All posts by ریحانه خلج

طرحهای ابتکاری آمران سلامت در استان مرکزی   

 دبیر طرح آمران سلامت و معاون امور جوانان از اجرای طرح آمران سلامت در استان مرکزی با ابتکار روسای شعب و همکاری دستگاههای اجرای خبرداد. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان؛آرش اشتری  در رابطه با این خبر گفت: از  اجرای طرح آمران سلامت که با برگزاری جلسه توجیهی برای افراد شرکت کننده در طرح  شروع شده است روسای شعب دست به ابتکارات جذاب و جالبی جهت معرفی طرح در سطح شهرها زده اند.

 وی افزود: در ابتدا روسای شعب جلسات توجیهی با دستگاههای مرتبط بااین طرح داشته اند و توانسته اند برخی ادارات را با خود در اجرای این طرح همراه و همگام سازند.
 دبیر اجرای طرح آمران سلامت ومعاون امورجوان جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: نیروی انتظامی؛ بهزیستی و اداره تاکسیرانی مساجد وپایگاههای بسیج  از جمله دستگاههای مشارکت کننده در این طرح بوده اند که در کنار نیروهای داوطلب وجوان هلال احمر در اجرای این طرح همکاری داشته اند و باعث شده اند این طرح تاثیر بیشتری در بین افراد داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: تذکر لسانی در مرحله اول وتوضیح خطرات این بیماری در بین مردم وتوجیح مردم در هر سنی سپس توزیع ماسک و مواد ضد عفونی در بین مردم از جمله کارهای صورت گرفته توسط اعضا فعال جوانان و ادارات مشارکت کننده بوده است که همچنان این برنامه ادامه دارد.
   اشتری در پایان خاطرنشان کرد: البته نباید کمک و مساعدت خیرین را در این طرح نادیده گرفت که این افراد خیر با کمک های مالی خود توانسته اند کمک شایانی در اجرای این طرح داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: جوانان سرمایه های عظیم اجتماعی و معنوی هلال احمر هستند

به مناسبت هفتاد و سومین سالروز تاسیس سازمان جوانان، نشست صمیمی مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان قم با پرسنل معاونت امور جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ضمن تبریک هفته وحدت و سالروز تاسیس سازمان جوانان گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: جوانی، یک پیوند درخشان و یک فصل بی بدیل و بی نظیر از زندگی هر انسانی است، در هر کشوری که به مسئله جوان و جوانان، آن چنان که حق این مطلب است درست رسیدگی بشود، آن کشور راه پیشرفت را بدست خواهد آورد.

وی افزود: سازمان جوانان به عنوان قدیمی ترین تشکل در حوزه جمعیت هلال احمر با عمر 73 سال، گذرگاهی برای ورود به معاونت‌های داوطلبان و امداد محسوب می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان داشت: در این دوره پر فراز و نشیب که سرنوشت انسان رقم خواهد خورد سازمان جوانان جمعیت هلال احمر فضایی را پدید آورده تا زمینه ساز بروز و ظهور ارزش های والای انسانی در جوانان باشد و نقش مهمی در مشارکت جوانان در برنامه‌های عام المنفعه و امدادی ایفا می‌کند.

بهرامی جوانان را سرمایه های عظیم اجتماعی و معنوی جمعیت هلال احمر دانست و گفت: نقش موثر جوانان در شکوفایی، توسعه و پیشرفت جامعه، با رشد، خودباوری، نشاط و سلامت آنان محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه لازم است تا به نقش محوری و اساسی جوانان بیشتر توجه شود، افزود: برنامه‌های جمعیت هلال احمر در حوزه جوانان بایستی با نگاه ویژه دنبال شود تا بتوانیم نسبت به مرتفع کردن مشکلات و مسائل مربوط به این قشر در جمعیت هلال احمر گام برداریم تا جوانان، به جایگاه واقعی خود دست یابند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با تاکید بر توجه به نقش جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و موقعیت‌های مدیریتی، بیان کرد: نقش جوانان در تصمیم گیری‌ها و موقعیت‌های مدیریتی حائز اهمیت است و می‌توان با توجه به نقطه نظرات جوانان و استفاده از توان و خلاقیت‌های آن ها در جهت اجرای هر چه بهتر ماموریت‌های هلال احمر حرکت کرد.

