All posts by محمدمهدی اقبالی

برگزاری نخستین کارگاه پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس در دبیرستان سما قائمشهر

نخستین کارگاه پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس، در دبیرستان سما قائمشهر توسط دکتر عمادی، پزشک داوطلب هلال احمر برگزار و علت ابتلا به کرونا ویروس، تاریخچه و نحوه انتقال آن بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛  دکتر عمادی؛ عضو هیات علمی دانشگاه تهران و پزشک داوطلب هلال احمر با اشاره به راه‌های پیشگیری و علائم بیماری کرونا گفت: آموزش فردی و اجتماعی، یکی از مولفه های مهم کنترل بیماری است و نقش هر فرد به خصوص دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت در خانواده و اجتماع بسیار مهم و موثر است.

وی در این کارگاه با دعوت از دو نفر از دانش‌‌آموزان، نحوه انتقال مستقیم و غیر مستقیم ویروس در زمان گفت و گو و دیدار معمول روزانه را بررسی و نکات عملی در این خصوص را بیان کرد. در واقع او از دانش آموزان خواست تا در اقدام عملی، اطمینان از عدم انتقال ویروس را در زمان دیدار و گفت و گو به نمایش بگذارند.

این کارگاه با حضور دانش آموزان، معلمین و مدیران دبیرستان سما قائمشهر و همچنین داوطلبان جمعیت هلال احمر قائمشهر به مدت ۲ ساعت برگزار شد.

جشن انقلاب با حضور اعضا کانون غنچه های هلال احمر شهرستان اردکان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان از برگزاری جشن انقلاب ویژه غنچه‌های هلال در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان اظهار داشت : به مناسبت چهل و یکمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی جشن انقلاب با حضور اعضا کانون غنچه های هلال مهدکودک آوای باران شهرستان اردکان برگزار گردید.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت : غنچه های هلال احمر اردکان با اجرای مراسم نمادین  ورود امام، غبار روبی، اجرای زنگ انقلاب، برپایی ایستگاه نقاشی و برنامه های آذین بندی به استقبال سالگرد پیروزی انتقلاب اسلامی رفتند.

وی بیان داشت : اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران توسط غنچه ها ، آشنایی با زندگی امام خمینی (ره) و چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های غنچه های هلال احمر بوده است.

کمال آبادی در پایان خاطرنشان کرد : غنچه های هلال جمعیت هلال احمر سرمایه های کوچک ما هستند که در آینده به گنجی بزرگ تبدیل خواهند شد و در صورت آموزش صحیح و هدایت ایشان در مسیر بشردوستی، شاهد اعتلای سطح داوطلبان و امدادگران عضو این جمعیت خواهیم بود.

غبارروبی قبور شهدای گمنام توسط غنچه های هلال در شهرستان بهاباد

اعضای غنچه های هلال شهرستان بهاباد به مناسبت دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروز انقلاب اسلامی به همراه مربیان و مسئولین در گلزار شهدای این شهر حاضر و با آرمان های شهیدان تجدید بیعت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ حسن رضاپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد اظهار داشت : غبارروبی قبور شهدای گمنام بمناسبت دهه مبارک فجر  توسط غنچه های هلال مهد مداد رنگی شهرستان بهاباد برگزار شد .

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد گفت : هدف از اجرای این برنامه را تجدید با آرمان والای شهدا وانجام یک برنامه فرهنگی توسط اعضای کانون غنچه های هلال جمعیت هلال احمر بهاباد بمناسبت ایام الله دهه مبارک فجر است.

رضاپور بیان داشت : غنچه های هلال ضمن قرار دادن گل بر مزار شهدای والا مقام ،این مکان را با گلاب معطر کردند.

راه اندازی کمپین کاهش آسیب های اجتماعی توسط کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بافق

رئیس جمعیت هلال احمر بافق گفت: کمپین کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت پیشگیری از اعتیاد و تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد در بافق راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ محمد رضا فتاحی بافقی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق از راه اندازی کمپین کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان خبر داد و گفت: این کمپین با محوریت پیشگیری از اعتیاد و تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد از سوی اعضای کانون‌های جوانان خواهران و برادران جمعیت هلال احمر بافق تشکیل شد.

او افزود: اعضای کانون‌های جوانان جمعیت هلال احمر بافق در محل پارک آبشار گرد هم جمع شدند و  با تشکیل زنجیره انسانی با هم پیمان بستند که به اعتیاد نه بگویند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق تصریح کرد: همچنین در قالب این طرح، کارگاهی با موضوع پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور دکتر محمدرضا آیت اللهی پزشک داوطلب جمعیت و مسئول فنی کلینیک ترک اعتیاد نیز برگزار شد.

