All posts by مریم سادات بهشتی

اجرای طرح ملی غمگساران جوان در استان مرکزی
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از اجراشدن طرح ملی غمگساران جوان در سراسر شعب استان خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی،آرش اشتری در رابطه با این خبرگفت: طرح غمگساران باهدف تسلی بخشی به بازماندگان کووید ۱۹ در استان مرکزی اجراشد.

وی افزود: در ابتدا جوانان مرکزی با حضور در بیمارستانها از مدافعین سلامت تجلیل به عمل آوردند سپس با حضور در خانه های این متوفیان سعی در ایجاد جوی آرام در بین خانواده های آنان نمودند.

اشتری خاطرنشان کرد: جهت تسلی دل بازماندگان جمعیت هلال احمر در سراسر استان اقدام به اجرای برنامه ای در مساجد نمودند در این برنامه از سخنرانان ومداحان به نام شهرستانی واستانی دعوت به عمل آمد وبرخی خانواده های متوفیان در این برنامه حضور یافتند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای این گونه طرحها در واحد جوانان باعث ایجاد انگیزه در جوانان وحضور حداکثری جوانان در برنامه های سازمان است وجوانان با حضور در اینگونه برنامه ها در واقع شعار نوعدوستی را در معنای واقعی خود احساس میکنند.

 

اجرای طرح حمایت از بیماران سرطانی و خاص در راستای  پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا
از توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان تا تماس های مشاوره ای ویژه خانواده های درگیر ویروس کرونا

توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ بسته های بهداشتی و غذایی در بین نیازمندان توزیع شد. همزمان با مراسمات ویژه ماه مبارک رمضان، بسته های غذایی و بهداشتی در بین نیازمندان شهرستان های این استان توزیع شد.

آمنه غریبی تصریح کرد: این اقلام غذایی برای حمایت از خانواده های کم بضاعت و آسیب دیده و بویژه متاثرین در این شرایط تهیه شده است.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا روند برخی کسب ها و معیشت اقشار مختلف از جمله افراد کم بضاعت و کمتر برخوردار را بیشتر دچار آسیب کرده است، که از این رو جوانان هلال احمر در استان بوشهر با تهیه بسته های غذایی و بهداشتی در صدد رفع نیازهای اولیه آن ها بوده و این حرکت عام المنفعه و خیرخواهانه را انجام داده اند.

غریبی اضافه کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان فعالیت های بسیاری در راستای حمایت از محرومین و مستضعفین و اقشار آسیب دیده صورت گرفته است.

تماس های مشاوره ای ویژه خانواده های درگیر ویروس کرونا

 

خانواده های درگیر ویروس کرونا از تلفن های آموزشی و مشاوره ای بهره مند می شوند. به همت مراکز امور جوانان و مشاورین همکار این جمعیت، آموزش های تلفنی ویژه خانواده در حال انجام است.

آمنه غریبی افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و انتقال سریع آن،  یکی از مهم ترین موارد در مقابله با انتقال اینگونه اپیدمی و ویروس ها در خصوص چرخه انتقال آن آموزش هدفمند و مناسب در طبقات حساس از جمله خانواده درگیر این ویروس می باشد.

وی گفت: در این طرح خانواده ها می آموزند که چگونه خود را در زمان برخورد با مبتلایان محفوظ و از این ویروس مصون داشته همچنین چگونگی رفتار ها از لحاظ روحی با بیماران را نیز می آموزند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راهکار های قطع چرخه انتقال ویروس رعایت پروتکل ها آگاهی و افزایش سطح دانش مردم می باشد

گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال در استان مرکزی با تقدیر از مدافعین سلامت

جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال را با مراسم تقدیر از مدافعین سلامت وادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام آغاز نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی ، باتوجه به اینکه از تاریخ ۱۸ اردیبهشت لغایت ۲۴ اردیبهشت به نام هفته هلال احمر نامگذاری شده است جوانان هلال احمر آغاز این روز بزرگ را با قرارگرفتن در کنار مدافعین سلامت وتقدیر وتشکر از زحمات این فداکاران گرامی داشتند .

جوانان شهرستان غرق آباد در ابتدا باحضور دردرمانگاه این شهر با اهداء گل به این عزیزان گوشه ای از زحمات این بزرگان را به تصویر کشیدن .

جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان غرق آباد همچنین با حضور در بهشت زهرا وادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام در کنار شهدا قرار گرفتند .