بهرامی با بیان اینکه جوانان هلال احمر با توجه به انجام فعالیت‌های بشردوستانه سرآمد جوانان استان هستند، اظهار داشت: جوانان داوطلب هلال احمر با تمام توان و بدون هیچ چشمداشتی در تمام عرصه ها مشغول ارائه خدمات به مردم هستند که لازم است از همه ظرفیت‌های هلال احمر برای شناساندن معاونت امور جوانان در استان استفاده کنیم.

وی افزود: در این زمینه می‌بایست با استفاده بیش از پیش از بستر فضای مجازی به دلیل شیوع ویروس کرونا، تقویت اتاق فکر جوانان و ارائه ایده‌های نوین و همچنین ارائه گزارش مستمر از فعالیت‌های جوانان در هلال احمر گام‌های موثری را برداریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم، معرفی 73 عضو جوان فعال از بخش‌ها، دبیران و کانون‌ها در فضای مجازی، اهدای سبد غذایی به 73 خانواده‌ی نیازمند، معرفی 73 مدیر جوان، اجرای طرح آمران سلامت در 73 نقطه پرخطر استان را از طرح‌های پیشنهادی برای اجرا در هفتادوسومین سالروز تاسیس جوانان برشمرد.

بهرامی در پایان از اجرای طرح آمران سلامت توسط جوانان داوطلب هلال احمر در سراسر استان تقدیر و تشکر کرد همچنین، از کارکنان معاونت امور جوانان با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

قائم مقام رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: مراسم تحلیف اعضا سازمان جوانان کشور برگزار می شود

مراسم تحلیف اعضا سازمان جوانان کشور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سید علی منیری اظهار داشت: این مراسم با محوریت اعضا جوانان جمعیت هلال احمر مرکز استان به تعداد 10 نفر از کلیه کانون ها و با حضور مدیر عامل و معاونت محترم امداد و نجات استان در هفته سالگرد تاسیس سازمان جوانان در محل سالن آمفی تئاتر جمعیت هلال احمر مرکز استان برگزار می شود.

قائم مقام رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: این مراسم همراه با سخنرانی مدیرعامل استان در شعب سخنرانی توسط ریاست محترم جمعیت شهرستان و انجام مراسم تحلیف شامل تعویض کاور جوانان اعضا با کاور امداد و نجات و اهدا درجه امدادگری و قرائت سوگند نامه توسط اعضا برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: جوانان در این سوگندنامه اظهار می‌دارند که ما اعضا سازمان جوانان در پیشگاه مقدس الهی قسم یاد می کنیم تا با پایبندی به اصول هفتگانه جمعیت هلال احمر بدون جهت گیری سیاسی، نژادی، ملیتی، به صورت داوطلبانه و با توکل بر خداوند متعال و استمداد از ذات مقدس الهی با تمام توان و ظرفیت در جهت ارتقاء سطح دانش و مهارتی اقدام و برای امداد و نجات مردم آسیب دیده در هر گوشه ی دنیا از هیچ تلاشی فروگذار ننماییم، خداوندا ما را در انجام این عمل صالح ، یاری و ثابت قدم فرما.

منیری بیان کرد: در آستانه سالگرد تاسیس سازمان جوانان، مراسم تحلیف و انتقال اعضای جوانان دارای شرایط ذیل به حوزه پر افتخار امداد ونجات برگزار می شود، در این راستا معاونت دانشجویی و جوانان در نظر دارد مراسم مذکور را به صورت متمرکز و حضوری با رعلایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در مراکز استان و کلیه شعب در روز دوشنبه 12 آبان ماه راس ساعت 10 صبح و پخش از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کند.

وی در مورد شرایط اعضا جهت تحلیف نیز خاطرنشان کرد: سن عضو حداقل 16 سال تمام باشد، همچنین عضو حداقل 6 ماه از تاریخ عضویت آن گذشته و با واحد جوانان شهرستان فعالیت مستمر داشته و عضو دوره های آموزشی مهارتهای پایه داوطلبی و امداد و کمکهای اولیه بوده و 22 ساعته را گذرانده باشد.