فتاحی بافقی بیان کرد: در این برنامه کارگاهی با موضوع پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور دکتر محمدرضا آیت اللهی پزشک داوطلب جمعیت و مسئول فنی کلینیک ترک اعتیاد صبا نیز برگزار گردید.

برگزاری مسابقات ورزشی جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان یزد

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد از برگزاری مسابقات ورزشی با حضور اعضای کانون های جوانان ، دانشجویی و امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان یزد به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ وهاب نخل بند یزدی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با بیان این نکته که دهه فجر فرصت بسیار خوبی برای برپایی جشن و سرور و همچنین افزایش همدلی دربین مردم می‌باشد گفت: جمعیت هلال احمر باتوجه به رسالت خود در گسترش فرهنگ بشردوستی و سلامت در جامعه با برگزاری این مسابقات ضمن ایجاد فرصت نشاط و سرگرمی برای اعضای خود به تشریح وظایف و اهداف جمعیت هلال احمر نیز اقدام می نماید.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد در ادامه افزود: این جمعیت همواره در مسیر ایجاد بستری برای فعالیت های ورزشی و توان افزایی ویژه اعضا خود تلاش می کند و در همین راستا مسابقات مذکور با حضور بیش از ۵۰ نفر از اعضای کانون های جوانان ، دانشجویی و امدادگران خواهر و برادر در دو رشته دارت و طناب کشی در محل سالن ورزشی جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

گفتنی است در پایان مسابقات با همکاری معاونت امداد و نجات به نفرات و تیم های برتر با حضور مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان به رسم یادبود و لوح تقدیر و جوایزی اهدا گردید.

جشن انقلاب توسط غنچه های هلال احمر مرکز امور جوانان زارچ

بمناسب دهه فجر جشن انقلاب توسط غنچه های هلال احمر مرکز امور جوانان زارچ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ مسئول مرکز امور جوانان زارچ اظهار داشت : به مناسبت دهه فجر مر کز امور جوانان زارچ با همکاری مهد کودک عرشیا زارچمراسم جشنی ویژه غنچه های هلال برگزار نمود.

مسئول مرکز امور جوانان زارچ گفت : این جشن با هدف ایجاد خاطره خوش و افزایش روحیه نشاط و شادابی برای کودکان در این ایام برگزار شد.

وی بیان داشت : در این فضای شاد و دوستدار کودک که به مناسبت دهه فجر برگزار شد غنچه های هلال با اجرای سرود و برنامه های متنوع یکروز پرنشاط را سپری نمودند.

برگزاری چهارمین دوره آموزشی پای درس ماه در شهرستان میبد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد از برگزاری چهارمین دوره آموزشی پای درس ماه ویژه مربیان و مدیران کانون‌های پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ کمال بناء رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد اظهار داشت : این دوره آموزشی یک روزه با هدف آشنایی مدیران و مربیان کانون‌های دانش آ موزی هلال احمر با تاریخچه، اصول و اهداف و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر برگزار گردید .

وی با بیان اینکه در این دوره ۶۰ نفر از معلمان و مربیان در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش حضور یافتند ، افزود: طرح «پای درس ماه» در زمینه نحوه فعالیت و هماهنگی به ویژه طرح ملی دادرس و برگزاری مجامع عمومی دانش آموزی و برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه برگزار می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد گفت: ارتقای آمادگی عمومی جامعه برای مواجهه با حوادث می تواند در کاهش آسیب های جسمی، روحی و مالی افراد نقش مهمی داشته باشد. طرح دادرس در حقیقت آماده سازی دانش آموزان برای امدادرسانی به خود و دیگران است و جمعیت هلال احمر برای ارائه آموزش به اقشار مختلف مردم از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های خود استفاده می کند.

بناء با اشاره به مباحث طرح پای درس ماه عنوان کرد: در این دوره شرکت کنندگان با مفاهیم مهمی چون آموزش های امدادی، آشنایی با تاریخچه و اهداف جمعیت هلال احمر، آشنایی با ساختار سازمان جوانان و کانون ها و آشنایی با طرح دادرس، آموزش سامانه ساجد آشنا می شوند‌.

