All posts by لیلا هادوی

آمادگی کامل جوانان جمعیت هلال احمر در اجرای طرح آمران سلامت

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان؛ دکتر گل فشان درپی اجرای طرح آمران سلامت از روز دوشنبه در سراسر کشور گفت: در پی اپیدمی ویروس کوید ۱۹ در سطح جهان و کشور عزیزمان، شاهد بیماری و کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان در جای جای کشور می باشیم که موجبات ناراحتی خانواده های بسیاری فراهم شده است.

در برهه حساس کنونی کشور نیازمند اقدام جدی در این موضوع هست که در فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید شده است. از این رو ضمن اهتمام کامل به منویات ریاست محترم جمعیت هلال احمر و نیز دستور العمل صادره از سوی دبیرکل محترم ترتیبی اتخاذ می‌گردد تا همچون سنوات قبل با بهره گیری از خدمات ارزشمند جوانان داوطلب در کنار سایر دستگاه ها، تمام تلاش خود را به منظور صیانت و حفظ سلامتی هموطنان عزیز بعمل آوریم.

سازمان جوانان با همراهی تمامی توان نیروهای مجرب و توانمند خود در سراسر کشور همت می گمارد تا در آستانه سالروز تأسیس برگ زرین دیگری به دفتر خاطرات بشر دوستی خود بی افزاید.

علام نتایج ششمین جشنواره عکس و فیلم کوتاه بشردوستی

ششمین فراخوان جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه بشردوستی به منظور ثبت و انتشار رویدادها و خدمات بشردوستانه و امدادی اعضای داوطلب و تبادل تجربیات و رفتارهای بشردوستانه خانواده ها و اقدامات ابتکاری هموطنان در دوره گذار از ویروس کرونا با رویکرد افزایش سازگاری و بهبود شرایط خانواده و همنوعان و نیز ترویج فرهنگ همیاری، همدلی و همدردی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا (کووید۱۹) با موضوعات و محورهای زیر برگزار گردید:

خدمات بشردوستانه و امدادی (تب سنجی، غربالگری، مشاوره، توزیع اقلام بهداشتی و …)، ابتکارات بشردوستانه خانواده ها درنحوه سازگاری و گذران مفید و موثر اوقات فراغت درخانه، مسئولیت پذیری اجتماعی، مهارت های ایمنی و خود مراقبتی در دوره گذار از ویروس کرونا، رفتارهای نوعدوستانه جهت افزایش تاب آوری، سطح ایمنی و سلامت همنوعان، حمایت های روانی واجتماعی جهت بهبود سلامت روان اقشار آسیب پذیر(مبتلایان، بهبود یافتگان و خانواده آنان)، رویدادهای موثر طرح سحاب(اقدامات امدادی و بشردوستانه اکیپ های سیار در پیشگیری ازابتلا به بیماری کرونا ومهار زنجیره انتقال وانتشار)، آداب و آئین های بشردوستانه ایمن عید نوروز درمنازل،جلوه های ایثار، نیکوکاری و انسان دوستی ازقبیل: رفتارهای داوطلبانه، عام المنفعه و بشردوستانه پزشکان، پرستاران، امدادگران، جوانان و سایر اقشارفداکار جامعه

کمیته داوران بخش فیلم کوتاه: متین حکیم پور، حسن قهرمانی، سید مصطفی مرتضوی

کمیته داوران بخش عکس: حسن غفاری، کورش ادیم، متین حکیم پور

منتخبین ششمین جشنواره عکس و فیلم کوتاه بشردوستی

بخش فیلم کوتاه

مجتبی حیدرپناه: استان فارس

محمد زارع: استان آذربایجان شرقی

سعيد نجاتی: استان قم

بخش عکس

محمد مهدی ورال: استان قم

مهدی کرمی: استان زنجان

عبداله جعفری: استان اصفهان

همچنین براساس پیشنهاد کمیته  محترم داوران ششمين جشنواره و موافقت دبیرخانه بشردوستی، مقرر است تعدادی از آثار شایسته تقدیر نیز با رویکرد ترویجی  معرفی شوند.

از منتخبین جشنواره هم زمان با ١۴ آبان به مناسبت آئین سالروز بزرگداشت تاسیس سازمان جوانان با اهدای لوح و جوایز تجلیل خواهد شد.

