All posts by فرشاد توکلی

اجرای طرح ناظران سلامت هلال احمر در استان ایلام آغاز شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: طرح ناظران سلامت همزمان با طرح محله محور مبارزه با کرونا که به طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده با همکاری اعضای جوانان این جمعیت با سپاه امیرالمومنین (ع) و دانشگاه علوم پزشکی در سراسر استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری اظهار داشت: طرح ناظران سلامت به منظور قطع زنجیره ویروس کرونا، جلوگیری از شیوع آن و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها در استان ایلام آغاز شد.
علی اکبری با اشاره به هدف اجرای طرح ناظران سلامت، افزود: این طرح در قالب همکاری اعضای جوانان هلال احمر با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه‌ علوم پزشکی و نیروهای بسیجی سپاه امیرالمومنین (ع) استان در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی و در راستای صیانت از سلامت هموطنان و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در سطح استان آغاز به کار کرده است.
وی با اشاره به نحوه اجرای طرح مذکور، خاطرنشان کرد: هر تیم از ناظران سلامت به همراه کارشناسان بهداشت و نیروهای بسیجی در محله های شهر و در بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه اصناف و بازاریان مراجعه می کنند و ضمن بازدید از مراکز تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت همکاری در زمینه آموزش عمومی و توصیه های بهداشتی، توزیع بروشورهای بهداشتی و تکمیل چک لیست های مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و تحویل به کارشناسان بهداشت محیط کار فعالیت می کنند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد: اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و پایبندی به محدودیت‌های کرونایی اعمال شده از راهکارهای کنترل و مهار ویروس کرونا و به حداقل رساندن آمار جانباختگان بیماری کویید ۱۹ است که جمعیت هلال احمر، در این راستا و در جهت حفاظت از سلامت هم استانی‌ها برای اجرای طرح ناظران سلامت اقدام کرده است.

طرح آمران سلامت در ایلام به کار خود پایان داد

بهره مندی بیش از ۲۱ هزار نفر توسط جوانان و داوطلبان هلال احمر استان تحت پوشش طرح آمران سلامت قرار گرفتند

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت: از ابتدای اجرای طرح آمران سلامت از ۵ آبان ‌تا ۱۵ آبان ماه ۲۱ هزار و ۲۲۲ نفر توسط جوانان و داوطلبان هلال احمر استان تحت پوشش خدمات ارائه شده قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ شکراله جایدری با اشاره به اجرای طرح ملی آمران سلامت با هدف مبارزه با شیوع کرونا اظهار داشت: در این طرح در مجموع ۱۰۴۳ نفر/ روز جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان شامل ۴۸۴ نفر/ روز  از برادران و ۵۵۹ نفر / روز خواهر در قالب ۵۱ تیم در طرح “آمران سلامت” فعالیت می کنند و در این مدت ۱۹ هزار ۴۳ عدد ماسک بین شهروندان و ۱۶۰ لیتر مواد ضد عفونی در بین شهروندان توزیع گردید.
 جایدری بیان کرد: طرح آمران سلامت، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، با هدف ارائه توصیه های لازم به هموطنان عزیز با استفاده از ظرفیت اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان است.

ارائه خدمات”آمران سلامت” هلال احمر به بیش از ۱۳۱ هزار نفر  از ابتدای اجرای طرح تاکنون در استان آذربایجان غربی 

معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی از ارائه خدمات آمران سلامت به بیش از ۱۳۱ هزار نفر از ابتدای اجرایطرح تاکنون در سراسر استان خبر داد‌.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ نجف آذرنیوتور معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: از ابتدای آغاز طرح آمران سلامت که در راستای امر رهبری در مبارزه با کرونا و با مشارکت اعضای جوان و داوطلب انجام شد؛ تا کنون ۱۳۱ هزار و ۸۵۳ نفر از شهروندان استان در محل های پر تردد شهر، ترمینال، فروشگاههای خرید و خانه های هلال روستایی به رعایت موارد بهداشتی و زدن ماسک توصیه شدند.
وی همچنین افزود:از پنجم آبان تاکنون سه هزار و۴۸۵ عضو داوطلب به روز در پوشش هزار و ۲۴۵ تیم در۸۳۸ پایگاههای ثابت و سیار با مشارکت ۴۴ سمن فعالیت کردند.
آذرنیوتور گفت: در این طرح ۴۱ هزارو ۳۵۵ ماسک توزیع شده و ۷۲۸ لیتر محلول ضدعفونی برای اعضا و مردم بهره ور استفاده شده است.
معاون امور جوانان در ادامه تشریح این طرح گفت: مجریان این طرح علاوه بر ارائه راهنمایی های لسانی، به افرادی که نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی کم توجهی نشان داده و سلامت خود و جامعه را به مخاطره می اندازند، تذکر دادند.