لازم به ذکر است، سرفصل های دوره آموزشی مربیان شامل مباحث سوختگی، خفگی ها، بانداژ، پانسمان و حمل مصدوم است

بمناسبت دهه مبارک فجر صورت گرفت :

آیین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا و قرائت دعای توسل با حضور مدیرعامل و پرسنل جمعیت هلال احمر استان یزد

گلزار شهدا وشهدای گمنام یزد با حضور مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر و پرسنل جمعیت هلال احمر استان یزد بمناسبت دهه مبارک فجر غبارروبی و عطرافشانی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ، بمناسبت دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی جمعی از پرسنل این جمعیت با حضور در گلزار شهدا خلدبرین یزد مزار شهدا را غبارروبی و عطرافشانی و در جوار شهدا دعای توسل را قرائت نمودند.

دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در حاشیه این مراسم با ارج نهادن به مقام شهدای انقلاب گفت: شهیدان بزرگترین امدادگران و نجات دهندگان تاریخ بشریت هستند.

حرازی زاده هدف از برگزاری این مراسم را ادای دین و تکلیف نسبت به این پهلوانان بزرگ عنوان کرد و افزود: نباید فراموش کنیم که این امنیت و آرامش موجود در جامعه مرهون از خودگذشتگی و فداکاری شهیدان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین در این مراسم گفت: عزت و سربلندی که امروزه ایران اسلامی دارد مدیون از خودگذشتگی و جانفشانی‌های شهداست.

وی افزود : شهدا نماد ایثار، شجاعت، ولایت مداری و از خودگذشتگی هستند که با تقدیم عزیزترین دارایی خود یعنی جان شان درس آزادگی به ما دادند و ما نیز به پیروی از این ویژگی های والا در حفظ نظام و انقلاب باید کوشا باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خدمت در هلال احمر را تمرین ایثار و از خود گذشتگی عنوان کرد و گفت: این مامورین هلال احمر هستند که خود را درگیر رنج و سختی میکنند تا دیگران رنج و سختی نداشته باشند.

داوطلب جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو با «شهروند»: ‌ کورسوی امید مردم در روستاهای فراموش‌شده

مردم به هلال‌ احمر باور دارند و به همین دلیل وقتی هلال ‌احمر قرار است کلاس‌های کمک‌های اولیه را در یک روستا برگزار کند، همه می‌آیند و بزرگ و کوچک در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند حوا خسروی هم در روستاهای کرمان حضور پیدا می‌کند و هم خراسان جنوبی، با آنکه خانه و زندگی‌اش در بافت کرمان است اما محرومیت‌های شهر خودش قائنات سبب شده است که نسبت به مردم آنجا هم احساس مسئولیت کند

[ملیحه محمودخواه ]  هشت سال می‌شود که زندگی حوا تغییر کرده است، خواهرش را به مرکز هلال ‌احمر می‌برد و ساعت‌ها پشت در منتظر می‌ماند تا کلاس خواهرش تمام شود اما یک روز کنجکاوی به جانش افتاد تا ببیند کلاس چطور برگزار می‌شود. صبح روز بعد به همراه خواهرش به کلاس رسید درهای خودرو را قفل کرد و دنبال خواهرش وارد مرکز هلال‌ احمر شد با آنکه کلاس‌ها برای معلم‌های استان خراسان جنوبی برگزار می‌شد اما با روی باز از او استقبال شد. همین رفتار خوب مربیان جمعیت هلال‌ احمر سبب شد زنی که می‌خواست یک بار حضور در کلاس امداد و نجات را تجربه کند، دیگر نتواند از این کلاس‌ها دل بکند و  پس از هشت سال نیز هنوز هر روز با شوق از خواب بیدار می‌شود تا خودش را به کلاس برساند. از آن روز دیگر حضور در کلاس همه دغدغه حوا خسروی شده و زندگی‌اش با کار در هلال ‌احمر گره خورده است؛ گره‌ای که حاضر نیست برای لحظه‌ای هم آن را باز کند. زندگی این زن در کار امداد و نجات رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. حالا برنامه‌های زندگی‌اش را براساس فعالیت‌هایش در هلال ‌احمر می‌چیند و همسر و بچه‌هایش هم می‌دانند که او یک امدادگر داوطلب هلال احمری است.