افتتاح خانه هلال روستای صحنه در شهرستان آق قلا با حضور رئیس سازمان جوانان

با حضور رئیس سازمان جوانان خانه هلال روستای صحنه شهرستان آق قلا در استان گلستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ دکتر گلفشان در آئین افتتاحیه خانه هلال روستای صحنه در شهرستان آق قلا گفت: با هدف توسعه و ترویج فرهنگ آموزش برای آمادگی و مقابله با حوادث، خانه های هلال روستایی در گلستان افتتاح و راه اندازی شد.

رئیس سازمان جوانان با اشاره به فعالیت های خانه های هلال روستایی گفت: در حال حاضر ۳۰ خانه هلال در روستاهای گلستان راه اندازی شده که تلاش می کنیم با توجه به دستور رییس جمهوری مبنی بر گسترش این مکان ها، تعداد خانه های هلال روستایی در این استان حادثه خیز افزایش دهیم.
به گفته وی هدف خانه‌های هلال، توانمند سازی جوامع محلی و افزایش دانش و مهارت مردم روستا در مقابله با بحران‌ها و مخاطرات طبیعی است تا بتوانند پیش از رسیدن تیم‌های امدادی، بحران را مدیریت کنند و با سرعت بخشیدن به امدادرسانی به کاهش آسیب های ناشی از آن کمک کنند.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به حادثه خیز بودن گلستان گفت: یادگیری آموزش های رایگان هلال احمر برای کمک به کاهش آسیب های ناشی از وقوع حوادث طبیعی از ثمرات فعالیت خانه های هلال در این استان است.
محمد گل فشان، با بیان اینکه هر خانه هلال یک جمعیت هلال احمر کوچک است، افزود: در این خانه ها همه نوع آموزش ارائه می شود تا مردم منطقه آمادگی لازم را برای مشارکت در حوادث داشته باشند.
وی ادامه داد: خانه هلال در روستاهایی که دهیار داشته باشند، ایجاد می‌شود تا از طریق افراد آموزش دیده در خانه های هلال بتوان در حوادث با سرعت عمل بیشتری واکنش نشان دهند.

افتتاح پارک های بازی در مناطق سیل زده استان گلستان با حضور دکتر گل فشان

آیین افتتاحیه متمرکز پارک های بازی در مناطق سیل زده استان گلستان با حضور دکتر گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ رئیس سازمان جوانان در مراسم افتتاح پارک های بازی در مناطق سیل زده استان گلستان گفت: در پی وقوع سیل ابتدای سال 98 در استان گلستان و توافق انجام شده سازمان جوانان هلال احمر با صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در مناطق سیل زده آق قلا و گمیشان زمین های بازی احداث تا از این طریق بستر مناسبی برای بازی و سرگرمی کودکان و نوجوانان فراهم شد.
دکتر محمد گل فشان در همین زمینه ادامه داد: سازمان جوانان با ایجاد و تجهیز زمین بازی براي کودکان و نوجوانان تلاش کرده تا از میزان فشار روانی که در اثر بروز شرایط بحرانی بر آنها وارد شده، کم کند. این مکان جایگاه مناسبی براي تخلیه هیجانات کودکان و نوجوانان است که در این استان با همکاری دستگاه های دیگر از جمله شهرداری شهرستانهای آق قلا و گمیشان اقدام به مراحل اولیه احداث پارک کرده است.
وی با اشاره به همکاری بسیار خوب فرمانداری ها و شهرداری ها ادامه داد: این پارک ها با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال در شهرک مسکن مهر و خیابان 12 فروردین گمیشان و در شهرک شهرداری آق قلا احداث شده است و پارک انقلاب آق قلا که در جریان سیل تخریب شده بود بازسازی و تجهیز شد.
رئیس سازمان جوانان خاطر نشان کرد: برآنیم با انعقاد تفاهم نامه هایی با سازمان یونیسف؛ حوزه آموزش به کودکان را گسترش دهیم و در خانه هلال به این موضوع توجه شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی:

محبوبیت جمعیت هلال احمر در میان مردم کم نظیر است

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ در این دیدار که روز سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹ در بیت امام جمعه تبریز صورت گرفت: حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده مقام معظم رهبری دراستان  آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز  گفت: چند تا سازمان داریم که بین المللی هستند مانند پلیس راه و اورژانس، جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر یک سازمان شناخته‌شده در سطح دنیاست، پیام جمعیت هلال احمر در سطح جهان پیام صلح و دوستی و آرامش است، هلال احمر مخصوصاً این تشکیلات جوانان خیلی می توانند موفق تر عمل کنند و جذب بیشتری داشته باشند تا در روز مبادا بتوانند کمک حال جمعیت هلال احمر باشند. یکی از راه‌های افزایش جذب جوانان، هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ با آموزش و پرورش می‌تواند باشد.

