All posts by ravabetomoomi

اجرای طرح آمران سلامت در البرز

بر اساس سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی، طرح آمران سلامت برای کاهش ابتلا هموطنان به ویروس کووید 19 در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار گرفت.

اجرای طرح آمران سلامت در البرز
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ محمدباقر خلفی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در ۹ ماه گذشته در سراسر جهان همه‌ گیر شده است، بیان کرد: باتوجه به اینکه تاکنون علم پزشکی نتوانسته واکسن و داروی قطعی برای این ویروس پیدا کند، برای مقابله با این بیماری، ارائه آموزش ‌های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است.
وی درباره سخنان حضرت آیت‌اله خامنه ‌ای، رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با رییس جمهور و مسئولان بهداشتی و درمانی، تصریح کرد: دراین دیدار مقام معظم رهبری مدظله العالی بر تعامل دستگاه‌ های متولی، شیوه ‌های پیشگیری، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس تاکید کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری طرحی با عنوان آمران سلامت برای توسعه آموزش‌ های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌ های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجه به ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه ‌گذاری شد.

وی اظهار کرد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان های شلوغ، فروشگاه‌ ها، ورودی مترو و ترمینال‌ های مسافرتی و غیره روزانه آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس را به همشهریان ارائه می‌دهند.

خلفی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این طرح با تجهیزات حفاظتی بهداشتی هوطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق می‌کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۰۰ پایگاه در سراسر استان البرز فعال است، یادآور شد: داوطلبان آموزش دیده این جمعیت در ۵۰ ایستگاه در شهرستان کرج و شهرستان‌ های فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و طالقان هر کدام با ۱۰ ایستگاه طرح آمران سلامت را اجرا و به هموطنان خدمات بشردوستانه ارائه می‌دهند.
اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ همگام با سراسر کشور طرح آمران سلامت را اجرا کردند.
وحید معدنچی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا گفت: اعضای داوطلب و فعال شهرستان ساوجبلاغ برای قطع زنجیره همه‌گیری بیماری کرونا به ندای رهبر فرزانهانقلاب لبیک گفتند.
وی با بیان اینکه این طرح از پنج آبان به مدت ۱۰ روز در این شهرستان ادامه دارد، اظهار کرد: اعضای این شهرستان با اخلاق خوب،آموزش‌ های لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را به همشهریان ارائه می‌دهند.
معدنچی ادامه داد: با بهره‌گیری از توانایی اعضای کانون‌های جوانان و خانه‌های هلال، امدادگران و داوطلبان در ۱۰ محل پر تردد شهرستان ساوجبلاغ، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را به افراد تذکر می‌دهند.

اعضای داوطلب طالقانی به ندای رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفتند.
علیرضا کلاته مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان خاطرنشان کرد: با توجه به تاثیر حضور نیرو‌های داوطلب برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ در آغاز شیوع این بیماری، رهبر انقلاب اسلامی از نیروهای جوان، مومن و داوطلب باردیگر دعوت کردند.
وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان برای لبیک به ندای آیت الله خامنه‌ای از ظرفیت های اعضای با ایمان و جوان این شهرستان برای اجرای طرح آمران سلامت استفاده می‌کند.
کلاته افزود: بر این اساس با به‌ کارگیری اعضای جوان و داوطلب آموزش دیده به عنوان آمران سلامت در قالب گروه‌ های سه نفره با برپایی ده ایستگاه‌ ثابت و سیار در مکان ‌های شلوغ، فروشگاه‌ ها، میدان‌های اصلی شهر و غیره به هموطنان برای پیشگیری شیوع ویروس کرونا آگاهی‌های لازم ارائه می‌شود.
مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان در پایان عنوان کرد: هموطنان با رعایت دستورها و شیوه نامه ‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌ فیزیکی و استفاده صحیح از ماسک آمران سلامت را در تامین سلامت شهروندان کمک کنند.

اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس در ده ایستگاه رعایت دستورهای بهداشتی را ترویج کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس با بیان فعالیت اعضا در ۱۰ایستگاه ثابت و سیار در سطح شهرستان تصریح کرد: این پایگاه‌ها با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب پذیر جامعه در برابربیماری کرونا فعال شده است.
وی با اشاره به طرح آمران سلامت که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر تشکیل شده است، یادآور شد: اعضای جوانان و داوطلبان بشردوست جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس به شهروندانی که دستور‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند،توصیه‌های لازم را ارائه می‌دهند.
نادر مایلی گفت: اعضا با ترویج حفظ فاصله اجتماعی، ارائه بروشور برای استفاده درست از ماسک و توزیع ۸۰۰ عدد ماسک بهشهروندانی که ماسک نداشتند، در طرح آمران سلامت مشارکت دارند.

اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد در طرح آمران سلامت ماسک و دستکش توزیع کردند.
مرتضی غلامی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد با اشاره به اجرای طرح آمران سلامت گفت: این طرح همزمان با سراسرکشور از پنج آبان به مدت ۱۰ روز در این شهرستان آغاز شده است.
وی با بیان اینکه تنها راه مقابله با این ویروس رعایت دستورهای بهداشتی است، اظهار داشت: اعضای جوانان و داوطلبان در دو ایستگاه در هلال احمر شهرستان، و هشت ایستگاه ثابت و سیار در خانه هلال روستایی و سطح شهر، رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی را میان شهروندان گسترش می‌دهند.

55 پست آمران سلامت در استان فعال شد

طرح آمران سلامت با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره گیری از ظرفیت های داوطلبان و جوانان مومن و همچنین تدابیر دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر در استان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، ابوالفضل محبان در آیین آغاز طرح سراسری آمران سلامت در استان گفت: این طرح با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره گیری از ظرفیت های داوطلبان و جوانان مومن و همچنین تدابیر دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر در استان از امروز آغاز می شود.

محبان افزود: هدف این طرح افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و کاهش آمار مبتلایان به این بیماری کرونا است و جمعیت هلال احمر همچون گذشته پیشتاز در اجرای آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه بر اساس تدابیر اندیشیده شده، ۵۵ پست ثابت و سیار آمران سلامت در نقاط مختلف استان و نقاط پر ازدحام مستقر شده است؛ افزود: ۱۷۵ نفر از داوطلبان و اعضای جوانان روزانه در این پست های ثابت و سیار فعالیت کرده و ضمن توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی، اقدام به توزیع ماسک به افراد فاقد آن می‌کنند.

محبان همچنین یادآور شد: جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از ابتدای شیوع بیماری کرونا اقدام به اجرای طرح غربالگری و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی پیش از ابلاغ آیین‌نامه‌های اجرایی آن کرد؛ که نشان می دهد اعضای این مجموعه در همه زمینه ها بالاخص مقابله با ویروس کرونا از جان خود مایه می‌گذارند.

اجرای طرح یاریگران زندگی در هرمزگان

به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی آموزش امداد و کمک های اولیه در راستای اجرای طرح یاریگران زندگی در هرمزگان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ سحر رفیعی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر هرمزگان بیان کرد: یکی از وظایف مهم و خطیر جمعیت هلال احمر گسترش آموزش های همگانی در جامعه است .
وی افزود: طرح یاریگران زندگی با هدف افزایش مشارکت اجتماعی و ارتقای فرهنگ خودامدادی، فعالیت های آموزشی و فرهنگی از قبیل آموزش امداد و کمک های اولیه، فعالیت های زیست محیطی و بشردوستانه تا پایان سال اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس رسالت و وظیفه ذاتی هلال احمر در حوزه آموزش، دوره های همگانی امداد و کمک های اولیه همراه با صدور گواهینامه اجرا می شود.

آموزش بیش از 14 هزار نفر عضو جوانان در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمرخراسان رضوی از آموزش بیش از 14هزار عضو جوان در هفته کاهش بلایای طبیعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ علیرضا معین زاده با اعلام این خبر افزود: در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی بیش از 14 هزار نفر از اعضای جوانان با آموزه های امدادی و کارگاه های شناخت انواع مخاطرات آشنا شدند.
وی خاطرنشان کرد: 43 کانون دانشجویی و81 کانون جوانان در برگزاری کارگاه های آموزشی، تولید محتوا، تهیه پوستر، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و فضاسازی محیطی همکاری کردند.

۳۴۱ نفر از داوطلبان و جوانان در قالب ۱۱۲ تیم در طرح “آمران سلامت” فعالیت می کنند

سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ۳۴۱ نفر از داوطلبان و جوانان در قالب ۱۱۲ تیم در طرح "آمران سلامت" فعالیت می کنند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان سیاوش غلامی با اشاره به اجرای طرح آمران سلامت در سراسر استان گیلان گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های حال حاضر کشور از جمله استان گیلان تبدیل شده است و متاسفانه در این بین شاهد وضعیت قرمز در تمامی نقاط این استان هستیم.

سیاوش غلامی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش مضاعف برای کنترل شیوع کرونا، اظهار کرد: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش مضاعف و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای کنترل این ویروس ، طرح “آمران سلامت” با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در مواجهه با کووید -۱۹ و همچنین توسعه آموزش‌های همگانی از ۵ آبان سال جاری در سراسر استان گیلان اجرایی شده است.

معاون جوانان هلال احمر استان گیلان گفت : ۳۴۱ نفر از اعضای جوانان و داوطلبان در قالب ۱۱۲ تیم در آمران سلامت فعالیت می کنند.