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: هدف از اجرای اینگونه برنامه ها وبا توجه به شرایط متفاوت درکشور ایران برنامه های اجرا شده در این سال متفاوت خواهد بود اکثر برنامه ها به صورت مجازی اجرا خواهد شد .

وی افزود: تقدیر از مدافعین سلامت در اکثر شعب اجرا وجوانان با حضور در بیمارستانها از خدمات ارزنده این فرشتگان زمینی تقدیر به عمل خواهند آورند.

اشتری در پایان خاطرنشان کرد:هفته هلال احمر فرصت بسیار خوبی برای شناساندن تاریخچه وفعالیت هلال احمر به عامه مردم به خصوص جوانان است وجوانان باشرکت در اینگونه برنامه های فرهنگی زمینه حضور فعال در جامعه را پیدا خواهند کرد.

 

تقدیر از مربیان طرح دادرس جمعیت هلال احمر گیلان

 معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان به مناسبت هفته معلم  ضمن ارسال پیام تبریک به مربیان طرح دادرس با اهدای لوح  و پرداخت حق الزحمه آموزش  در مدارس سراسر استان   از آنان  تقدیر کرد .

 در بخشی از این پیام آمده است : معلّمی عشقی است الهی و آسمانی که پروردگار مهربان به انسان اعطا کرد تا با همّت بلند خویش روشنائی  بخش شب های تاریک جهالت و نادانی باشد. معلمّی، مهری است که از روز ازل با گل آدمی سرشته شد تا مردم از ظلمات جهل به نور دانایی، رهنمون شوند.

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و انسان نیز با پذیرش این مسئولیت، نام خویش را در این گروه و در قالب واژه مقدس معلم ثبت کرده است.

  هفته گرامیداشت مقام معلم را به جنابعالی تبریک عرض نموده  و توفیق روز افزونتان را از خداوند منان خواستاریم .

جمعیت هلال احمر استان گیلان درسال گذشته  طرح دارس را ر ۳۵۷ مدرسه سراسر استان اجرا کرد  که طی آن بیش از ۱۳ هزار دانش آموز از این طرح بهره مند شدند .

۵۲ دبیردر انتخابات مجامع دبیران کانونهای چهارگانه استان مرکزی به رقابت پرداختند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از رقابت 52 دبیر در انتخابات مجامع دبیران کانونهای چهارگانه در مرحله شهرستانی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی ، آرش اشتری در رابطه با این خبرگفت :با توجه به شیوع ویروس کرونا انتخابات مجامع دبیران کانونهای چهار گانه در شعب تابعه هلال احمر استان به صورت مجازی برگزار شد  .

وی افزود: در این رقابت ۵۲ دبیر کانونهای چهارگانه دانشجویی، طلاب،بخش آزاد و روستایی به رقابت پرداختند واز هرشعبه یک دبیر به مرحله انتخابات استانی راه پیدا نمود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد:در تاریخ ۲۲ اردیبهشت مرحله استانی انتخابات مجامع دبیران کانونهای استان با حضور ۱۱ دبیر منتخب ونه کاندیدا برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در پایان انتخابات دبیر ونایب دبیرمجمع استان تعیین و دبیر مجمع استان به مرحله کشوری معرفی خواهد شد.

این مقام مسئول تعداد شعب شرکت کننده در انتخابات مجامع را ۱۱ شعبه دانست وبیان داشت:از شهرستان اراک تعداد ۱۰ دبیر که یک دبیر از کانون دانشجویی ، شعبه آشتیان ۶ دبیر که یک دبیر از کانون دانشجویی، شعبه تفرش ۲ دبیر که یک دبیر از کانون طلاب ، خمین ۴ دبیر که یک دبیر از کانون دانشجویی، خنداب ۲ دبیر که یک دبیر از شاخه آزاد، شعبه دلیجان ۸ کاندید که یک دبیر از کانون دانشجویی، شعبه زرندیه ۲ دبیر که یک دبیر از شاخه آزاد، شعبه ساوه ۵ دبیر که یک دبیر از شاخه دانشجویی ، شازند ۵ دبیر که یک دبیر از شاخه آزاد، محلات ۴ شعبه که یک دبیر از شاخه آزاد ، وشهرستان غرق آباد ۴ دبیر که یک دبیر از شاخه طلاب به رقابت پرداختند وبه مرحله استانی را پیدا نمودند.