دوچرخه سوار ایلامی به مناسبت “73امین سالروز سازمان جوانان” با پیام صلح و دوستی مسیر ایلام تا شهرستان ایوان رکاب زد

دوچرخه سوار ایلامی عضو فعال جوانان جمعيت هلال احمر به مناسبت 73 امین سالروز سازمان جوانان با شعار "همیاران سلامت و مشارکت اجتماعی در مقابله با کرونا " در اولین سفر خود مسیر ایلام تا شهرستان ایوان را رکاب زد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ فرشاد توکلی دوچرخه‌سوار ایلامی و عضو فعال جمعیت هلال‌احمر استان، همزمان با آغاز 73 امین سالروز سازمان جوانان، میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) به‌ عنوان سفیر صلح و دوستی در اولین سفر خود مسیر ایلام تا شهرستان ایوان را رکاب زد.

توکلی در بدو ورود به شهرستان ایوان مورد استقبال بخشدار مرکزی شهرستان، رئیس و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان ایوان قرار گرفت.

وي با شعار «همیاران سلامت و مشارکت اجتماعی در مقابله با کرونا» همزمان با آغاز 73امین سالروز سازمان جوانان سفر اول خود را از شهرستان ایلام و پس از طي كردن مسافت ۳۶ كيلومتري به شهرستان ایوان رسيد.

این پیام‌آور صلح و دوستی هدف از حرکت انسان‌ دوستانه خود را، ترویج پیام صلح، دوستی و شعار «همیاران سلامت و مشارکت اجتماعی در مقابله با کرونا» دانست و اظهار کرد: این حرکت به‌منظور قدردانی از زحمات انساندوستانه جوانان، دواطلبان و امدادگرانی است که بی‌ادعا نقش مهمی را در حفظ سلامت تک تک افراد جامعه ایفا می کنند. که انشالله مردم با مشارکت هرچه بیشتر در رعایت و اجرای دستورهای بهداشتی، ضرورت زدن ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا، می‌توانند کمک بزرگی به جامعه داشته باشند.

تشریح طرح آمران سلامت / برپایی 127 پایگاه آمران سلامت دراستان  

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در گفتگو با شبکه سهند به تشریح طرح آمران سلامت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ دکتر حمید حسین پورگفت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری که در دیدار با مسئولان بهداشتی کشور مطرح شد و ریاست محترم جمعیت هلال احمر کشور اعلام آمادگی کردند که طرحی تحت عنوان طرح امران سلامت با هدف تبلیغ و ترویج استفاده از پروتکل های بهداشتی در سطح کشور اجرا شود.

وی ادامه داد: به دنبال این ابلاغیه همزمان با سراسر کشور در استان ما هم،  تیم های سه نفره آمران  سلامت تشکیل شد و در شهرستان‌ها و شهر تبریز در محله های شلوغ و پرتردد به مکان یابی  اقدام و تیم‌های مزبور  مستقر شدند و به صورت سیار یا به صورت ایستگاهی نسبت به توزیع مواد لازم و مواد ضدعفونی کننده و ماسک و ترویج و تبلیغ رعایت  پروتکل های بهداشتی و زدن  ماسک و استفاده صحیح از آن،  ایجاد فاصله اجتماعی اقدام کردند.

دکتر حسین پور خاطر نشان کرد: در این طرح در 127 نقطه استان پست ایجاد کردیم و تیم‌های سه نفر با حضور نیروهای داوطلب، جوانان، امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و همکاران جمعیت هلال احمر از تاریخ پنجم آبان‌ماه تا پانزدهم آبان ماه به مدت ۱۰ روز در سطح  استان، شهرستان‌ها و مراکز خرید، ترمینال ها، فرودگاه و هر منطقه ای که شلوغ باشد و تجمع در پی داشته باشد نسبت به ارائه خدمات می‌کنند.