آموزش و پرورش می تواند در جذب جوانان برای جمعیت هلال احمر خیلی موفق عمل کند. جوانان خیلی علاقه‌مند هستند که در کارهای عام المنفعه شرکت کنند، ما باید برای جوانان یک حساب ویژه‌ای باز کنیم برای جذب آنها آموزش‌های لازم را ارائه دهیم تا در تمامی حوادث به کمک هلال احمر  بیایند چرا که ما به همراهی جوانان در سوانح و حوادث نیاز داریم، جمعیت هلال احمر در برهه‌ های خاص می‌تواند از حضور جوانان استفاده‌ی بهینه داشته باشد در بحران هایی مانند سیل و زلزله و آتش‌سوزی دستگاه‌هایی مانند هلال احمر و نیروهای مسلح همیشه در خط مقدم قرار دارند.

نماینده مقام معظم رهبری تصریح کرد: جمعیت هلال احمر جز سازمان‌هایی است که در بین مردم محبوب و مورد احترام مردم است و جزء سازمان های خاص به حساب می آید که مردم این سازمان را دوست دارند مردم جمعیت هلال احمر و نیروهای مسلح را دوست دارند اینها در بین مردم از موقعیت های بسیار خوب و ممتازی برخوردار هستند، نیروهای جمعیت هلال احمر شبانه روز در جاده‌ها در روزهای سخت در کنار مردم هستند به همین دلیل ما باید در ارتباط با جوانان در جمعیت هلال احمر یک کارهای ویژه ای انجام بدهیم بویژه در رابطه با آموزش جوانان و امدادگری آنها تا در روزهای خاص و در حوادث خاص در کنار هلال احمر قرار بگیرند.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: ما از مجموعه جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی خیلی راضی هستیم و مردم هم هلال احمر را دوست دارند هر هفته نیروهای جمعیت هلال احمر استان در نمازجمعه حضور یافته و نسبت به ارائه خدمات از قبیل تب سنجی و تست فشار خون نمازگزاران اقدام می کنند.

وی تصریح کرد: رمز موفقیت کشور ما توجه به جوانان هست در مسئولیت ها بایستی به جوانان توجه کنیم، مقام معظم رهبری در خصوص جوانان حساسیت ویژه‌ای دارند و ما هم بایستی در جوانان در مسئولیت ها استفاده کنیم و از پیشکسوتان در ستاد ها و در محل تصمیم گیری ها استفاده نماییم ولی  مقام اجرا را به جوانان بسپاریم. جمعیت هلال احمر می تواند با همکاری بسیج کارهای موفقی را انجام دهد.

در این دیدار که مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان حضور داشتند، دکتر محمد گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمرگفت: جمعیت  از سه سازمان عملیاتی جوانان، امداد و نجات و داوطلبان تشکیل یافته است که راه ورودی جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان میباشد در سازمان جوانان نیروها با آموزش ها آشنا می شوند و بعد از آشنایی با آموزش های امدادی و تخصصی به عنوان امدادگر و نجاتگر وارد سازمان امداد و نجات می‌شود و در سنین بالاتر به عنوان داوطلب در سازمان داوطلبان فعالیت می کنند.

دکتر گل فشان ادامه داد: در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری با توجه به تاکیداتی که روی جوانان داشتند وظیفه همه ما را در حوزه جوانان مشخص کرده ا ند،  ما بایستی در حوزه کارآفرینی وارد شویم و به همین منظور در حاشیه شهرها سازمان جوانان در حوزه کسب و کار خرد محلی و کارآفرینی وارد شده است.

دکتر گل فشان تاکید کرد: سازمان جوانان اقدام به راه اندازی سامانه برای جمع آوری ایده ها و طرح ها جوانان کرده است که این ایده ها از طریق  افراد متخصص بررسی شده و ایده های موفق جهت نخبه پروری و برای پرورش جوانان  به زیر مجموعه ها مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد به زیر مجموعه ها معرفی می شود.