امید عظیمیان ضمن اشاره به تعداد پایگاه های آمران سلامت در استان گیلان بیان کرد : ۷۱ پایگاه آمران سلامت و ۴۱ خانه هلال و همچنین تیمهای سیار سحر و سحاب جوانان در این طرح فعال هستند.

معاون جوانان استان افزود : از ۵ آبان ماه سال جاری تا روز جاری بیش از ۵۲۶۴ نفر از خدمات طرح آمران سلامت در استان گیلان بهره مند شدند.

حضور اعضای جوان هلال احمر استان در جشنواره ها

بیش از 200 نفر از اعضای کانون های دانش آموزی در تولید محتوا و فیلم آموزشی دادرس، جشنواره هلال خندان من، پوپک قصه گو، پویش مهربانی، احسان در کرونا، پیام مهربانی برای فرشتگان سپید موی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان سیاوش غلامی مدیر عامل استان گفت: با نهادینه کردن آموزش و فرهنگ در بین اعضای کانون های دانش آموزی عضو هلال احمر به عنوان آینده سازان این نهاد مردمی می باشند که با برنامه ریزی درست و ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی، آموزشی و هنری می توانیم با ایجاد انگیزه آنان را به فعالیت های بشردوستانه علاقه مند کنیم.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ها آشنایی بیشتر اعضا با هلال احمر، اهداف بشردوستانه صلیب سرخ و هلال احمر و ارتقای روحیه مشارکت و کارهای گروهی در بین اعضا می باشد.

امید عظیمیان معاون جوانان هلال احمر استان نیز گفت: با توجه به اهمیت جذب و برنامه ریزی اعضای جوان این معاونت تلاش می کند تا با فراهم نمودن زمینه ای مناسب فرهنگی و آموزشی برای اعضائ در سنین مختلف ضمن ایجا علاقه مندی و انگیزه آنان در جذب و توانمند سازی آنان قدم بردارد.

معاون جوانان هلال احمر گیلان افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ها ایجاد نشاط و افزایش روحیه اجتماعی در راستای جذب و نگهداشت و تربیت نیروهای متخصص و استفاده از توان آنان در اجرای اهداف هلال احمر می باشد .

عظیمیان بیان کرد: تولید محتوی و فیلم آموزشی دادرس، جشنواره هلال خندان من، پوپک قصه گو، پویش مهربانی، احسان در کرونا، پیام مهربانی برای فرشتگان سپید موی از جشنواره هایی بود که اعضای علاقه مند دانش آموزی در آن شرکت کردند.

درخشش گلستان در عملیاتی کردن برنامه های جوانان

حوزه امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گلستان با کسب موفقیت در عملیاتی کردن برنامه های سازمان جوانان در سطح استان افتخاری دیگر برای گلستان کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، مهدی جعفری با اعلام این خبر گفت: حوزه دانشجویی و جوانان معاونت جوانان استان در سه دوم ماهه سال 99 در طرح های خدمات بشردوستانه، غربالگری سلامت، انتخابات مجامع و اجرای طرح های ابتکاری موفق به کسب رتبه عالی در سطح کشور شد.
سرپرست معاونت امور جوانان گلستان خاطرنشان کرد: این موفقیت با تلاش روز افزون و پشتکار مضاعف تمام نیروی های داوطلب جوانان جمعیت هلال احمر در سطح استان، رابطین خبری و همکاران در شعب و استان کسب شده است که جای قدردانی دارد.
وی در ادامه افزود: رتبه های کسب شده مربوط به برنامه ها و طرح های ملی با عنوان گرامیداشت هفته هلال، روز پزشک، طرح قرار مهربانی و جشنواره بیانیه گام دوم انقلاب می باشد.

برگزاری جلسه فعالان کمیته مشورتی راهبردی اعضای فعال و صاحب نام سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در فضای مجازی