مدیر عامل استان تصریح کرد: این طرح در راستای  اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر و تحقق اهداف عالیه و بازیافت  سلامت عمومی و پیشگیری از شیوع و قطع زنجیره ویروس کرونا می باشد.

گفتنی است: طرح آمران سلامت از ۵ آبان شروع و تا ۱۵ آبان تداوم خواهد داشت. و در آن داوطلبان و جوانان و امدادگران هلال احمر نسبت به یاد آوری پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک اقدام خواهند کرد.

بیش از ۵۶ هزار نفر از خدمات رسانی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در طرح آمران سلامت بهره مند شدند

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه از خدمات رسانی به ۵۶ هزار و ۲۸۵ نفر از هم استانی ها در طرح آمران سلامت ️در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به منظور ورود نیروهای‌ داوطلب و جوان به میدان مقابله با ‎ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش رابط خبری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مختار اسدیان ضمن اعلام این خبر و تبریک فرارسیدن هفته وحدت افزود: در این طرح اعضا با استقرار در 36 پایگاه در مکان‌های پرتردد شهرستان های سطح استان از قبیل فروشگاه‌ها، میادین و معابر اصلی، ترمینال‌های مسافربری و… نسبت به آگاه سازی مردم با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی در جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و با هدف ترغیب افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند اقدام میکنند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه یکی از اهداف اصلی این طرح را حساس سازی جامعه جهت رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از بیماری کرونا قلمداد کرد و افزود: در این طرح که با مشارکت ۳۰۳ نفر از جوانان و داوطلبان هلال احمر استان به اجرا درآمده، ۵۶ هزار و ۲۸۵ نفر طی چهار روز گذشته از خدمات اعضا جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در طرح ملی “آمران سلامت” بهره‌مند شدند.

وی تصریح کرد: تا کنون در این طرح بیش از ۲۰ هزار ماسک و ۱۹۸ لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط تیم ها در بین مردم توزیع شد.

در پایان اسدیان بیان داشت: هلال احمر از آغاز شیوع ویروس منحوس کرونا فعالیت‌هایی همچون غربالگری و پایش سلامت در مبادی ورودی شهر، نذر خون، ضدعفونی محیط های عمومی و توزیع ماسک، طرح نذر سلامت خادمین حسینی هلال، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کمک به نیازمندان و متاثرین از کرونا را انجام داده است.

قابل ذکر است که طرح ملی آمران سلامت جمعیت هلال احمر با شعار «جامعه را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت می کنیم» و در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی به منظور ورود نیروهای‌ داوطلب و جوانان به میدان مقابله با ‎ویروس کرونا که در حال حاضر به بزرگ ترین دغدغه بهداشتی-درمانی حوزه پزشکی در جهان تبدیل شده است، از ۵ تا ۱۵ آبان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

آمران سلامت هلال احمر به ۶ هزار و ۲۵۰ ایلامی خدمات ارائه دادند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: به دنبال تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر استفاده از توان نیروهای داوطلب مخلص و جوانان مومن و انقلابی برای کنترل ویروس کرونا ۴۸ پایگاه ثابت و سیار آمران سلامت در استان ایلام فعال شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری بیان کرد: ۴۱۳ نفر روز از اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در قالب ۴۸ تیم در طرح “آمران سلامت” فعالیت می کنند.

علی اکبری اظهار داشت: طرح آمران سلامت، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، با هدف ارائه توصیه های لازم به هموطنان عزیز با استفاده از ظرفیت اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در حال اجرا است

وی خاطرنشان کرد: اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با مشارکت در این طرح در میادین اصلی شهر و سایر مکان های پر رفت و آمد، ضمن ارائه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، هموطنانی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک، نسبت به تردد در سطح معابر اقدام کرده را به رعایت پروتکل ها و همچنین احترام به سلامت دیگر هموطنان ارشاد می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: جوانان و داوطلبان هلال احمر در سطح استان از آغاز طرح ۵ آبان تا امروز ۸ آبان ماه به ۶ هزار و ۲۵۰ نفر در قالب طرح آمران سلامت راهنمایی های لازم و توصیه های بهداشتی در خصوص پیشگیری از کرونا ارائه دادند.

علی اکبری اعلام کرد: هموطنان باید توجه جدی به دستورالعمل ها و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در معابر را داشته باشند تا با همفکری و همیاری هم بتوانیم هر چه زودتر این ویروس منحوس را ریشه کن نماییم.