حوا خسروی از ‌سال ٩٠ پای ثابت کلاس‌های هلال ‌احمر است و حالا خودش دیگر مربی کلاس‌های آموزشی هلال احمر در روستاهای دوردست خراسان جنوبی است؛ در حالی ‌که به واسطه شغل همسرش ساکن بافت کرمان شده است. به خاطر علاقه‌ای که به کار در هلال‌ احمر دارد، ماه‌ها در قائنات می‌ماند تا دوره‌های کلاسش به پایان برسد و به قول خودش اگر همراهی شوهر و بچه‌هایش نباشد، نمی‌تواند تا این اندازه برای کار در هلال ‌احمر وقت و انرژی بگذارد.
آشنایی حوا با هلال‌ احمر رنگ و بوی زندگی او را به کلی تغییر داده است. خودش می‌گوید: «هلال ‌احمر در همه ابعاد  زندگی ما اثر گذاشته است؛ حتی نوع رفتار ما با اعضای خانواده تغییر کرده است. باورتان نمی‌شود که صبوری و گذشت در زندگی ما تعریف شده است و همه اعضای خانواده این دو خصیصه را امتحان می‌کنند و اینها از برکت آشنایی با هلال ‌احمر است. حتی بچه‌ها نیز صبور‌تر شده‌اند و با کار من کنار می‌آیند و اگر زمانی به خاطر بچه‌ها بخواهم کلاسی را کنسل کنم با مخالفت شدید آنها روبه‌رو می‌شوم.
حوا در روستاهای دوردست خراسان جنوبی کلاس‌های دوره‌ای برگزار می‌کند؛ آنجا که به قول خودش مردم در شرایط سخت مالی به سر می‌برند. او معتقد است که برگزاری این کلاس‌ها در این روستاها بسیار اهمیت دارد؛ زیرا می‌تواند هزینه‌هایی را که مردم گاهی باید برای برخی از کارهای درمانی پرداخت کنند و توان آن را ندارند، کم می‌کند. خسروی می‌گوید: «وقتی هلال احمری باشی نگاه مردم به تو تغییر می‌کند؛ نام و نشان هلال ‌احمر برایشان ارزش دارد. اگر کار و مشکلی در روستا رخ دهد انتظارها از هلال احمری‌ها بیشتر است؛ زیرا مردم مطمئن هستند در حوادث و مشکلات این هلال ‌احمر است که به دادشان می‌رسد. درواقع مردم به هلال‌ احمر باور دارند و به همین دلیل وقتی قرار است هلال‌ احمر کلاس‌های کمک‌های اولیه را در یک روستا برگزار کند، همه می‌آیند و بزرگ و کوچک در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند؛ اما نکته اینجاست که از همه این کمک‌ها استفاده می‌کنند و آن را به کار می‌بندند و این آموزش‌ها می‌تواند حتی جان برخی از روستاییان را نجات دهد.»
خراسان جنوبی را به عقرب‌های بزرگ و زهردارش می‌شناسند. حوا تعریف می‌کند که ‌در روستاهای قائنات عقرب زیاد است و هرازچندگاهی عقرب‌گزیدگی برای یکی از اهالی مشکل ایجاد می‌کند و به همین دلیل نحوه برخورد با عقرب و مار‌گزیدگی ازجمله درس‌هایی است که در کلاس‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر تدریس می‌شود؛ اما دقیقا روزی که درس عقرب‌گزیدگی داشتیم عقرب یکی از اهالی را گزید و همسر او که در کلاس‌ها شرکت می‌کرد با آموزش‌هایی که دیده بود، توانسته بود تا قبل از رسیدن اورژانس زهر عقرب را از پای شوهرش بیرون بیاورد. حتی وقتی تکنیسین‌های اورژانس به محل رسیده بودند از اقدامات به موقع همسرش تشکر کردند. حالا اهالی روستاهایی که حوا به آنجا می‌رود و روستاییان را آموزش می‌دهد، برای خودشان یک پا امدادگر شده‌اند. همین چند وقت پیش رگ پای یکی از گاوهای بتول خانم در روستای سرگین وقتی از پرچین عبور می‌کرد، پاره شد و بتول خانم با آموزش‌های امدادی که دیده بود توانسته بود جلوی خونریزی پای گاو را بگیرد. درواقع این اتفا‌قات کار را برای هلال‌ احمر و خانم خسروی سخت‌تر و شیرین‌تر کرده است؛ زیرا مردم می‌دانند هلال‌احمر کورسوی امیدی است که درروستاهای فراموش‌شده آنان می‌درخشد.
حوا  بغض می‌کند و تعریف می‌کند  که برخی از روستاها در فقر مطلق به سر می‌برند؛ حتی گاهی غذایی برای خوردن ندارند و همان‌جا بغضش می‌ترکد و با گریه می‌گوید: «‌ماه رمضان ‌سال گذشته وقتی برای برگزاری کلاس به یکی از روستاهای اطراف کرمان رفتم، متوجه شدم که برخی از اهالی روستا حتی مواد غذایی ندارند که برای افطار و سحر خود درست کنند؛ آن شب از شدت ناراحتی نتوانستم بخوابم وقتی موضوع را با شوهرم مطرح کردم، او تمام پس‎اندازش را به من داد و از من خواست با آن مواد غذایی بخرم. با هلال ‌احمر بافت نیز صحبت کردم و با هزینه‌ای که آنها به من دادند، توانستیم مقداری مواد غذایی تهیه کنیم و آن را برای روستاییان ببرم.»
حوا خسروی هم در روستاهای کرمان حضور پیدا می‌کند و هم خراسان جنوبی با آنکه خانه و زندگی‌اش در بافت کرمان است اما محرومیت‌های شهر خودش قائنات سبب شده است که نسبت به مردم آنجا احساس مسئولیت کند. شوهرش هم پا به پای او می‌آید و در نبود حوا از بچه‌ها مراقبت می‌کند. اینجاست که معنای صبر و گذشتی که در هلال ‌احمر آموزش داده می‌شود، در زندگی شخصی آنها تبلور پیدا می‌کند. خودش هم تا جایی که توان دارد تلاش می‌کند تمام آموخته‌هایش را به مردم در روستاها منتقل کند. آن‌قدر روستاییان خوب آموزش می‌بینند که بارها از او خواسته‌اند به صورت داوطلبانه در بیمارستان حاضر شوند و بتوانند آموزش‌هایی را که دیده‌اند، به صورت عملی اجرایی کنند اما هیچ وقت این فضا در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد. ایده‌های زیادی نیز مطرح می‌شود چه از طرف داوطلبان هلال‌ احمر و چه از طرف مردم روستا اما این ایده‌ها نیز گاهی اجرایی نمی‌شود؛ زیرا با کمبود بودجه روبه‌رو هستند و این موضوع تنها به استان و شهر آنها مربوط نمی‌شود و به همین دلیل بسیاری از آرزوهایی که می‌خواهند اجرایی شود، بی‌پاسخ می‌ماند.
اما همین مقدار نیز برای حوا خسروی راضی‌کننده است؛ زیرا به نظر او آن‌قدر امکانات در برخی از روستاها کم است که همین میزان آموزش نیز برای آنها بسیار اهمیت دارد و گاهی به دلیل یک اتفاق کوچک و نبود مراکز درمانی در این روستاها مردم به‌شدت دچار مشکل می‌شوند و اگر مردم با اولین اصول درمانی و امدادی آشنایی داشته باشند، می‌توانند خودشان برخی از مشکلات را برطرف کنند.