جلسه فعالان کمیته مشورتی راهبردی اعضای فعال و صاحب نام سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با هدف بهره گیری از تجربیات و طرح ایده‌های مختلف از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ سید علی منیری قائم مقام رئیس سازمان و معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال در جلسه کمیته مشورتی راهبردی اعضای فعال و صاحب نام سازمان جوانان بیان کرد: سه محور تشیکلاتی، فرهنگی و اجتماعی و توسعه فعالیت های اقتصادی برای اجرای برنامه های روتین، فرهنگ سازی و توسعه فعالیت های اقتصادی مورد توجه است.
منیری افزود: رویکرد اقتصادی دو سرفصل شامل ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای اعضا دارد و براساس سلسله بندی و رتبه بندی است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد بازار با رویکرد کسب و کارهای کوچک و فراگیر درون سازمانی در گام اول برای جامعه هدف سه میلیون نفری در کشور مورد توجه است.
قائم مقام رئیس سازمان جوانان هلال احمر بیان کرد: وقتی بازار و چرخه تولید موجود باشد، در کشورهای مختلف کارهای با ارزشی انجام می شود و ما نیز باید به آن توجه داشته باشیم.
وی گفت: همه امور باید تقویت شود و از کارخانه ایده تا شتاب دهنده ها و مراکز رشد و توسعه ایده و ایجاد چرخه تولید یک بسته ای است که باید پیرامون آن کار شود.
منیری افزود: در گام اول هر یک به گروه های سه نفره تقسیم می شوند و گروه های تسیهل گری و سازماندهی افراد شکل می گیرد و هر یک در قالب دو تا سه نفر وارد کارگروه ها شوند.
معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: باید مشکلات در نحوه جذب و ساماندهی، حفظ و نگهداری نیروها و به کار گیری اعضا شناسایی و رفع کرد.
وی با تاکید بر برگزاری کارگاه های استارتاپی با هدف رفع مشکلات و نقش تسهیل گر گفت: مصوبات باید نقش جهت دهی داشته باشند و کارگروه فرهنگی و اجتماعی و دیگر کارگروه ها قابل پیگیری است و هر یک از موضوعات زمینه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و رسانه شکل گرفته است.
منیری با اشاره به اهمیت همراهی و هم افزایی اعضا در اجرای موفق برنامه ها افزود: از حضور و توانمندی اعضای قدیمی و پیشکسوت بهره می گیریم و این تجربیات را ثبت و عملیاتی می کنیم.

اجرای طرح آمران سلامت در 180 پایگاه در سراسر استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از اجرای طرح آمران سلامت با راه اندازی و فعالیت در 180 پایگاه در سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به اجرای طرح آمران سلامت در ۱۸۰ پایگاه در سراسر استان بیان کرد: پیشگیری، آموزش و رعایت پروتکل های بهداشتی در طی 8 ماه گذشته از عوامل موثر در امر مبارزه با ویروس کرونا است.
وی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در دیدار با رییس جمهور و مسئولان بهداشتی و درمانی، بر تعامل دستگاه‌های متولی، شیوه‌های پیشگیری، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس، طرح آمران سلامت توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر راه اندازی شد.
وی با اشاره به اینکه این طرح با تاکید رییس سازمان جوانان در خصوص همکاری و مشارکت اعضای جوانان در خصوص کمک به امر مبارزه با اپیدمی کرونا اجرا می شود، خاطرنشان کرد: طرح آمران سلامت با ابلاغ بخشنامه مشارکت کانون های چهارگانه جوانان، دانشجوبی، طلاب و روستایی با راه اندازی 180 پایگاه در سراسر استان از 5 لغایت15 آبان اجرا می شود.
فلاح تصریح کرد: پایگاه های طرح آمران سلامت در اماکن شلوغ شهرها مثل فروشگاه های بزرگ، ورودی ترمینال های مسافربری، راه آهن، میادین اصلی شهر و سایر مکان های پر رفت و آمد برپا می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: در هر پایگاه تیم های 3 نفره آموزش دیده ثابت و سیار (سحاب) و نیروهای امدادگر داوطلب و داوطلبان علاقه مند حضور خواهند داشت که با تذکر لسانی به افرادی که نکات ایمنی رعایت نکردند، توصیه به حفظ فاصله اجتماعی و امر به رعایت نکات بهداشتی فعالیت می کنند.
فلاح تصریح کرد: توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا در سراسر کشور از اهداف اجرای طرح آمران سلامت است.

اجرای طرح آمران سلامت در هرمزگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از آغاز اجرای طرح آمران سلامت با حضور جوانان و داوطلبان هلال احمر در هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد:
در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد مرکزی مبارزه با کرونا، سازمان جوانان جمعیت هلال‌ احمر اقدام به اجرای طرح آمران سلامت در سراسر کشور از پنجم تا پانزدهم آبان ماه اجرا می شود.
مختار سلحشور افزود: اعضای جوانان داوطلب و داوطلبان علاقمند در قالب تیم های ۳ نفره ثابت و سیار در این طرح مشارکت دارند .
وی اظهارکرد: برای توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجهه با کرونا این طرح همزمان با سراسر کشور در استان هرمزگان نیز اجرا می شود .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: این طرح در تمامی شهرهای استان در محل اماکن شلوغ، مجتمع های تجاری، ترمینال های مسافربری، سواحل دریای، میادین اصلی شهر و … برگزار می شود و جوانان داوطلب اقدام به آموزش همگانی برای مردمی که اطلاعات کافی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه می کنند.