مصاف جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با ویروس کرونا

معاون امور جوانان هلال احمر خراسان‌جنوبی از طرح‌ها و پویش‌های مختلف در راستای مصاف جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی فائزه موهبتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده توسط جوانان هلال احمر خراسان‌جنوبی از زمان شیوع کرونا اظهارکرد: برخی از این طرح‌ها در قالب طرح ملی خدمات بشر دوستانه انجام گرفته است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه طرح ملی خدمات بشر دوستانه از ۲۵ اسفندماه شروع و تا ۱۵ اردیبهشت ادامه داشت، اظهارکرد: این طرح در هشت محور اعم پویش ملی لبخند با خانواده، پویش ملی هلال آماده و جشنواره فیلم و عکس و جشنواره خاطره‌نویسی، جشنواره نقاشی، طرح ملی آوای وطن و قصه‌گویی تلفنی برگزار شد.
وی با اشاره مشارکت  بیش از ۷هزار و ۷۰۰نفر در پویش های «لبخند با خانواده» و «هلال  آماده»  بیان‌کرد: این پویش ها با هدف ایجاد انگیزه، امید و نشاط، در بستر فضای مجازی از عموم مردم دعوت شد تا در این پویش ها شرکت کنند.
وی بیان‌کرد: در راستای ایجاد یک جامعه شاد و امیدوار اعضای جوان جمعیت هلال احمر در «پویش هلال آماده» عکسی از فعالیت های خود در راستای مبارزه با کرونا در فضای مجازی منتشر کرده و همچنین مردم را به  «پویش لبخند با خانواده» با ارسال یک عکس همراه با لبخند به ایجاد انگیزه و امیدواری در این روزها دعوت شدند که بیش از ۷هزار و ۷۰۰نفر در این پویش ها مشارکت داشتند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به طرح غمگساران جوان و شرایط متفاوت تدفین قربانیان بیماری کوید۱۹  گفت: در این طرح اعضای تیم سحر(سامانه حمایت های روانی) در راستای آرامش بخشی به خانواده این متوفیان با آنان گفت‌وگو و اقدام به تسلی خاطر افراد مصیبت دیده می‌کنند.
موهبتی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۰ خانواده متوفی ناشی از کرونا تحت حمایت روانی جوانان هلال احمر خراسان جنوبی قرار گرفتند، اظهارکرد: همچنین به یاد متوفیان ناشی از کرونا اعضای جوانان جمعیت هلال احمر بیش از ۴۰ نهال در استان کاشته‌اند.
وی  بیان‌کرد: ضدعفونی کردن معابر با همت ۳۲۰ نفر از اعضای جوان هلال و توزیع هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی از دیگر اقدامات اعضای جوان جمعیت هلال احمر از ابتدای شیوع کرونا بوده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین ۷۰ نفر از اعضای جوان کانون های روستایی و جوانان در کارگاه‌های تولید ماسک در بیرجند، خوسف، قائن و طبس در امر تولید و توزیع با دیگر اعضای داوطلب هلال احمر همکاری داشته اند.وی با بیان اینکه به دلیل قرنطینه در روز های کرونایی کودکان بیشتر در خانه ها و در کنار خانواده ها حضور داشتند، گفت: با شرکت بیش از۸۰۰ نفر از کودکان و نوجوانان استان در جشنواره “دنیای رنگی من” تلاش شد تا علاوه بر فرهنگ سازی و ایجاد شور و نشاط در میان کودکان، به خانواده ها برای غنی کردن اوقات فراغت فرزندان کمک شود.
موهبتی یادآور شد: همچنین ۳۰ روستای خراسان‌جنوبی با مشارکت ۳۷۰ نفر از اعضای جوان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ضدعفونی شد.
وی با اشاره به طرح غربالگری که از نهم اسفند تا ۱۶ فروردین ماه در ورودی‌های شهرها ادامه داشت، گفت: در این طرح نیز ۶۹۸ نفر از جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر حضور داشتند و همچنین به ۴۳هزار و ۸۶۱نفر نیز آموزش های لازم برای پیشگیری از کرونا داده شد.

برگزاری طرح “غمگساران جوان” در  آذربایجان غربی

اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در مراسمی با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد استانی و معاونت امور جوانان استان و همکاران ستاد، با خانواده های متوفیان کرونا در فضای مجازی ابراز همدردی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ همزمان با هفتمین روز درگذشت همکار ارجمند جناب آقای علی گودرزی و با حضور معاونت امور جوانان و معاونت امور داوطلبان طرح غمگساران(ختم قرآن، سخنرانی و مرثیه خوانی) با هدف همدلی با خانواده های متوفیان کرونا ویروس در نماز خانه جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی و همزمان در فضای مجازی برگزار شد.