حوا کلاس‌های دوره‌ای در روستاهای دوردست خراسان جنوبی برگزار می‌کند؛ آنجا که به قول خودش مردم در شرایط سخت مالی به سر می‌برند. او معتقد است که برگزاری این کلاس‌ها در این روستاها بسیار مهم است؛ زیرا می‌تواند هزینه‌هایی را که مردم گاهی باید آن را پرداخت کنند و توانش را ندارند، کم کند

اجرای طرح سیل مهربانی توسط غنچه های هلال احمر شهرستان ابرکوه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه از اجرای طرح سیل مهربانی در کانون غنچه های هلال احمر شهرستان ابرکوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ خلیل اکرمی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه اظهار داشت : طرح سیل مهربانی با حضور اعضا کانون غنچه های هلال احمر مهدکودک های پردیسان و پرنیان شهرستان ابرکوه برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه گفت : در این طرح غنچه های هلال احمر ضمن جمع آوری کمک های نقدی و غیره نقدی با ترسیم لحظه های خوب در قالب نقاشی و رنگ آمیزی، امید به آینده را به کودکان مناطق آسیب دیده از سیل هدیه می کنند.

اکرمی گفت : غنچه های هلال احمر ابرکوه همسو با مردم ایران با شرکت در پویش سیل مهربانی کمک های نقدی و غیره نقدی خود را به سیلزدگان اهدا کردند.

وی عنوان کرد : این کار موجب تقویت حس نوع دوستی در بچه ها، از دوران کودکی می شود و این طرح راهی برای تمرین نیکوکاری و بشردوستی است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه افزود: غنچه های امروز، جوانان فردا می باشند که  امروز با کمک خود و حضور درصحنه، فردای زیبا را در چشمان ما ترسیم می کنند. این غنچه ها با کار خود درس بزرگی و گذشت را به بزرگتر ها می آموزند و آن این است که کمک می تواند با دستان کوچک هم انجام شود.