستی ایده های خلاقانه و ابتکاری اعضای جوان مورد توجه و اهمیت قرار بگیرد.