حجت الاسلام نیساری با اشاره به اهمیت ابعاد بازیابی روحی و روانی بازماندگان این عزیزان گفت: این روزها خانواده های متوفیان کرونا یا خانواده های نیروهای درمانی به دلیل مراقبت ها و پروتکل های  بهداشتی، نتوانستند برای عزیزان از دست رفته خود مجلس ترحیم برگزار کنند، با طرح خوب سازمان جوانان امروز شاهد هستیم که از طریق فضای مجازی، نیز میتوانیم در سوگواری آنها شرکت کنیم و با آنها ابراز همدردی کنیم.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در این جمعیت همچنین به تلاشهای شبانه روزی کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا اشاره کرد که تعدادی از این درگذشتگان از همین کادر درمان هستند که بی شک به پاس از خودگذشتگی  و خدمات انسان دوستانه خود، در مقام اعلی علیین و شهدا خواهند بود.

مشارکت ۵۶ تن از اعضا و کارکنان هلال احمر  در اجرای طرح قرار مهربانی

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت : بر اساس نیاز سازمان انتقال خون  به ذخایر خونی و کمک به بیماران کرونایی  این طرح در تمام مراکز و شعب جمعیت هلال احمر اجرا شد .

پویش قرار مهربانی کمک به انسانهای نیازمند

امید عظیمیان معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به مشارکت  ۵۶  نفر از کارکنان و اعضای جوان سراسر استان در این طرح خدا پسندانه  گفت : قرار مهربانی طرحی برای کمک به افراد نیازمند خون و بیمار می باشد که  افراد داوطلب می توانند  با اهدای  مقداری از خون خود در این امر  انساندوستانه شرکت کنند .

وی افزود :  براساس برنامه ریزی و هماهنگی با سازمان انتقال خون و استقبال اعضای جوان از این طرح خداپسندانه خودروی سازمان انتقال خون ماهی یکبار با رعایت فاصله اجتماعی  در کانون های روستایی و محل جمعیت جهت اهدای خون مستقر می شود .

جرای غمگساران جوان هلال احمردر استان بوشهر

مراسم ختم قرآن و برنامه غمگساران با هدف همدردی با خانواده جان باختگان کرونا در استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ آمنه غریبی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان این خبر گفت: طرح غمگساران با حضور داوطلبین و نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر انجام شده است.

وی تصریح کرد: نزدیک به سه ماه کشور درگیر این بیماری و ویروس جهانی شده و طی این مدت خسارات بسیاری را به دنبال داشته از جمله از دست دادن عده زیادی از هموطنان نیز در پی شیوع این ویروس رخ داده است.

وی افزود: با توجه به تاکید رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم این عزیزان سفر کرده برگزار نشد، از این رو این سازمان با اجرای این طرح به همدردی و برگزاری مراسم یادبود آن ها پرداخت.

غریبی خاطرنشان کرد: این برنامه با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی اجرا گردیده است.

وی در پایان یادآور شد: از شهروندان و هم استانی‌ها انتظار می‌رود که با بهداشت و درمان در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا همکاری لازم را داشته باشند و از تردد غیرضروری خودداری و تا حد امکان در خانه بمانند.

Attachments area

تقدیرجوانان مرکزی از مدافعین  سلامت

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از حضور جمعی از پرسنل واعضاء جوانان در بیمارستان امام خمینی (ره)وتقدیراز خدمات شبانه روزی مدافعین سلامت خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی ، آرش اشتری در رابطه با این خبرگفت: جوانان جمعیت هلال احمر برای قدر دانی وعرض خسته نباشید به همراه مسئول امور جوانان در بیمارستانها حضور یافتند واز نزدیک شاهد زحمات این فرشتگان زمینی بودند وبا اهداء گل وشیرینی گوشه ای از زحمات این مدافعین را قدر دانی نمودند.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا این فرشتگان زمینی باگذشتن از جان وزندگی خود در کنار بیماران کرونای قرار گرفتند و لحظه ای این بیماران را تنها نگذاشتن با بهبود یافتن یک بیمار خنده برلبانشان جاری میشود وبا فوت یک بیمار گریه در چشمانشان نمایان میشود.

اشتری خاطرنشان کرد: هدف از اینگونه از برنامه ها در واحد جوانان فراگرفتن درس ایمان واز خود گذشتگی است درواقع قرار گرفتن جوانان در چنین فضاهای که سرشار از معنویات واز خود گذشتگی است باعث میشود جوانان امروز ما نیروهای قوی در آینده باشند تا در شرایط مشکلات وگرفتاری بتوانند در کنار هموطنانشان قرار بگیرند.