قائم مقام رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عنوان کرد: همچنین باید عضو علاقمند به فعالیت در حوزه امداد و نجات بوده و توانمندیهای لازم را جهت فعالیت در آن حوزه را داشته باشد و عضو در تاکنون در کمیته درجه بندی امداد شرکت نکرده و حداقل از هر یک از کانون های چهارگانه اعم از جوانان، دانشجویی، روستایی و طلاب یک نماینده در مراسم تحلیف حضور داشته باشند.

رئیس اداره پیش دبستانی و مهدهای کودک سازمان جوانان هلال احمر: مسابقه ملی «پوپک قصه گو» با انتخاب برترین‌ها به کار خود پایان داد


رئیس اداره پیش دبستانی و مهدهای کودک سازمان جوانان هلال احمر از برگزاری مسابقه ملی «پوپک قصه گو» و انتخاب برگزیده‌های این جشنواره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، عذرا والی در خصوص جشنواره بازگویی قصه توسط کودکان برای پدربزرگ و مادر بزرگ ها اظهار داشت: کتاب ارزشمندترین دارایی بشردر طول تاریخ و آموزگار انسان در تمام دوره هاست و با کتاب انتقال فرهنگ و آموزش امکان‌پذیر می‌شود.

رئیس اداره پیش دبستانی و مهدهای کودک سازمان جوانان هلال احمر افزود: آموزش فرزندان و کودکان نسل انسان در گرو استفاده مناسب از این پدیده معجزه‌گر است و کتاب کودک، نیروی معجزه‌گری است که آرزوی بزرگِ انسانِ کوچک و توانایی و شجاعت زیستن را در او تشویق و ترغیب می‌کند.

وی تصریح کرد: بزرگسالان می‌توانند با استفاده از تجربیات و درایت خود کودکان را با فرهنگ کتابخوانی آشنا کنند و با خواندن قصه‌ها و داستان‌های مناسب، کودکان را با مفاهیم والای انسانیت و سجایای اخلاقی آشنا نمایند تا در آینده، این کودکان بتوانند دنیایی سرشار از مهربانی، احترام و صلح و دوستی را در زندگی خود تجربه کنند.

والی بیان کرد: در همین راستا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با توجه به اهداف والای خود طرح مسابقه قصه گویی مجازی را به مناسبت 18 تیرماه «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان» با عنوان «پوپک قصه گو» در سطح ملی، برگزارکرد.

وی خاطرنشان کرد: در این مسابقه کودکان قصه هایی را که بزرگترها برای آنها خوانده اند؛ با زبان شیرین کودکانه بازگو و والدین آنها از قصه کودکان تصویربرداری کرده و به مراکز امور جوانان استان خود ارسال کردند.

رئیس اداره پیش دبستانی و مهدهای کودک سازمان جوانان هلال احمر در خصوص اهداف این مسابقه عنوان کرد: آشنایی کودکان با جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ صلح، دوستی و مهرورزی، ترویج و نشر اهداف بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با زبان کودکانه از اهداف این طرح بود.

وی همچنین آشنایی کودکان با کتاب و کتابخوانی از دیگر اهداف این طرح برشمرد و گفت: تکریم بزرگترها و ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر بین کودکان با پدر بزرگ و مادر بزرگ ها و انتقال تجارب آنها از جمله اهداف این طرح ملی است.

وی با اشاره به شیوه اجرا نیز اظهار داشت: در ابتدا تعداد 10 قصه پیشنهادی از مجموعه قصه های آموزشی کانون غنچه های هلال که منطبق با اهداف و اصول جمعیت هلال احمر نوشته شده اند در سایت سازمان بارگذاری شد.

والی گفت: پس از این مرحله، پدربزرگ یا مادربزرگ کودکان یک قصه از 10 قصه پیشنهادی و یا هر قصه مرتبط با اهداف جمعیت هلال احمر را انتخاب و برای نوه خود تعریف کرده و کودک و نونهال نیز پس از شنیدن قصه، آن را بازگو کردند.