رئیس سازمان جوانان گفت: استان آذربایجان شرقی در حوزه جوانان نسبت به سایر استان‌ها وضعیت مناسبی دارد و از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است.

وی به نقش خانه های هلال در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر سیاست راه اندازی اردوگاهها و مراکزآموزشی در استان‌ها و خانه‌های هلال  در روستاهای دوردست را در دستور کار خود قرار دارد، در خانه های هلال افراد خیرخواه و جوانان تجمع می‌کنند و برکات خانه‌های هلال  این است که اهالی روستاها و جوانان در این خانه‌ها و آموزش های امدادی را می بینند.

دکتر گل فشان افزود:  مهمترین مشکلات سازمان های امدادرسان و نیروهای امدادی در زمان وقوع حوادث  زمان رسیدن به محل حادثه در زمان طلایی است که این مشکل با آموزش جوانان روستاها در خانه‌های هلال مرتفع می‌شود.و این جوانان امدادگر به محض وقوع حوادث و سوانح جوانان وارد عمل شده و در لحظات طلایی به کمک حادثه‌دیدگان می‌شتابند.

وی ادامه داد: اعتمادی که مردم به جمعیت هلال احمر دارد بزرگترین سرمایه هلال احمر است و حمایت‌های ائمه جمعه و حمایت های مردم از هلال احمر سرمایه بسیار ارزشمند جمعیت هلال احمر می باشد.

دکتر گل فشان گفت: جوانان در جمعیت هلال احمر کارهای داوطلبان انجام می‌دهند و هیچ امتیاز دیگر به غیر از اخلاص و کار عاشقانه وجود ندارد، جمعیت هلال احمر بالغ بر ۲ میلیون عضو دارد که برای این اعضا مخصوصاً برای زوج های جوان هلال احمر آموزش های قبل از ازدواج و همسرداری و خانه داری ارائه می دهد.

وی نقش  خانواده را در تحکیم جامعه موثر دانست و گفت: برای اینکه جامعه موفق داشته باشیم باید آموزش‌هایی برای تقویت بنیاد خانواده ارائه دهیم.

رئیس سازمان جوانان  ادامه داد: در خانه‌های هلال همچنین مباحث ناهنجاری های اجتماعی مانند مواد مخدر  مورد بحث قرار گرفته و  در این خصوص مطالبی ارائه  می شود.

گل فشان  حمایت ائمه جمعه مخصوصا حمایت  حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم از جمعیت هلال احمر را بسیار کارگشا و موجب افزایش اعتماد عمومی  مردم به جمعیت هلال احمر دانست.

پیام تبریک دکتر گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به مناسبت آغاز سال تحصیلی

بسم الله الرحمن الرحیم

ن و القلم و مایسطرون

بار دیگر فصل «مـــــــــهر» از راه رسید و صحیفه نورانی دانش با انگشت تکاپو و تلاش دانش آموزان، دانشجویان و صاحبان کسب علم و کمال ورق خورد و ملائک بال خود را برای حضور آنان گسترانید.آغازین روزهای مهرماه یادآور حضور دانش آموزان و دانشجویان دانش دوستی است که برای ورود به بهاری فرحناک مهیا می‌شوند و بی وقفه و با عشق برای رفتن به خانه دوم لحظه شماری می‌کنند.این روز‌ها را باید سرآغاز لبخند‌ها و شادی‌های فرزندان مستعد و با اراده این مرز و بوم تلقی کرد که توسعه همه جانبه میهن خود را از هم اینک در سر می‌پرورانند.بی شک مدرسه دومین خانه و مامن آینده سازان و نخستین نهاد اجتماعی برای ورود به دنیای جدیدی است که از اکنون باید در آن تمرین خودباوری، علم اندوزی و نگاه توسعه نگر داشت.

اینجانب فرا رسیدن ماه مهر، ماه رویش مجدد دانه ی دانایی و توانایی را به همه فرهنگیان و دانش آموزان عزیز به ویژه اعضا همیشه مهربان جمعیت هلال احمر تبریک و شادباش گفته و توفیق روز افزون همه خادمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین آینده سازان این خاک پر گهر را در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و زعامت مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) از خداوند متعال خواستارم.