وی افزود: اجرای طرح آمران سلامت تا ۱۵ آبان ماه ادامه دارد…

اجرا طرح “آمران سلامت” توسط جوانان استان ایلام / 12 تیم فعال در سطح استان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از اجرای طرح آمران سلامت در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری همزمان با سراسر کشور در استان ایلام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری از اجرای طرح آمران سلامت در سراسر استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا به یکی از بزرگترین دغدغه های حال حاضر کشور و استان تبدیل شده است و شاهد وضعیت قرمز در استان هستیم، در راستای لبیک به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش مضاعف، ابتکارات جدید و بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود برای کنترل ویروس کرونا توسط جوانان در سطح استان اجرا می شود.

علی اکبری بیان کرد: طرح آمران سلامت با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب پذیر جامعه در مواجهه با کوئید ۱۹ و همچنین توسعه آموزش‌های همگانی در روز اول با مشارکت 48 نفر (19 خواهر و 29 برادر) عضو جوانان هلال احمر استان به اجرا درآمد.

علی اکبری تشریح کرد: طرح‌ ‎آمران سلامت از پنجم تا پانزدهم آبان‌ماه با هدف دعوت مردم به ‎رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با مشارکت جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: در این طرح اعضای جوانان و داوطلبان بشردوست جمعیت هلال احمر در قالب 12 تیم های سحاب و سحر به ویژه در اماکن پرتردد به ارائه خدمت خواهند پرداخت.
وی همچنین افزود: راهنمایی لسانی به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، توصیه به حفظ فاصله اجتماعی و امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شان و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه از اهم وظایف آمران سلامت است.
گفتنی هست در روز اول این طرح تمامی اعضاء جوانان شعب استان با برپایی ایستگاه سیار و ثابت به آموزش و دعوت مردم به ‎رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توزیع 550 ماسک و 15 لیتر مواد ضدعفونی کننده پرداختند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

تمدید احکام دبیران کانون های چهارگانه سازمان جوانان به مدت یکسال دیگر

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: احکام دبیران کانون های چهارگانه سازمان جوانان به مدت یکسال دیگر تمدید می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمد گل‌فشان با اشاره به شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری انتخابات دبیران کانون های چهارگانه سازمان (دانشجویی، جوانان، طلاب و روستایی) به صورت حضوری، گفت: احکام دبیران کانون های چهارگانه تمدید می شود.

دکتر گل فشان افزود: با عنایت به درخواست مکرر جمعیت هلال احمر استان ها، ودرصورت صلاحدید معاون محترم امور جوانان احکام دبیران کانون های چهارگانه سازمان جوانان به مدت یکسال دیگر تمدید می شود.

اجرای طرح دوم “نذر سلامت” توسط جوانان ایلامی در اربعین حسینی

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام از ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی جوانان هلال احمر استان ایلام در طرح دوم "نذر سلامت اربعین حسینی"  در سطح شعب استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ شکرالله جایدری با بیان این که اربعین حسینی مصادف با چهلمین روز از شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش است گفت، حـماسه‌ای ماندگار در تـاریخ اسلام و تشیع و نماد پیروزی انسان‌های آزاده اما مظلوم‌ در برابر ظلم و ستم مستکبران و همبستگی برای نابودی ظلم و برقراری وحدت و صلح در جهان است.

جایدری بیان داشت: اربعین حسینی در مهر ماه امسال بدلیل شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا که از اسفند سال گذشته آغاز شد با محدودیت‌هایی همراه بود اما با همان شور و عشق سال‌های گذشته گرامی داشته شد و جوانان هلال احمر استان ایلام برنامه‌های خود را در جهت نشانه گذاری برای تعیین فاصله استقرار عزاداران، همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، راهنمایی عزاداران برای رعایت فاصله ۲ متری، ضدعفونی دست های عزاداران، پخت غذای نذری و…. در شعب شهرستان های آبدانان، ایلام، دره شهر، دهلران، سیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی اجرا شد.

وی در پایان ادامه داد: کنترل پوشش ماسک عزاداران و راهنمایی افراد بدون ماسک برای دریافت ماسک داخل هیات و ارائه توصیه های بهداشتی لازم به عزاداران در هر برنامه توسط عضو توانمند و آموزش دیده تیم از دیگر اقدامات اعضای جوانان طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی به شمار می رود.