وی درباره شرایط شرکت کنندگان در مسابقه نیز افزود: همه کودکان در سنین 5 تا 7 سال به همراه پدربزرگ و مادربزرگ های خود در این مسابقه شرکت داشتند و بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس اداره پیش دبستانی و مهدهای کودک سازمان جوانان هلال احمر در مورد مرحله داوری و ارزیابی آثار بیان کرد: در مرحله استانی، آثاری که از سطح استان به شماره اعلام شده معاونت امور جوانان استان ارسال شده بود مورد بررسی و داوری قرار گرفت و پس از بررسی و داوری آثار در مرحله استانی به کودکان صاحب 5 اثر برتر، لوح تقدیر به امضای مدیرعامل محترم استان اهداء و نیز تعداد 3 اثر برتر به شماره واتساپ سازمان جوانان ارسال شد.

وی تصریح کرد: در مرحله کشوری نیز آثار بر اساس نظر کارشناسان و داوران ستادی بررسی و تعداد 10 اثر برگزیده و شایسته تقدیر و جایزه و 10 اثر برگزیده و شایسته تقدیر انتخاب و معرفی شدند.

والی عنوان کرد: جوایز نفرات برتر به استان ها ارسال خواهد شد تا در صورت امکان طی مراسمی در شعبه ی جمعیت هلال احمر به شرکت کننده برتر اهداء شود.

رئیس اداره پیش دبستانی و مهدهای کودک سازمان جوانان هلال احمر خاطرنشان کرد: انتخاب موضوع و جذابیت قصه، توانایی کودک در بیان، آماده سازی مکان بازگویی قصه و طراحی صحنه، تعامل میان کودک و پدربزرگ یا مادربزرگ، شیوه تصویربرداری و ابتکار خاص در شیوه اجرا از معیارهای اصلی وموثر در داوری و انتخاب آثار بود.

 اسامی نفرات برگزیده که موفق به دریافت لوح سپاس و جایزه شده اند.

 

 

 

 

قائم مقام رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: طرح آمران سلامت توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حال اجرا است

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان گفت: طرح آمران سلامت توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر سید علی منیری اظهار داشت: با توجه به سیر صعودی شیوع بیماری کرونا در کشور و آمار مرگ و میر تاسف بار هموطنان عزیز و با تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تعامل دستگاههای متولی و یاری به سیستم بهداشت و درمان، این سازمان طرح آمران سلامت را برگزار می کند.

قائم مقام رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: این طرح در جهت لبیک به سخنان رهبر انقلاب و توسعه آموزش های همگانی و ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجهه با ویروس کرونا در سراسر کشور اجرا می نماید.

وی تصریح کرد: طرح آمران سلامت با تعامل و همراهی کانون های دانشجویی هلال احمر و دستگاههای اجرایی در سراسر کشور برگزار می شود.

منیری بیان کرد: در این طرح، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و حقیقات و فناوری و دانشگاه فرهنگیان و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور و معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای مشارکت و همراهی دارند.

تاکنون بیش از 5 هزار نفر از طرح آمران سلامت هلال احمر استان قم بهره‌مند شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: تاکنون 5 هزار و 299 نفر از طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر استان قم بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی با اعلام این خبر گفت: طرح آمران سلامت با هدف دعوت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی با استقرار 50 پایگاه ثابت و سیار همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح در مکان‌های پرتردد و شلوغ از جمله حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، خانه‌های هلال، ساختمان ستاد، فروشگاه ها و میادین اصلی شهر، داروخانه هلال احمر، بوستان نرگس، کوه خضرنبی و اکیپ های سیار با حضور 172 نفر از جوانان و داوطلبان خواهر و برادر اجرا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: تاکنون، 5 هزار و 299 نفر از مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت شدند و در اجرای این طرح تعداد 884 عدد ماسک توزیع و 43 لیتر محلول ضدعفونی استفاده شده است.

یادآور می‌شود:  طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر با شعار « جامعه را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت می کنیم» از ۵ تا ۱۵ آبان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

شرکت ۶۲۴ نفر روز اعضاء جوانان و گروه های هنری داوطلب در طرح آمران سلامت

در حالی که چهارمین روز از طرح آمران سلامت سپری میشود همکاری اعضاء جوانان وگروه های هنری داوطلب در این طرح چشمگیر است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، علی سنجربگی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به اینکه امروز چهارمین روز از اجرای طرح آمران سلامت بود، خاطرنشان کرد ارائه توصیه های بهداشتی و توصیه بر رعایت پرو تکلهای بهداشتی و ترغیب استفاده از ماسک در محل های پرتردد وشلوغ وهمچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی وگروه های هنری، هوشیاری بالغ بر صد هزار نفر از هم استانیها را درپی داشته است که اگر حتی توانسته باشیم از آلوده شدن تعداد محدودی از مردم استان همدان پیشگیری کرده باشیم کار بزرگی را انجام رسانده ایم.

وی گفت در مدت ۴ روز اول که اجرای طرح امران سلامت شروع شده است فعالین طرح امران سلامت با حضور در محل های شلوغ و پرتردد و استفاده از حداکثر ظرفیت موجود نسبت به هوشیار کردن مردم و خدمت‌رسانی به آنها اقدام کرده اند.

سنجربگی گفت: در طول این ۴ روز اول طرح، ۶۲۴نفر روز از آمران سلامت در قالب ۲۹۷ نفر روز از خواهران و ۳۲۷نفر روز از برادران به هم استانیهای عزیز خدمت رسانی نموده اند.

وی افزود: آمران سلامت در راستای اجرای طرح مذکور تعداد ۷۰۹۹ عدد ماسک در بین افرادی که ماسک نداشتند توزیع کرده و آنها را به استفاده از ماسک ترغیب کرده و طریقه استفاده از ماسک را به آنها آموزش داده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان اضافه کرد افزون بر این که اعضای طرح آمران سلامت با حضور در پاساژها، ترمینال ها، خیابان های شلوغ، ایستگاه های اتوبوس و….. توصیه های بهداشتی را ارائه کرده اند، مقدار ۴۴ لیتر مواد ضدعفونی نیز در همین راستا مورد استفاده قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که طرح آمران سلامت از ۵ آبانماه با هدف آگاه سازی و حساس سازی مردم نسبت به عواقب عدم استفاده از ماسک، شروع شده وتا ۱۵ آبانماه ادامه خواهد داشت.

بهره‌مندی بیش از هزار نفر  طی 48 ساعت گذشته در طرح آمران سلامت هلال احمر استان قم / استقرار 50 پایگاه ثابت و سیار در طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر استان قم
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم  گفت: طی 48 ساعت گذشته بیش از هزار نفر در طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر استان قم بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی با اعلام این خبر گفت: طرح آمران سلامت با استقرار 50 پایگاه ثابت و سیار در مکان‌های پرتردد از جمله حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران، فروشگاه‌های بزرگ استان، میادین اصلی شهر، خانه‌های هلال و ساختمان ستاد هلال احمر با هدف راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، توصیه و تأکید به حفظ فاصله اجتماعی، امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه که از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است از 7 آبان در استان قم اجرا شد.

وی افزود: در این طرح که با حضور 57 نفر از جوانان و داوطلبان هلال احمر به اجرا درآمد، یک هزار و 105 نفر طی 48 گذشته از خدمات آمران سلامت هلال احمر استان قم بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: در این طرح 74 عدد ماسک توسط جوانان و داوطلبان در بین مردم توزیع شد.

بهرامی بیان داشت: هلال احمر از آغاز شیوع ویروس کرونا فعالیت‌هایی همچون غربالگری در مبادی ورودی شهر و مناسبت‌های مختلف، ضدعفونی و توزیع ماسک، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کمک به نیازمندان و متاثرین از کرونا و در اختیارگذاشتن امانی تجهیزات پزشکی از جمله کپسول اکسیژن، مانومتر، دستگاه اکسیژن ساز و … به بیماران متاثر از ویروس کرونا را انجام داده است.

یادآور می‌شود: طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر با شعار « جامعه را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت می کنیم» از ۵ تا ۱۵ آبان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

اجرای طرح آمران سلامت توسط تاکسیرانان آشتیانی

دبیر طرح آمران سلامت از اجرای طرح مشترک جمعیت هلال آشتیان و اداره تاکسیرانی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ آرش اشتری در رابطه با این خبرگفت: در طرح ابتکاری رانندگان تاکسی را به عضویت سازمان داوطلبان در آمدند تا با آموزش های لازم به آمران سلامت نسبت به تذکر لسانی همکاری نمایند.

وی افزود: هماهنگی با واحد تاکسیرانی شهرستان آشتیان رانندگان تاکسی به عنوان داوطلبین افتخاری آمران سلامت تحویل روزانه ۱۰۰۰ عدد ماسک که توسط خیرین اهدا شده به واحد تاکسیرانی جهت خدمت به مسافرین درون شهری که علاوه بر تذکر لسانی در صورتی که مسافری فاقد ماسک باشد به این عزیزان ماسک هدیه کنند.

دبیر طرح آمران سلامت و معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: طرح مشارکتی آمران سلامت با همکاری واحد تاکسیرانی و جمعیت هلال احمر شهرستان آشتیان دارای یک واحد ثابت و سه واحد سیار است.

50 ایستگاه ثابت و سیار آمران سلامت به همت جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان فعال شد

به دنبال تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر استفاده از توان نیروهای جوان برای کنترل ویروس کرونا 50 ایستگاه ثابت و سیار آمران سلامت به همت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان فعال شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمراستان همدان؛ علی سنجر بگی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: 30 تیم در شهر همدان و 20 تیم در سایر شهرستان ها در مکان های شلوغ و پرتردد از جمله فروشگاه‌ها، روز بازارها، مراکز خرید، بازار میوه و تره بار، پاساژها، ترمینال‌های و سایر اماکن حضور یافته و اقدام به ارائه توصیه و ارشادهای لازم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا می‌کنند.

سنجربگی مدیر عامل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در صورت فراهم شدن شرایط، شمار ایستگاه‌ها و تیم‌ها افزایش می‌یابد اضافه کرد: هر تیم شامل سه تن از اعضای جوانان داوطلب هلال احمر بوده که بیشتر آنها به صورت پیاده یا با استفاده از دوچرخه اقدام به گشت زنی و امر به معروف شهروندان می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان اضافه کرد: به منظور ارشاد صحیح شهروندان و پرهیز از ایجاد رنجش، از نیروهای زبده و کارآزموده استفاده شده تا صحبت‌های آنها موجب آزرده خاطر و عکس‌العمل منفی شهروندان نشود.

سنجربیگی ادامه داد: نیروهای جمعیت هلال احمر از ابتدای همه گیری کرونا فعالیت هایی را در زمینه تب سنجی و غربالگری بر عهده داشتند بنابراین از آمادگی کافی برای اجرای طرح آمران سلامت برخوردار بوده با این وجود یک ساعت کلاس تئوری برای توجیه آنها برگزار شد.

وی گفت: جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر همدان در مکان های شلوغ و پرتردد افراد بدون ماسک را ارشاد کرده سپس ماسک به وی هدیه می دهند البته هلال احمر طرح توزیع رایگان را در دستور کار ندارد بلکه این اقدام نمادین به منظور تشویق افراد بدون ماسک به رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان افزود: با توجه به اینکه پرسنل هلال احمر همانند سایر اقشار مردم از ابتلا به کرونا مصون نیستند گفت: وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک، شیلد و دستکش و مایع ضدعفونی در اختیار جوانان داوطلب هلال احمر حاضر در ایستگاه‌های آمران سلامت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طرح آمران سلامت ویژه همه‌گیری ویروس کرونا از پنجم آبان همزمان با سراسر کشور در همدان آغاز شد و در روز نخست به صورت نمادین ایستگاه آمران سلامت واقع در میدان اصلی شهر همدان با حضور مسوولان فعال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان با بیان اینکه این طرح تا 15 آبان ادامه دارد احتمال داد: در روزهای پیش رو کاروانال تبلیغاتی در مسیر پرتردد پیاده راه بوعلی راه اندازی می شود.

سنجربیگی افزود: با توجه به اینکه شعار محوری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر «خدمت را پیش مردم ببریم» است بنابراین افراد منتظر مشاهده افراد بدون ماسک نشده بلکه نیروها با حضور در مکان های پرتردد و شلوغ این قبیل افراد را شناسایی کرده و اقدام به تذکر لسانی و ارائه ماسک به آنها می‌کنند.